Gravidute si mamici de Cluj - 82

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mami_alexia spune:

Ioana, cat a tinut diareea..vreo 5 zile..acum tot moale e, dar intra in limitele normalului. Ziceai de ceva pastile..eu i-am dat BIOTICS, se da ca sa refaca flora intestinala dupa antibiotic si are efecte si impotriva diareei. Apoi i-am dat si furazolidon ca mi se parea ca BIOTICS-ul nu are nici un efect. I-as fi dat SMECTA dar il cumparam degeaba, desi e foarte eficient, are un gust groaznic si nu l-ar fi luat.

A mers cineva la ZBURLICI, cat costa un tuns?



MAMI(Adriana) & ALEXIA(28 aprilie 2007)

POZE ALEXIA

Ne nastem uzi, goi si flamanzi..dar greul de-abia dupa aceea incepe...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_alexia spune:

Banana constipa, si orezul constipa. Azi i-am facut orez cu lapte Alexiei..nu prea a mancat, doar cateva linguri..ma consolez cu ideea ca sunt bune si alea.



MAMI(Adriana) & ALEXIA(28 aprilie 2007)

POZE ALEXIA

Ne nastem uzi, goi si flamanzi..dar greul de-abia dupa aceea incepe...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdutza24 spune:

ce vreme naspa,dar asa am bagat un somn,dupa care ma simt mai obosita decat inainte.acum ii dau papa lu prichi si apoi sper sa adoarma sa invatz si eu ceva
voi ce mai faceti fetelor?

magda si victoras ( 31.03.2008)http://community.webshots.com/user/magdutza24

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana13 spune:

Adriana cu lapte de la tine i-ai facut orezul? Eu i-am dat de ala fara lactoza si mi se pare ca nu i-a priit. Iaurt ii dai?

Ioana mama de
Patrick Alexandru (01.06.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

Salut!
ce naspa e afara!!!! am fost la dentist si a trebuit bebe sa sta cu noi in cabinet, ca a plouat si nu l-a putut scoate taica-su in parc.
acum se miriie si nu vrea sa doarma...

macar cu piersicuta am avut succes. a papat doua destul de marisoare. si n-a mai primit lapte dupa ele. nu s-a plins ca i-ar fi foame. deci ramine scoasa masa de lapte de la ora 11. in principiu. ca daca dam peste vreun fruct pe care n-o sa-l vrea, dam laptic in completare.

Alex
, sa ne zici si noua cum e la cresa. si cam ce preturi sint.


Anca si Stefan (13.01.2008)
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan
Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

fetelor, am primit pe mail o info: in 20 iunie sint reduceri la miniblu, la hainutze, in sensul ca daca cumperi de o suma, poti sa-ti dublezi cumparaturile (ca valoare). eu nu merg, ca nu am nimic de cumparat, insa daca va intereseaza...spor la cumparaturi.

Anca si Stefan (13.01.2008)
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan
Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana13 spune:

Adriana, iar cu o intrebare A fost f somnoroasa Alexia in peioada asta? P a dormit azi o ora jumate+3 ore, iar acum, la 19 iar doarme.

Ioana mama de
Patrick Alexandru (01.06.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

aaaa, si la Z sint reduceri, in 23. tot de 50 la suta


Anca si Stefan (13.01.2008)
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan
Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_alexia spune:

Ioana, sa iti raspund la intrebari. Nu i-am facut orezul cu lapte de la mine, de unde atata lapte?! Eu nu ma mai storc de muuuult...I-am facut cu lapte normal, n-aveam fara lactoza...1/2 litri de lapte si doua maini de orez si zahar. Dimineata a mancat putin, acum , seara, l-a mancat pe tot. Am fost si la dr, mai are putin rosu in gat, foarte putin, ii mai dau 2 zile antibiotic. Si dr a zis sa o bag la regim cu orez.

Cu somnul, admit, si Alexia a dormit mai mult decat de obicei, in sensul ca nu s-a mai trezit noaptea deloc. Ziua doarme o singura data, 3 ore, legate.Am presupus ca e de la antibiotice.

Cum mai e Patrick, ati primit rezultatele analizelor?



MAMI(Adriana) & ALEXIA(28 aprilie 2007)

POZE ALEXIA

Ne nastem uzi, goi si flamanzi..dar greul de-abia dupa aceea incepe...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_alexia spune:

quote:
Originally posted by Ioana13

Adriana, iar cu o intrebare A fost f somnoroasa Alexia in peioada asta? P a dormit azi o ora jumate+3 ore, iar acum, la 19 iar doarme.

Ioana mama de
Patrick Alexandru (01.06.2007)





Poate fi efectul medicamentelor, ce medicamente ii mai dai acum?



MAMI(Adriana) & ALEXIA(28 aprilie 2007)

POZE ALEXIA

Ne nastem uzi, goi si flamanzi..dar greul de-abia dupa aceea incepe...

Mergi la inceput