Gravidute si mamici de Cluj - 82

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ioana13 spune:

Adriana mersi pt raspunsuri. Ii dau numai biotics, antibiotic mi-au zis sa nu ii mai dau, a luat dar doar injectabil, ampicilina, in spital, iar altele(smecta sau hidrosec) nu le accepta/le vomita. Am luat niste pastilute din afine, alea le accepta sfarmate in mincarica. Alexia din cauza de git rosu ia antibotic? Nu enterococolita a avut? Analizele au iesit ok, negative, dar cica virusii nu ies in analiza.

Ioana mama de
Patrick Alexandru (01.06.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALEX29 spune:

ANCA multumim de pont


tu fetelor am fost azi la Happy Kids si sincer va spun ma asteptam sa gasesc ceva mult mai ok la banii (800 ron/luna-full time ) care i pretind ...este doar parerea mea ,poate suntetzi care daca veti merge o sa va placa
nu mi au placut patuturile (n aveau un grilaj sau ceva pus pe margini sa nu cada copilashii din patutz ),masa la care mananca as fii vrut sa aiba marginile din cauciuc sau ceva protectiv sa nu se loveasca cu guritza daca Doamne fereste cad,wc urile ,mai ales acum cu tehnologia asta sunt tot felul de chestii pt ai proteja mai bine (de ex. sunt hartii care au forma capaculul de toaleta si s de unica folosinta ,ar fi fost super ok sa aiba si acolo )
cand am ajuns noi ,copilasii dormeau asa ca n am putut vedea mare lucru:(
iar ca sala de joaca era una singura si curtea
nu zic ca nu au fost ok ,dar cred ca sunt gradinite particulare la care platesti mai putin si ai aceleasi conditii ,poate mai bune

SI tu fetelor va rog sa ma credeti ca as fi dat banii astia fara cea mai mica ezitare dar sa merite ...in fine is un pic dezamagita acuma poate maine imi revin
ce m a incantat a fost programul ce mi s a prezentat de o d soara f dragutza

oricum o sa mai caut gradinite ...sper sa gasesc ceva sa ma multumeasca

cand am ajuns la gradi asa m a luat un fior la gandul co voi lasa pe mamaruta cu cineva strain ...dar m am linistit cand mi s a spus ca se fac cursuri de acomodare la care participa si un membru al familiei ,probabil ca asa i la toate gradinitele

va pup ,noapte buna



INGERASHU MEU TIADRIS-3oct2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

alex, imi pare rau ca nu ai venit mai entuziasmata de la gradi...
si eu tot sunt in tratative cu mama sa vina la anul sa stea la noi cu piti..la noi e pb cu sotu ei, ca e o rautate de om, v-am mai zis..si face niste figuri de numa. om vedea cum om rezolva.

mami de minune mica, Stefanut(30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sara2007 spune:

ioana13.....noi ma fost la ped2 internate...au fost totusi cat de cat conditii.era renovta,dar tot aerul ala de spital era.sara n-a avut asa probl cu diareea,ea a varsta f mult.de-aia s-a dezidratat.a facut si dairee pe urma,dar nesemnificativ in comparatie cu varsaturile.si pt dezidratare si-au dat seama din sange la ea...i-au facut analize.groaznic..n-as mai vrea pt nimic ain lume sa mai trec odata prin asa ceva.si cu asternuturile...eu puteam sa-mi schimb eu de cate ori vroiam,ca era dulapul deschis cu asternuturi langa pat.

geanina super fain ca vii acasa si ca ai un barbat intelegator..te lasa sa vi cand vrei.

alex si eu eram curioasa de cresa...dra numai din curiozitate.si in italia era la fel.puteai merge o sapt cu copilul la cresa sa vezi cum e.e f fiana chestia.lasa ca gasesti alta.dar tu vrei sa te intorci la munca?

anca.b mult succes la buni.....doamne da sa fi reusit operatia..

alex noi nu venim maine...ca mergem la lona...la maica-mea..

