Nou stil de viata (213)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns hcclara spune:

'Neata!
Carmen, aici sunt in umbra...m-am aranjat sa plec in oras cu sorela odihna placuta pana duminica atunci!

Hai mai Dordia nu fi suparici...uite eu chiar ma gandeam sa nu uit sa iti scriu inainte de a citi postarea in care ne-ai mustrat !!! suntem si noi uituce, batranetea bat-o vina!!!Sa-o stapaniti sanatosi si sa va bucurati de ea! pup copilul vaccinat!


danielag, bine ai revenit!ramai aici, o sa te simti bine!
Tzuni, odihna placuta, mult soare si voie buna! si poze la intoarcere!
Laura, , bine ca ati ajuns cu bine! spor la despachetat si aranjat! si felicitari pt greutate!

ce m-am bucurat ca au castigat nemtii aseara!!! sa vedem ce fac azi croatii cu turcii!

Si acum pe scurt: de ieri pana azi am avut 500 gr mai mult, desi ultima masa ieri a fost la 15.30, dar a fost din aia cu langosi cu branza , sunca, oua totul de acasa si niste prajituri din alea cu crema cu unt si cred ca vreo 10 oua, bune, bune de salivezi pe tastatura!!! incerc insa sa ma abtin! ce o fi apucat-o iar pe mami asta sa ne trimita cofarul plin de mancare??? asa e de fiecare data, nu se mai schimba!

va pup pe toate si va doresc un we placut!

Carmen, acum ma dau cu Omnia Crystalline, e asta:http://www.douglas.de/DGKategorieSectionView.process?MarkenID=007014&Action=loadMarken&page=01,
, e fainut dar sa nu dau banii pe el, mie mi l-a adus sora-mea, mi se pare ca nu persista, dar nu-i nimica, il tin in buzunar

Tumpi, ia-ti Trusardi daca iti place teiul, mie imi aduce aminte de facultate, pe atunci ma dadeam cu el!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tumpi spune:

Neata
am aterizat si eu.Cum Delia nu a aparut(probabil invata pt examenul de saptamana viitoare), mi-am luat eu castronul de cereale in fata si am citit din urma.
Carina bine ai revenit.Sunt asa si asa,cand e soare e mai bine,cand e naspa a afara ma ajunge si mai tare oboseala.Dar incerc sa rezist, mai ales ca de saptamana viitoare voi incepe programul contra cronometru si chiar nu stiu cand mai ajung sa ma odihnesc.Am sa profit de we asta sa ma relaxez,ca de luni, vai mama mea.Asa ca nici nu am sa mai intru asa de des, poate seara daca nu pic lata sau la raport.Bafta la stomato azi.
Carmen, relaxare placuta in zilele astea.
Marilena, tot ploua la voi de esti in starea asta?Cand apari pe ym, da un semn.
Rolo,dar de ce tot intri tu in strile astea de blu?
Vik, unde esti?
Mamidulce, n-ai terminat cu scoala?
Hopes, concediu placut.LA fel si tie Tzuni si lasa kg, ca se duc ele.Intri in mare cu Meri, va balaciti si sa vezi cu m dispar.Eu anul trecut am slabit intr-o zi aproape 1,5 kg, numai prin inot si gimnastica in apa.Asa de mult mi-ar place sa fie si aici mai mult timp frumos ca as ajunge si eu la baie.
Claudia, unde esti?
Cris, Laura chiar in bucuresti sta.Iti raspund eu ca poate ea nu apuca sa intri prea curand.Poate apelez si eu la firma voastra, ca mama vrea sa puna si la dormitor termopan(dormitor ce da in balcon, ca atunci cand am pus la toata casa am zis ca nu e nevoie,dar da mai bine cu toate geamurile schimbate.
Violeta, eu nu stiu cum traiesti tu cu ce mananci acolo.
Doridia, sa stapanesti sanatoasa masina.Nu ai de ce sa-ti fie frica.Si eu am permisul de 13 ani, iar in tara f mult nu am condus.Anul trecut cand mi-am luat masina nu mai pusesm mana pe volan de 7 ani.Iar acum zi de zi conduc fara pb.Cat despre kg, pe cuvantul meu daca va intreleg(fara suparare) pe cele care alaptati si vreti sa dati asa de repede jos.Important e copilul si apoi usor usor se duc si kg.Important e sa manaci sanatos si sa nu faci exese si mai ales sa nu dai iama in dulciuri.
Va pupic acum, ma duc putin sa strang pe aici , sa-mi fac o baie cu saruri si arome, masti si peelinguri si apar mai tarziu.

"Rabdare!Rabdare!chiar cand ti se sfasie inima"(A.Bürger)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tumpi spune:

Claudia, acum am vazut ca ai scris.Plimbareala placuta.
Si eu tot Omnia Crystalline mi-am luat, e super.

"Rabdare!Rabdare!chiar cand ti se sfasie inima"(A.Bürger)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oLo spune:

quote:
Originally posted by danielag


(Btw, Cami si Olo, stiu ca discutati cu ceva - destul de mult - timp in urma de o cunostinta comuna. Si eu o stiu pe D., n-am vazut-o de la nunta ei. Am fost colege de serviciu si destul de apropiate, eu insa am plecat si din pacate n-am mai tinut legatura. Asta ca sa vedeti ce mica e lumea )



COOL!

