Gravidute si mamici de Cluj - 82

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

Andreea, pt anticonceptionale astea nu iti faci analize. din cite stiu sint singurele care se pot da daca alaptezi. din pacate nu mai stiu cum le zice.. noi ne descurcam fara. eu nu suport nici un fel de pastilutze din cauza ficatului si nici macar nu am incercat acum.

Erika, toate actele pt indemnizatie, trusou, alocatie le depui la primarie, pe strada eroilor. carucior de la primii pasi gasesti la cora si la carrefour. diferenta de pret e 10 lei - e mai ieftin la carrefour, ca au ceva oferta.



Anca si Stefan (13.01.2008)
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan
Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_alexia spune:

Fetelor, am si eu un carcior de vanzare, de la Baby Star, e cu cos detasabil si husa, il dau cu 100 de lei. E in stare foarte buna, ca nu l-am folosit decat 4 luni. Daca cunoasteti doritori, anuntati-ma va rog, va pot trimite si poze.



MAMI(Adriana) & ALEXIA(28 aprilie 2007)

POZE ALEXIA

Ne nastem uzi, goi si flamanzi..dar greul de-abia dupa aceea incepe...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andree27 spune:

Erica vad ca ti-a raspuns si Anca!Da la primarie se depun!Nici eu nu stiam,dar l-am intrebat pe sotul meu!!

Anca merci !O sa il intreb pe drde ele!!!!

Si bineinteles ca nu scapati de mine si de intrebarile mele!Dupa cat timp il pot pune in marsupiu???Si la cat timp isi tine caputul singur???

Il masez sa stiti pe burtica asa circular si se calmeaza pe moment dar daca ii vin durerile nu mai merge!!!

Pupiceiiiii



Poze

Andreea , de Ericut puiut!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sara2007 spune:

elenuta bine ai revenit...si mult succes in planul cu bb2.abia asteptam vesti..cat ma bucur pt voi...si cred ca v-ati simtit bine la tara...si eu m-am gandit sa merg cu sara de sam spre dum....sau de vineri pana dum..la tara la bunici..in mociu.strabunicii sarei.am putea sta mult acolo,dar mi-e de-ajuns 1-2 zile.n-am stare mia mult daca nu suntem acasa...

geanina mama mea sta in lona,si-a facut acolo casa de vreo 3 ani numai.parintii mei sunt divortati de cand aveam eu 10 ani...taica-meo sta in marasti.bunicii materni la tara in mociu...iar cei paterni in spate la gara,cei care ne ajuta f mult..chiar as vrea sa-mi povestesti prima ta experienta...ma bucur ca a doua oara ai avut noroc..sper sa ne vedem in august

erika bine ia venit.......sau ia mia scris la noi,ca nu cred ca te-am mai vazut..pupici copilasilor,ma vazut ca ai doi copii f frumosi.

va pupam si va dorim o zi frumoasa.

ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdutza24 spune:

Andreea depinde de marsupiu eu am unul de la 0 luni dar l am pus pe la 1 luna jumate si mi a stat nu a plans chiar a dormit. capul depinde de copil al meu de la 2 luni si l tine foarte bine,cand e foarte,foarte obosit ii mai pica.

magda si victoras ( 31.03.2008)http://community.webshots.com/user/magdutza24

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

quote:
Originally posted by anca.b

Andreea, pt anticonceptionale astea nu iti faci analize. din cite stiu sint singurele care se pot da daca alaptezi. din pacate nu mai stiu cum le zice.. noi ne descurcam fara. eu nu suport nici un fel de pastilutze din cauza ficatului si nici macar nu am incercat acum.




Anca si Stefan (13.01.2008)
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan
Povestea Nasterii



Andreea, e vorba de Exluton... am luat si eu si in general astea sunt recomandate de medici mamicilor care alapteaza...nu au influente negative asupra alaptatului....

Andreea si Eric, cel mai dulce ingeras (9 decembrie 2007)



ERIC

are mama o fetita...

Eric in centrul de joaca


http://b1.lilypie.com/ce5Mp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

quote:
Originally posted by Gabriela77


Si poze recente cu noi:


http://www.flickr.com/photos/14057076@N07/?saved=1

Gabriela, mami de Sara (29.08.2007)





Gabi, tare dulcica papusica... sa creasca mare si sanatoasa! asta e tare frumoasa poza:

http://www.flickr.com/photos/14057076@N07/2435927687/in/photostream/

in unele poze chiar mi se pare ca seamana cu piciul meu.. mai ales in pozele in care se mira si isi ridica sprancenele...

Andreea si Eric, cel mai dulce ingeras (9 decembrie 2007)



ERIC

are mama o fetita...

Eric in centrul de joaca


http://b1.lilypie.com/ce5Mp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_27 spune:

Buna fetelor, scuze ca ma bag peste voi. De altfel suntem cam vecine...la 100 de km. O intrebare, sper sa ma puteti ajuta.
Vreau sa fac TT in Cj, aici ies de multe ori prost si decat sa ajung tot acolo, mai bine merg direct. As vrea o adresa sau indicatii daca nu stiti strada, sau poate un nr de tel de la Ginecologie I sau Oncologie, astea mi le-a recomandat medicul.
Sora mea e in Cj si-o s-o rog pe ea sa le caute si sa obtina mai multe informatii, dar cum ea n-are treaba inca cu ele as ajuta-o totusi cu ceva, nu doar sa astept sa se intereseze ea pt mine.
Mersic!
13+

_

There is a crack, a crack in everything
That's how the light gets in. (L. Cohen)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

quote:
Originally posted by anca_27

Buna fetelor, scuze ca ma bag peste voi. De altfel suntem cam vecine...la 100 de km. O intrebare, sper sa ma puteti ajuta.
Vreau sa fac TT in Cj, aici ies de multe ori prost si decat sa ajung tot acolo, mai bine merg direct. As vrea o adresa sau indicatii daca nu stiti strada, sau poate un nr de tel de la Ginecologie I sau Oncologie, astea mi le-a recomandat medicul.
Sora mea e in Cj si-o s-o rog pe ea sa le caute si sa obtina mai multe informatii, dar cum ea n-are treaba inca cu ele as ajuta-o totusi cu ceva, nu doar sa astept sa se intereseze ea pt mine.
Mersic!
13+

_

There is a crack, a crack in everything
That's how the light gets in. (L. Cohen)




salut anca si bun venit printre noi. Uite aici niste info legate de intrebarea ta:

Clinica de Obstetrica Ginecologie 1 Cluj, str. Clinicilor nr.3-5, tel.: 0264/593885/592771;

Institutul Oncologic, str.Ghe.Bilascu 34-36, tel:598361
sper sa fie ok info pe care ti le-am dat.

sarcina usoara si sa auzim de bine!

Andreea si Eric, cel mai dulce ingeras (9 decembrie 2007)



ERIC

are mama o fetita...

Eric in centrul de joaca


http://b1.lilypie.com/ce5Mp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_27 spune:

eladea, multumesc din suflet!

_

There is a crack, a crack in everything
That's how the light gets in. (L. Cohen)

Mergi la inceput