Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (81)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Recunosc ca nu am citit nimic din urma

In saptamana asta mi-a venit sa imi iau campii . Am fost raciti toti 4 si a fost super urat .
Din fericire Andrei a scapat fara antibiotic dar are niste muci afurisiti care nu vor sa cedeze sau sa iasa nici macar inecati in ser si cu batista bebelusului
Saracul deja cand aude aspiratorul se pune pe oftat si plans.
In rest evoluam atat la capitolul mancarica cat si motric ( are o noua indeletnicire : se ridica in patru labe si se arunca apoi in fata sau ca bolovanul pe burta ), a inceput de dimineata sa spuna ma ...ma ....ma ( dar cred ca doar era ofticat pe mine ca ii umblam la nas )
Cam atat ca iar maraie
Va pup, imi cer scuze ca nu pot tine pasul cu voi .
Multa sanatate copilasilor !


O zi excelenta !
Lala.


Fratele mai mare!
Baby Andrei ! (27.12.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanduta spune:

quote:
Originally posted by Aralia

Sanduta, ai dreptate, curiozitate e...si Alexia ne trage de fata, de par de pleoape, de gura...dar nu ca sa adoarma.... Mamei mele i-a bagat un degetel in ochi de i-a zgariat corneea, a fost la oftalmolog...

Aralia de Piu Mic Alexia Diana
5 Nov. 2007


POZE
www.youtube.com/watch?v=x9cURJc01dc" target="_blank">De-a busilea...in felul meu!
Copacul De Hartie
Dar din dar se face rai: Ajutati-l pe Stefanel!




Wow ce nasol, imi pare rau. Sincer si mie imi e frica cateodata sa nu ma zgariie sau altceva mai grav, asa ca atunci cand vad ca exagereaza ma retrag.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

salutiiiiii

LA MULTI ANISORI CE IMPLINEC AZI LUNITELE!!

vasari n-am plecat ca n-am cu cine lasa Tustele, as mege la ai mei cu ele cand e tati plecat, apoi le-as lasa o sapt. iulie ... 4 zile sa stea singure, adica fara mine. Si poate plecam o sapt. in septembrie. Cu invatamantul, eu sunt economista... dar nu mai pot continua sa stau 10-14 ore/zi la servici, chiar daca sunt bine platita. Unul din noi trebuie sa se ingrijeasca si de Tuste. As prefera ceva lejer ca sa ma ocup de fete! Nu rezolv nimic daca platesc bona sa stea cu ele cat eu sunt la servici... banii, nu inseamna ca inlocuiesc multe... hai ac deja aberezzzzzzzz
bianca Un pupic special pt. voi de Ziua VoastraO sa le duc la bunici.
ellis de ieri cantaresc masa de fructe zilnic, nu mai mult de un borcas de 200 gr., spanac cu ficatel si noua ne place.
adela,sanduta, aralia si Tustele sunt incantate sa atinga fata.. mai ales ochii, trebuie sa fiu atenta sa nu se zgaraie una pe alta! Dar asta nu pt. a adormi...
mihuta felicitari prietenei tale pt. tripleti! Cate kg. au si la ce varsta de sarcina a nascut? ... inca mai sufar pe tema asta
lala multa sanatate!

va pupic



PUSSI de SABINA ELENA & ANA NICOLETA 19.11.2007

www.flickr.com/photos/12652375@N04/2078939834/in/photostream/" target="_blank"> TUSTELE MELE

ASA CRESTEM

DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns popbianca spune:

adelamaria, incearca sa-i cumperi un cuddlig toysau ceva jucarie moale de plus...si Ana pana adoarme se freaca cu ele pe fata

mami de Ana-Sofia(15.11.2007)
http://picasaweb.google.ro/popbiancaflavia/AnaSofia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

Lala, multa sanatate!!! Saracii de voi

Adela, cred ca o linisteste, pur si simplu. Este normal sa vrea sa-ti cerceteze fata, se vede insa ca asta-i ajutorul ei de a adormi. Poate gasesti cu timpul altceva, o paturice, un ursuletz... ce stiu eu, cert este ca-ti trebuie multa rabdare! Baietelul fostului meu sef adormea numai daca tinea pe cineva de nas

Va multumesc de idei si inca mai astept, ca asasigur voi reusi sa gasesc ce-i mai potrivit pentru el, stiti voi... o idee de-a voastra imi da mie alta idee samd. Deci multumesc si astept



