Mamici norocoase de sept-oct 2008 (77)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andy_galro spune:

boo trimite-mi pe PM adresa ta de mail si iti trimit model de adev. pt reducerea orelor de servici+legea
PS: pozele din Turcia sunt superbe iar tu esti o gravidutza tare frumoasa

25+Andrei
BEBE al nostruAMR 15 saptamani !!!
Poze noi doi+"o casuta fff mare"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

quote:
Originally posted by Boo

Musette si cine trebuie sa dea medicalul asta ? Nu dr de familie in mod normal ? Ca eu asa ma gandesc ... Dar al meu nu vrea sa-mi dea. Cica ii e frica sa nu vina cineva sa-l controleze. Si sa iau si de la ginecolog ca sa alternez persoanele. Dar mie mi s-ar parea normal sa mi-l dea el .. Nu ?


cu Alexandru
Buburuza
asa creste Buburuza


"Nu ti se da niciodata o dorinta fara sa ti se dea si puterea de a o duce la indeplinire. Totusi, va trebui sa muncesti pentru asta ..." - Richard Bach




Boo
cateva iti poate da si dr de fam mai ales daca nu ti-a dat pana acum,plus iti poate da gen pt viroza,dureri de spate etc nu neaparat pt sarcina.Dupa ce iti da medicul de fam cateva mai poate sa-ti dea si ginecologul dar aici e dificil ca ei dau de obicei cu internare,ei iti pot da numai pe motiv de sarcina si cred ca e mai complicat dar daca medicul de fam nu ti-a mai dat pana acum iti poate da linistit.si cum adica sa te verifice cineva,sa te caute acasa sa vada daca esti racita????????!!!!!!!!

asa creste minunea noastra,un baietel

Doamne ajuta in continuare!Mai avem 13s!

27+LUCA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzitziri spune:

Fetele...apropo de medicii de familie...voi dati ceva cand va duceti?Eu nu am fost pana acum si ma gandeam sa ii dau o atentie, o maslina, daca am vreodata nevoie de ceva de la ea.

24+
bebe David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

Uite asta cu 14 zile pe luna med de fam nu stiam,dar bune si alea intr-o luna nu Boo?

asa creste minunea noastra,un baietel

Doamne ajuta in continuare!Mai avem 13s!

27+LUCA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monyca.C spune:

Multumesc frumos Anca esti o draguta ca de obicei

In listuta cred ca sunt trecuta, poate doar mai lipsesc caruciorul roz si numele Alexia



25+Alexia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca81 spune:

quote:
Originally posted by tzitziri

Fetele...apropo de medicii de familie...voi dati ceva cand va duceti?Eu nu am fost pana acum si ma gandeam sa ii dau o atentie, o maslina, daca am vreodata nevoie de ceva de la ea.

24+
bebe David



Nu-i duc nimic, ca nu merita Am fost doar o singura data dupa testul de sarcina pozitiv si nici macar analizele alea care se dau in sarcina gratuit nu mi le-a trecut klumea. A trebui sa-mi faca gine alt bilet de trimitere.

O burtica mititica

28+ Carla Alexandra
Atat a mai ramas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Musette, ai dreptate. Si oricum dupa ce am citit a 3-a oara legea impreuna cu colega de la conta care se pricepe, am vazut ca se poatre acorda pana in a63-a zi anterioara nasterii, adica atunci cand se presupune ca ar trebui sa intri in prenatal.

Asa ca ma duc sapt viitoare sa bag medicale. Asa, sa va mai intreb ceva. Colega mea de la conta mi-a zis ca zilele de medical se pot fractiona si cu sambete si duminici, adica nu esti obligat neaparat sa vii la munca, asta avand in vedere ca este vorba de zile calendaristice si nu lucratoare. Ideea e ca nu se pot da mai mult de 14 zile odata si de asta trebuie intrerupt cu o zi sau doua. (Da sunt convinsa ca stiati si voi asta )



POZNICI CU NOI
www.flickr.com/photos/23758792@N08/?saved=1" target="_blank">POZE CU BURTOIU SI BUBU
27+ Cuculetz Andrei

ARE MAMA UN CUCULETZ

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzitziri spune:

Pai da Anca...nici a mea nu merita atata timp cat cand m-am inscris la ea nici macar nu mi-a luat o tensiune, o masurare de greutate, d'alea d'alea.Dar nu o sa ai nevoie de el/ea la un moment dat?Concedii si altele?

24+
bebe David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

si eu uite asta ii duc!!!!!!

asa creste minunea noastra,un baietel

Doamne ajuta in continuare!Mai avem 13s!

27+LUCA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Boo spune:

Evident ca sunt bune si 14, dar voi nu vedeti ca el 2 nu a vrut sa-mi dea ??? Si erau singurele in luna aia... Imi mai daduse la inceputul lui aprilie. E IDIOT !!! Si oricum si pe alea tot pe caz de raceala mi le-a dat, nu legate de sarcina.
La mine e complicat sa ii cer ginecologului, ca eu pe Herghelegiu il am si nu pot sa ma duc la el sa-i cer asa concediu pe ochi frumosi. Asta e partea nasoala.

Musette lui ii era frica ca il verifica pe el, nu pe mine. Nu ma intreba cum si de ce ar fi venit cineva sa-l caute ca mi-a dat mie concediu 2 zile.. dar pur si simplu nu a vrut sa-mi dea.



cu Alexandru
Buburuza
asa creste Buburuza


"Nu ti se da niciodata o dorinta fara sa ti se dea si puterea de a o duce la indeplinire. Totusi, va trebui sa muncesti pentru asta ..." - Richard Bach

Mergi la inceput