Nou stil de viata (213)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madelaine77 spune:

Delia, felicitari pentru examene.
Tzuni, drum bun la mare.

Memiul pe azi:
-salate la greu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tzuni spune:

Multrumesc pt urarile de vacanta!

Sunt trista. Si deprimata. Din cauza greutatii... N-am fost in starea asta niciodata... Ooooof! Nu mai stiu de ce sa ma agat mental ca sa ma mobilizez. Nu mai am forta.... Mephala, ridic mainile. Cu greu. Si nu mai pot zambi... Ma rfetrag pt un timp. Nu stiu cat.... Ma lupt sa-mi revin!


Tzuni mic si drag si scump si pisicos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

Tzuni tu vrei sa te bat pe tine.Unde sa pleci lasa ca dai tu kg astea jos.Hai ca te astept cu forte noi de la mare.Vacanta placuta cu Meri si sa aveti zile frumoase.

Delia nu stiu daca te-am felicitat cu examenul.

Carmen eu am dat si o limba la o acadica de a Marei ce sa faci daca capul asta numai gandeste.

Anda unde ai disparut?

Marilena si Mara Augusta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tlaura spune:

Buna fetelor! va salut din Romania! Nu stiti cat de dor mi-a fost de voi! Si cat mi-a lipsit internetul si DC-ul! Noroc ca nu am prea avut timp!
Nici acum nu am, dar sunt fericita ca ne-a dat drumul la internet si nu am rezistat tentatiei de a va scrie. Nu am citit din urma, si nici nu o sa am timp; casa mea e un dezastru su nu reusesc sa-i dau de cap! Sunt atatea de facut iar eu nu stiu cu ce sa incep! De fapt stiu: astept sa ne punem termopane, dupa care sa zugravim, schimbat mobila mai veche, etc! Iar asta necesita timp.
Aporpo de termopane; Ce firme mai ca lumea sunt?
daca aveti experiente cu asa ceva, spunet-mi si mie! Inca nu am reusit sa contactam vreuna!
Si acum sa dau raportul; 55kg! nu mai stiu cat am avut ultima oara, parca tot atat! Am mancat desttul, dar m-am si agitat mult, asa ca nu am mai pus pe mine.
Va pup dulce pe toate si am sa revin maine dimineata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eftimie C. spune:

Buna fetelor!per ca nu m-ati dat disparuta?
Pentru raport: STAGNARE Cu scuze pentru deranj, Gusta
Si pentru ieri:
LA MULTI ANI, DianaR!
Merg sa citesc din urma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRISCOSTY spune:

Buna! Eu sunt singurica, mi-a plecat baiatul si ma invart prin casa, nu am stare. Pana sa vin acasa am mancat numai fructe si am baut apa la greu, dar i-am pregatit sotului o salata si nu am rezistat tentatiei....asa ca azi am mancat fructe si o salata si am baut multa apa.
Tzuni pai in loc sa fii vesela ca pleci la mare cu puiul tau, tu esti trista? Hai lasa tristetea si gandeste-te ca te asteapta zile de vis petrecute alaturi de fetita ta.
Cuscra parca te simt un pic mai vesela si asta ma bucura. Ce nebunii a mai facut nora mea?
Laura bine ai revenit Sa ai spor la reamenajare. Cat despre termopane, daca vrei il pot intreba pe sotul meu...cu asa ceva se ocupa. Unde ati venit in tara, nu-mi mai aduc aminte unde ai zis...dar parca nu in Bucuresti. Daca erati in Bucuresti, era o placere sa-ti facem la noi la firma termopanele...iti dai seama? Te uitai la geamuri si iti aduceai aminte de mine Am luat-o razna, se cunoaste ca nu este Dany acasa
CarmenE ce faci colega? Cum este la servici? Ce face Edi?

Merg pana afara sa-mi iau apa..revin.