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns popbianca spune:

adinag, e o reala problema chestia cu cadourile si pt. mine
imi tot zic ca o sa gasesc ceva dragut, si cand se apropie ziua lui...gata, nu mai vad nimic interesant sau potrivit, asa ca acum mergem impreuna si isi alege tot felul de electronice...muzica, jocuri,etc.
intotdeauna m-am gandit ca un abonament la revista preferata, la masaj,la o sala de sport ar fi fain ca si cadou...dar inca nu fol niciuna din aceste idei

mami de Ana-Sofia(15.11.2007)
http://picasaweb.google.ro/popbiancaflavia/AnaSofia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns popbianca spune:

acum plecam la socrii, sa mamancam de amiaz , ca-s Rusaliile !!
e destul de frig, nici nu stiu cum sa imbrac bubulina....ca azi implineste 7 luni(si are 7 kg...fain)si ar trebui sa-i facem ceva poze
oricum vreau sa o ducem la fotograf ...sa-i mai faca niste poze profesionale, artistice
ma duc sa ma imbrac

duminica placuta va doresc!!!

mami de Ana-Sofia(15.11.2007)
http://picasaweb.google.ro/popbiancaflavia/AnaSofia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

hello
deci, Bianca, azi se mananca papa bun?..eu de-abia am incropit un amarat de piure de cartofi..supa am de ieri..
uff..greu cu mancarea asta.si diseara..tot branza si salam..uff..

adina..ia sa vedem ce idei de cadou sa iti dam noi..cu parfumurile nu-i? hard disck extern pt laptop..:) asta i-am dat eu anu' asta sotului. plus ceva cosmeticale de-astea obligatorii-adica gel de dus, sampon si antiperspirant.

poza inramata cu copilul, sa si-o duca la birou- dc are birou...
mp3 player..dvd-uri cu filme..(noi facem parte din categoria mica a celor care nu pirateaza filme de pe net)...iarasi..nu stiu ce serviciu are sotul tau..(ma rog, preten..ca parca nu sunteti casatoriti)..o servieta..un set de pix/stilou de firma..al meu e innebunit dupa chestii din astea..sa fie firma..sa fie scump..bine, nu exagerat.un aparat electric de ras..no..nu stiu dc sunt chiar idei cine stie ce neobisnuite..dar poate iti declanseaza ceva pe acolo ;)..camasa de lux..


mami de minune mica, Stefanut(30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karina1976 spune:

quote:
Originally posted by adelamaria

Buna!
Stiu ca e duminica si drept urmare nu prea am sanse sa primesc raspunsuri, da' nu mai am rabdare pana luni...simt ca ma sufoc ...Spuneti-mi si mie cum sa fac sa o dezvat pe fiica-mea sa adoarma bagandu-mi degetele (ei) in nas si in gura ....ca simt ca mor cand face asta! In schimb, pentru ea, are un real efect...ca adoarme in max 5 minute! Zau daca pricep ce-o fi asa fain...A...si ma trage de par daca sunt langa ea si incerc sa ma intorc cu spatele...Va rog, daca stiti, explicati-mi si mie ce e atat de fascinant penru bebei (ca am vazut ca si altii fac asta!) sau ce nevoie psihologica isi satisfac ei facand asta???...Daca incerc sa-i tin manuta cu forta, se zbate si plange si nici gand sa adoarma!...Pe bune, fetele cu doi copilasi, voi aveti vreo idee? Sau a citit cineva ceva despre comportamentul asta?...Chiar vreau sa inteleg...Daca e chiar important pentru ea, o las in pace, dar zau ca nu-mi place deloc!...Credeti ca gresesc?

Adina, eu daca as avea finantele necesare i-as face cadou sotului un bilet la un eci de fotbal international, ca stiu ca si-ar dori...Mai ales pe un stadion mare, faimos, cu echipe super!...Da' al meu e pasionat de asta...nu stiu despre sotul tau...Orienteaza-te in fucntie de ce pasiuni are...zic si eu...

Ade, mami de Ilana
http://www.ilanaandreea.blogspot.com/





mai, sigur nu e sora cu a mea; mai bine zis cu ai mei.
Paul ma "mangaia" cu degetele pe fata si pe ochi, Pati imi baga degetete in ochi sau in gura,in urechi, pe unde apuca.

Eu cred ca e felul lor de a te cunoaste mai bine.
O las ca sigur ii trece (lui Paul i-a trecut pe la 1 an).

Si mi-e asa draga cand face asa; chiar daca se intampla sa mai merg la birou cu o buza sparta, cu o zgarietura la ochi ... dar asta e.






Corina - de Paul - 04.06.2002 si Patricia - 13.11.2007


"Doamne, ajuta-mi sa nu uit!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karina1976 spune:

Ram0nica, noi am avut pb asta cu ochisorul si la Paul.
S-a remediat de la sine pe la 1 an; acum am fost cu Pati la medic oftalmolog pediatru care mi-a spus acelasi lucru. In plus ea are ochisorii mai mari si pare ca e mai grav.
Oricum deja e mai bine decat in urma cu cateva luni.







Corina - de Paul - 04.06.2002 si Patricia - 13.11.2007


"Doamne, ajuta-mi sa nu uit!"

Mergi la inceput