Gravidute si mamici de Cluj - 82

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sara2007 spune:

bex esti pedagoga?nu stiam...da,cred ca-i fain si educativ la cresa particulara....dar cam scumpa....daca taica-so ii da numa 5 mil pe luna.nici cresa nu i-o acoperaoricum vine gradi daca nu....

oare maine v-a fi la fel cu vantul asta?tare ne-am duce la tara.n-am mai fost de la pasti...si ne asteapta si bunicii ceilalti...adica strabunicii sarei

anca.b...f bine a papat piticul...a inceput un start grozav

ne auzim mai incolo...pofta mare la totii piticii si pofticioaselor de mamici

ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sara2007 spune:

scuze ....am trimis mesajul si zicea eroare...l-am mai trimis apoi de 2 ori si acuma il vad ca mi-a aparut de 3 ori.

andree27 multa sanatate...sa nu fi facut ceva febra a laptelui...imi aduc aminte dupa ce mi-a venit laptele dupa ceva vreme intr-o noapte facusem niste frisoane..sigur aveam febra.

adriana....numai lapte de la tine asai ii dai|?sau mai bea ceva completare acuma?

ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana13 spune:

Salut gagici

Am ajuns acasa! A fost f bine, lui P i-a placut in avion, a fost chiar superincintat, din apa nu il mai puteam scoate, din bazin, ca de apa marii nu il puteam apropia mai putin de 3 metri, ca incepea sa urle. FFF cald, la anu mergem in mai sau septembrie, mincare din greu, servicii, curatenie...super. Plin de copii pe acolo, de la 4 luni (eu chiar asa nu m-as fi dus) in sus. Plin de rusi. M-am dat pe topogane cu apa... o nebunie

Acum de cind am ajuns acasa, de la 13 P a avut diaree de 2 ori si a vomat cina... sper sa fie efectele oboselii de pe drum... sa nu ne fi catadicsit cu vreo enterocolita sau ceva .... In Turcia f bine a decurs digestia, bine ca am ajus acasa ...

Nu am apucat sa citesc mult, sper ca toate sint bune si frumoase



Ioana mama de
Patrick Alexandru (01.06.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_alexia spune:

Deci...mi-a sters Alexia mesajul.

Ioana,bine ati revenit.

Ioana, eu ies cu Alexia iesit din casa, astazi am iesit. Astazi a facut de 4 ori...diaree, verde si mirositoare...de la antibiotic(scuze de descriere). Acum ii administrez BIOTICS si FURAZOLIDON. In rest mananca foarte bine (nu glumesc) iar lapte de la mine. Ea in general nu bea altceva..ba da, suc.
Nurofen- 5 ml, are 13 kg.
Astazi a mancat si cirese si piersici (facute piure), i-au placut foarte mult. Iar acum 10 minute a mancat un iaurt, mai fortat, ca sa ii pot da pastilele.

Si ce e cel mai important, a inceput sa mearga singura si prin casa. E asa de haioasa,acum merge cu un biberon in gura prin casa, in picioare evident.(o jucarie de plastic in forma de biberon)


NOAPTE BUNA!!!



MAMI(Adriana) & ALEXIA(28 aprilie 2007)

POZE ALEXIA

Ne nastem uzi, goi si flamanzi..dar greul de-abia dupa aceea incepe...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALEX29 spune:

ANCA multum mult pt explicatii ...e super daca te saturi numai cu fructe ...la mine micul dejun e mult mai bogat
IOANA(SARA) cred ca asa o sa fac si eu o sa incep sa i diversific micul dejun ...

sa vedem ce mai zic si celelalte mamicutze

IOANA bine ai venit ,ma bucur ca v ati simntit bine ,sa ne pui poze cand ai timp

INGERASHU MEU TIADRIS-3oct2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sara2007 spune:

bine ai venit ioana...cred ca afost super,v-ati relaxat si bronzat.parca mi-l inchipui pe patrick pe-acolo.si cu ce il tineai in bazin?colac sau fluturasi?nu tsiu ce ar fi mai buni pt varsta asta...cred ca mai mult flutursaii ca ma gandesc ca colacul nu stiu sa si-l tina.

adriana deci si alexia afacut diaree....atunci e de la boala..nu iarasi de la ceva papa.asa merge si sara prin casa cu sticluta in mana si tot bea.

tu fete....va pun acum ao intrebare poate cam bomba....acuma ca atrecut un na si ceva si deja numai suport.daca alaptezi oare ii voie sa te epilezi cu ceara pe sub brat?eu de cand am fpost gravida...deci de un 2 azi maine ma fac tot cu lama sub brat is va inchipuiti

ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALEX29 spune:

NEATZA
IOANA(SARA) eu zic ca n are nici o legatura elipatul cu ceara cu alaptatul ,eu folosesc aparatul pt epilat
iar pt Tiadris am si colacel ,in care sta f bine cand ii fac baitza si fluturasi ...dar sincer imi place mai mult colacelu pt ea ,se tzine cu manutele si da din picioruse ca o ratzsca :))



INGERASHU MEU TIADRIS-3oct2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andree27 spune:

Neatza,

Sara furia laptelui am facut-o chiar cand am venit acasa,nu stiu ce este dar am o pata rosie pe sanul stang care nu vrea sa treaca nici cum!!Febra nu mai am!!In legatura cu epilatul eu m-am facut si acuma cu Braunul si nu am nimic,lapte tot mai am ,nu cred ca are vreo legatura!!!

Vreau sa va intrb si eu ceva pe mamele mai veterane.Voi pana la cate luni ati alaptat???

Poze

Andreea , de Ericut puiut!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OanaAlina spune:

Buna dimineata si de la noi! Ne laudam cu performanta de a cobori singurici din pat! Bravoooo! Mami e tare fericita!

mamialexia – am gasit avocado la cora…. multumesc!

bex – multumesc de retetele cu avocado! Doar asa simple, banana cu avocado?

alex – multumesc si tie de reteta cu avocado!!! Referitor la fructele de dimineata… hmmm! eu raman asa deocamdata… mai incolo vom vedea….

anca.b – felictari! Ati inceput cu dreptul!

sara2007 – nu vad legatura intre alaptat si epilatul sub brat... eu nu am renuntat nici o clipa nu de alta dar cu lama nu ma prea impac deloc.... eu personal folosesc aparatul...


Oana-Alina si Maria-Teodora (30.10.2007)

comoara din viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OanaAlina spune:

andree - noi avem 7 luni si jumatate si inca continuam cu alaptatul...

Oana-Alina si Maria-Teodora (30.10.2007)

comoara din viata noastra

Mergi la inceput