adriana cunosc pataniile cu cucuie si buze sparte..parca sara e mai impiedicata acuma de cat atunci cand si-a dat drumul.eu n-am mai fost cu ea sa-i vada gatul..oare ar trebui?ca nu-i mai ragusita..febra n-a facut.a fost numa o laringita usoara...si cu diareea suntem si noi in revenire.ii tot mai verde si al ei kk si mai mirositor cum ziceai tu...eu nu-mi mai fac griji..de papat papa detsul de bine.multa sanatate..

plec la somnic...ca e cazul.somn usor



ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sara2007 spune:

tu fetelor.......apropo.ce pireute dati?ce combinatii de legume?si numai fierte?numai stiu ce-as putea sa-i dau felul doi...azi apapat putin snitel din piept de pui..

stiti careva ceva modeling pt bebei?tare sa vrea s-o dau pe sara la ceva de genul asta..sa-i faca cineva un album..si sa-l trimita ei...dar sa nu coste f mult.stiti careva?please

ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALEX29 spune:

NEATZA
IOANA(SARA) nu stiu nici un curs de modeling ,buna idee
pe Tiadris as vrea so dau o data sau de 2ori pe sapt ...iar cu job ul avand firma noastra e f ok ,dar sunt unele lucruri care depind de mine si e necesar sa intervin
VICTO imi pare rau ca nu poate veni maica ta sa stea cu bebele :(,o sa mai caut crese si te anunt daca gasesc ceva sa mi placa ...sper sa gasesc
cum stai cu lapticu ?

Desi e o vreme tare urata la mine va fi una f frumoasa ,o sa vina mamici si bebei ..va astept cu mare drag


INGERASHU MEU TIADRIS-3oct2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_alexia spune:

Neatza.

Da, Ioana, rosu in gat a avut, nu enterocolita. Ii dau din nou antibiotic, face iarasi febra..n-are decat 37 dar eu o simt calduta.



MAMI(Adriana) & ALEXIA(28 aprilie 2007)

POZE ALEXIA

Ne nastem uzi, goi si flamanzi..dar greul de-abia dupa aceea incepe...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

Neata!
toti bb-ii bolnaviori! sa se faca repede bine si sa iasa soarele ca sa se poata bucura de vara!

noi sper sa fim mai bine azi...ieri a fost tare greu, ca n-a vrut sa doarma aproape deloc. acum a invatat sa se intoarca si pe partea dreapta, ar face numai rostogoliri. problema e ca ajunge pe burta si de acolo nu mai stie ca sa faca. asa ca se apuca de urlat!. ufff.



Anca si Stefan (13.01.2008)
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan
Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andree27 spune:

Neatza,

Nu am mai scris ca noi tot cu colici suntem si nu ne trece cu nimic!Am iesit marti afara si asa i-a placut lui Eric si asa bine a dormit!!

Iar vin cu intrebari::::

AncaB stiu ca tu ai nascut cu Butnaru ca el era atunci de garda.Cand ai mers la controlul de 6 saptamani numai la ecograf te-a vazut??

Mamicutelor de baieti pana la ce varsta trebuie decalotata putulica???

Si inca ceva:pana la cat timp sterilizam biberoane si restul lucrurilor???

Va multumesc si sa nu va suparati ca atatea va intreb dar sunt mamica incepatoare!!!
Pupiceiiiiiiii

Poze

Andreea , de Ericut puiut!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenuta23 spune:

bine v-am regasit
am ajuns si noi acasuca, am fost o saptamana la tara unde a fost de vis, nu am cuvinte ce bien a fost, cu toata k soacra mea a fost mai mult pe la sapa,,,,a fost super super, cum ne trezeam afara direct in pijamale sa vedem catelul, gainile....apoi veneam ne schimbam papam ceva si afara toata ziua pana seara , a trecut rapid si mai vrem sa mergem nuami k ne incurca proiectul urmatorului bb

nu am reusit sa citesc din urma dar sper k sunteti bine pitici si mamaici

ce mai e nou//???
am vazut k va intereseaza gradinitele???si pe mine de la toamna as vrea sa il duc sa se obisnuiasca pe cand vine urmatoru, sa imi spuneti si mei unde ati fost ???ce condii???pret???

ce timp urat, asa ne este de greu auma in casa cu timpu asat dupa o spatamana plina de aer curat si verdeata

va pupik si va doresc o zi minunata

poze

varsta lui Dragos

Mergi la inceput