Da' sa vedeti o lume si mai mica: La picnicul pe care l'am organizat de ziua lui Pisu-Tiramisu acu cateva saptamani, am invitat mai multa lume (majoritatea romani si cateva colege de clasa de ale fetelor), printre care si cumnata (sora sotului) si niste amici pe care i-am cuoscut aici, pe DC, pe vremea cand ei erau inca in Japonia (unde au stat 10 ani). So: culmea culmilor: cumnata a fost colega de generala cu 'japonezul'. Si la inceput se tot uitau unul la altul nestiind de unde se stiu (sotia 'japonezului' incepuse sa fie banuitoare )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madelaine77 spune:

Saluatre si de la mine!!!

Tzunica, nu iti strica prima vacanta,la mare,in postura de mamica...Bucura-te de tot ce este frumos in jurul tau si traieste la maxim aceste clipe alaturi de MERI...ai tu timp sa slabesti...Pupici si capul sus...oricum arati super

Dordia, sa stapanesti sanatoasa masina...asteptam sa o uzi

Rolo, capul sus ...de ce esti blue?????????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

salut!
sunt pe fuga, am ceva treburi de rezolvat, .

Daniela, multumesc de pontul cu E. A. O sa caut in farmaciile Sensiblu.

Claudia, distractie faina cu sorela. Ia-o mai usor cu prajiturile, :).

Tumpi, sa ai un week. minunat, sa te odihnesti.

Dordia, eiiii, nu puteai sa conduci masina fara urarile noastre de bine?
S-o stapaniti sanatosi...n-am vazut postarea, se mai intampla!!!

Hopes, bafta cu olitza, si noi suntem la capitolul asta, de cateva zile Teo face la olitza, asa ca, suntem pe drumul bun.
Concediu placut!

Anda, am povestit cum a decurs ziua de ieri, am ratat putin, . Tinem pumnii la stomato.

Delia, Marilena, Violeta, Anky, Mik, Yubi, Gabriela, Alina, Eftimie....., , week. fain!

Ioana, te salut si astept sa mai povestiti despre voi.

gata, ma opresc, va pup pe toate!



_
Carmen, cu Iustin (5.06.2004) & Teodor (6.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zisaCami spune:

EftimieC Multumesc mult pentru urari! Cum se mai simte Edi, s-a recuperat complet?
Danielag ca sa vezi ce mica e lumea ... inseamna ca noi doua ne-am cunoscut la nunta D.! Are deja o scumpete de fetita de 1 an si 2 luni. Mersi pentru felicitari!
Dordia multumesc mult si felicitari, la randul meu, pentru masina, sa o stapanesti sanatoasa si sa nu ai parte de incidente!
Carina felicitari pentru succesul pe care l-ai avut la Budapesta!
Zuzilici vacanta placuta, chiar aveai nevoie de o pauza!
Delidana succes si la ultimul examen, cel de miercuri!
Tzuni la inaltimea ta nici nu se cunosc cateva kg in plus si apoi sa vezi ce repede ai sa le dai jos cand te va alerga Meri pe plaja si va veti face baie in mare! Petrecere frumoasa!
si va imbratisez pe toate, nu va nominalizez ca sa nu uit pe cineva!

6+
Inimioarele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mik spune:

Tzuni, draga de tine ! e foarte greu sa ai pui mititel si sa fii singura cu toate. Te string tare in brate sa-ti treaca.

Cami, ce animatie draguta ti-ai pus la semnatura !

Mephala : de 3 ori.

Ca tot vorbiti de parfumuri : acum ma dau cu Pleasures de Estée Lauder. Imi placea, acum nu-l mai simt, insa toata lumea e fericita cind ma miroase .

Azi stau mai mult in sedinte. meniul de azi :
- cafea si biscottes cu dulceata
- o banana si biscuiti. o cana de ceai
-choux-uri aperitiv, sarmale, friptura de miel cu salata verde si cartofi, crema de zahar ars (avem invitati)

Va pup pe toate in grup.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabrielama spune:

Sa se consemneze ce as vrea sa mananc:

- vreo 4 merdenele cu muuulta branza, fierbinti
- inghetata cu cicolata si alune
- paine (MULTA) de tara cu unt si branza
- creo 3 kg de napolitane/biscuiti

Sa continui???


Gabi

There is no taste like the taste of being thin!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hopes spune:

quote:
Originally posted by Gabrielama

Sa se consemneze ce as vrea sa mananc:

- vreo 4 merdenele cu muuulta branza, fierbinti
- inghetata cu cicolata si alune
- paine (MULTA) de tara cu unt si branza
- creo 3 kg de napolitane/biscuiti

Sa continui???


Gabi

There is no taste like the taste of being thin!



NU

Lasa ca te completez eu:
-2-3 ardei umpluti cu multa smantana pe ei si mamaliguta
-niste prajituri de alea de care ne-a aratat Mephala in poza BOUNTY





Mergi la inceput