Gravidute si mamici de Cluj - 82

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sara2007 spune:



ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sara2007 spune:

m-am prins .....scuze...

ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALEX29 spune:

IOANA draga bine ca si revine puiutzu ,dragu de el
imi imaginez ce nervi v ati facut cu spitalele astea ale noastre ,cum saracia sa nu funcitioneze nici macar un laborator in Cj ul asta ?????
am vazut ca aveti un f bun innotator si dansator nu mai zic

ANDREE27 pana la 5 luni nu i am dat lui Tiadris decat laptic de la tzitzi si ia mers f f bine ,dupa 5 luni jumate am inceput diversificarea
pt colici am folosit sab simplex si a fost destul de ok

ANCA curajoasa metoda de epilare ,cred ca as face dezastru prin bucatarie :)) ...

RAMO super ca mergeti la aceeasi familie de mai multi ani ,e f important sa te simnti bine si aproape ca acasa chiar daca esti in vacantza

IOANA(SARA) ce noroc ai vu buni




INGERASHU MEU TIADRIS-3oct2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

oanna, brrrrrrrrr...groaznic accidentul..bine ca e bine beblusul..
scrie mai repede inca 2 mesaje, sa te putem citi in timp real..altfel mesajul tau apare pe paginile din urma, si nu le citim. eu am cautat sa vad ce ai scris cd am vazut comentariul Ioanei (de Sara)

mami de minune mica, Stefanut(30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OanaAlina spune:

Ioana – bine ati revenit! flacaul tau e un dulce la piscina si cum danseaza!

Andree27 – eu nu i-am dat nici un fel de ceai decat dupa ce am inceput diversificarea! Referitor la colici, noi am folosit bonisan si a fost ok! Sa auzim numai de bine!

Victo - si-a facut efectul ceiucul>>>>>


Oana-Alina si Maria-Teodora (30.10.2007)

comoara din viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oannna spune:

Victo, multumesc de sfat! N-am stiut ca functioneaza asha... De la accident probabil am ramas putin cam
Asta il puteti considera mesaj nr.1.

Oannna 20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oannna spune:

Va rog nu ma uitati cu intrebarea legata de cum ati avut sau nu pofta de mancare in timpul sarcinii. Nu de alta, dar am probleme cu coloana si mi s-a spus clar si raspicat ca se vor agrava daca ma ingras. Deja ma supara spatele destul de tare si accidentul nu a avut tocmai un efect benefic...Mi-e foarte teama sa nu explodez la kg din cauza bulimiei care a pus stapanire pe mine.
Va

Oannna 20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

Neata!
a plecat buni la operatie. doamne da sa fie bine! sper ca pina la prinz sa rezolve.

Ioana, pupic lui patrick, sa se faca bine!

Ioana, mami de Sara, eu nu mai am bunici, au murit toti, saracii. o mai avem doar pe bunica sotului. e un sat linga Iara. din pacate nu putem ajunge prea des la ea din cauza drumului ingrozitor pina acolo. l-au stricat astia cu autostrada lor in ultimul hal. iti trebuie tanc sa poti trece prin transeele alea. sint 60 km si ii facem in aproape doua ore!

Victo, nici eu nu pun accent pe cantitatea de fructe pe care o papa. i-am pregatit mai putin si inceput sa miriie si sa deschida gurita ca mai vrea. si i-am mai dat...asa am ajuns la cantitatea aia impresionanta de marutz. azi ii dau tot mar, insa miine ii introduc para sau pepene galben si sigur va minca mai putin. de saptamina viitoare vreau sa-i dau si supica, la masa de la ora 14.

Andree27, nu trebuie sa-i dai apa sau ceai daca alaptezi. nu are nevoie. noua ne-au trecut colicii cu sab simplex. vezi daca ii dai baby drink, ca e f dulce.







Anca si Stefan (13.01.2008)
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan
Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdutza24 spune:

NEATZA
Ioana superbe pozele un pentru Patrick.poza cu lubenitza e superba nu stiam ce e daca nu scriai.

magda si victoras ( 31.03.2008)http://community.webshots.com/user/magdutza24

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana13 spune:

Va multumim pt urari si pt ca ne-ati laudat


Ioana voi cit ai stat in spital si unde? Nu i-a pus perfuzii ca nu era dezhidratat, i-au dat antibiotic injectie de 3 ori si algacalmin pt febra. Dupa prima serie i-a si scazut febra si nu a mai facut. De cite ori facea kk pe zi?
Tot vedeam la tv ca ...spitalele din Romania.. tralala, dar e si mai rau cind esti tu in situatie... si atunci realizezi. Bine macar ca au fost si citiva oameni ok acolo, ca era si o zgipturoaica, care a sarit in sus cind i-am zis ca s-a luat mizerie de pe patutul lui P cind l-am sters si ca vreau acasa. Mi-a raspuns ca normal ca se ia daca sterg cu spirt, dar eu stersesem cu un servetel cu apa I-am spus ca "inteleg" ca nu e zugravit si vechi toate, dar macar sa stearga patuturile si peretii... va dati seama, in spital de infectioase... la o stergere superficiala s-a dus mizeria... gata... nu va mai zapacesc

Nici eu nu mai am bunici, am avut pina de vreo 5 ani... dar nu am fost apropiata de ei. Cea cu care am trait in aceeasi curte nu s-a apropiat de noi deloc, iar cei care ar fi fost mai buni erau mai departe si ne vedeam rar. Sper sa aiba parte P de dragoste de bunici... ca tare il iubesc toti... mai ales ca e si unicul nepot din toate familiile.. va fi un rasfatat

Anca succes la operatie pt buni a ta... la terapiile intensive arata mai bine spitalele.. cred

Ioana mama de
Patrick Alexandru (01.06.2007)

Mergi la inceput