Crys si Dany

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eftimie C. spune:

Uf, ce mult am avut de din urma.
In primul rand: FELICITARI Cami!M-ai emotionat pana la lacrimi.Stiu prin cate ai trecut si cat ai suferit pana sa ne dai vestea cea mare.Sa fie intr-un ceas bun si Dumnezeu sa va aiba in paza!Ma voi sa ai parte de niste bb-i sanatosi si frumosi.Nici sa nu te mai aud de kg-le plus.Ai sa te mobilizezi dupa ce-ti vei strange in brate puiutii
Crys profita de plecarea lui Dany si odihneste-te.
Edi e ok, merge la gradinita pana pe 1 si apoi il duc la mama.Eu m-am obisnuit la servici si imi place.La primul salar promit sa va fac cinste
Laura bine ai revenit acasa si spor la amenajari Cum a fost despartirea?
Mamica dulce ti-am dus dorul.Ce faci?Cum e Marc?Mai ai puii de ?
Dordia felicitari pentru Logan.Sa bine, masina sa va tina mult si impreuna sa nu aveti parte de incidenta.
Carmen eu printre parfumuri am si 'Miracle' de la Lancome si imi place foarte mult, dar nu mi se pare persistent, desi sotul spune ca se simte...si are efect
Tumpi,Gusta si eu sunt disperata fara si indiferent de ce scrie in diete, eu nu o las
Gusta si eu am cam aceleasi senzatii de ziua mea si as vrea sa nu ma deranjeze nimeni si sa stau singura.Unde mai pui ca anul asta n-am primit cadou si rudele din parte sotului nu m-au sunat.Eu ca eu, dar nu si-au adus aminte nici macar de ziua lui Edi , care, copil fiind, astepta macar un telefon.Dar am sa incerc sa uit si eu sa-i sun, desi se stie ca eu tin minte toate zilele si nu ratez sa fac urari la nici o ruda(nici macar la cei plecati din tara).Poate asa vor intelege supararea mea
P.S. Felicitari si multumiri pentru noul capitol.
Anda ma bucur ca ai fost indulgenta cu angajatii tai si sper ca cel care merita apostrofat, sa tina cont de bunatatea ta

Pupici si urari de bine tuturor fetelor de pe subiect



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eftimie C. spune:

Tzuni lasa deprimarea la o parte
Distreaza-te si bucurate-te ca e prima vacanta la mare cu Meri, fetita ta.Cand ai sa vezi cum rade si se bucura si traieste clipa, ai sa uiti de toate kg-le si de toate (de fapt toti) decodoarele
P.S. O luati si pe Lola?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delidana spune:

Gusta, uite, iti dau un . E bine asa?

Tzuni, ce-i cu tine? De unde tristetea asta? Doar de la kg? Pai iti facusei abonament la sala, ce s-a intimplat cu el? Haide, lasa tristetea ca nu-ti sta bine suparata, zau. Distractie placuta la mare, sa aveti parte de vreme frumoasa!

Weekend placut tuturor!

www.wrongspelling.com/turkey/" target="_blank">Istanbul * www.squarethoughts.com/" target="_blank">Fotografie

I saw something in your eyes and I wanted it for myself - Dave Gahan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

raportez ce am mancat azi:
juma de kg. de zmeura, 100 gr. de seminte si acum, pe seara, am comis-o: doua snitele din piept de pui, un cub de branza topita si doi castraveti.
C'est la vie!

Tzuni, imi pare rau ca n-am reusit sa te scot din starea de " soc", , sper sa-ti revii singurica, n-ai incotro...distractie faina la mare si sa ne arati poze in costumul de baie, .

Eftimie, nu ne-ai spus ce lucrezi, in ce domeniu, ce faci...?

Tumpi, , merge treaba, merge?

Claudia...unde esti?

Anda, drum bun...ai plecat fara sa-ti iei la revedere de la noi, :(.

Laura, spor la treburi, bine-ai revenit in tara, .

maine dimineata beau ceaiul alaturi de voi, apoi iau o pauza de net, pana duminica. Ma voi plimba, voi citi, ma voi uita la filme (cel recomandat de Tzuni) etc....fara net!
Sa ne revedem sanatoase si grase, .
va pup pe toate

_
Carmen, cu Iustin (5.06.2004) & Teodor (6.09.2006)

Mergi la inceput