Gravidute si mamici de Cluj - 82

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mami_alexia spune:

Alex, si eu as veni la intalnire dar n-am timp nici sa....respir...



MAMI(Adriana) & ALEXIA(28 aprilie 2007)

POZE ALEXIA

Ne nastem uzi, goi si flamanzi..dar greul de-abia dupa aceea incepe...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdutza24 spune:

Azi am fost foarte harnica si am fost si la piatza si am avut grija si de copil,sunt epuizata nici sa mananc nu mi trebuie.


magda si victoras ( 31.03.2008)http://community.webshots.com/user/magdutza24

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geanina-nica spune:

ioana-atunci e bun la AL,cat costa?

oanna-cum zici ca esti bulimica? eu cred ca ai doar pofta de mancare nu?sa fi bulimica in sarcinata e cam grav.

Si eu am avut pofta de macare in sarcina,dar mancam foarte multe fructe si mai la regim ca si eu am avut tendinta de a ma ingrasa defapt m-am ingrasat 20 kg.si bea multe lichide.nu multe dulciuri,doar asa de pofta cate un pic
A si bine ca nu ai patit nimic cu accidentul,dar asa e simnti dureri dupa cateva zile.

magdutza-felicitari eu mi-am propus sa fac azi ceva treburi prin casa si pana la urma m-am luat acu alceva si nu am fcaut nimic.

co-deci vine pe la ALVARO,CARINA?HIHIHIHI
Unde o sa mergetizi?nu-ti faceprobleme ca in septembrie e foarte cald..si am intelesca marea mediterana o sa fie calda.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana13 spune:

Geany 80 ron, vreo 22 de euro. Cu atita l-am luat. Dar nu e cam greu sa ajunga la tine?

Adriana cit a tinut la voi diareea? P azi a avut vreo 8-9 scaune, dar mici, am fost iar la spital, dar la Pedi 2 de data asta sa vedem daca nu e dezhidratat.. nu era, sper ca la noapte sa doarma, ca e frint de atita ....


Hai Romania!!!
Cica tare prost joaca.. eu am calcat si acum ma duc la somn







Ioana mama de
Patrick Alexandru (01.06.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_alexia spune:

Gata cu Romania...pacat...

Ioana, azi a avut 3 scaune de diaree, mici, bineinteles.Explicati-mi si mie..cum masoara la spital daca sunt sau nu dezhidratati?

NOAPTE BUNA!



MAMI(Adriana) & ALEXIA(28 aprilie 2007)

POZE ALEXIA

Ne nastem uzi, goi si flamanzi..dar greul de-abia dupa aceea incepe...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_alexia spune:

Si am uitat sa va spun...Alexia si-a spart buza..a tras un scaun peste ea.Si s-a lovit si la cap..iar...o sa inebunesc de atata stres..daca mai cade atata...Acum chiar va spun NOAPTE BUNA!



MAMI(Adriana) & ALEXIA(28 aprilie 2007)

POZE ALEXIA

Ne nastem uzi, goi si flamanzi..dar greul de-abia dupa aceea incepe...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geanina-nica spune:

mama alexia-pupam pe buza si pe cucui.
Se uita sa vada daca are saliva si buzele hidratate,si urmareste daca face pipi bine.

GATA cu RO si asa se stresa si sotul meu pe aici ca inca AL nu (doarme parca el e roman,adica sotul)hihihihihihi

ioana-il vreau eu dar ajung in August in RO.si mi separe ca am vazut si o bluzita,e aceasi marime? va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

Neata!
Multumesc tuturor pentru gindurile bune. sper sa fi reusit operatia. nu pot sa ne spuna decit peste doua zile cind iau jos bandajul de la ochi.

Adriana, felicitari pentru examnul luat. pe cucuiul Alexiei. si eu mi-am spart buza cind am invatat sa merg. urma de vede bine de tot si acum...da' lasa ca e mai interesant asa.

Alex, as vrea si eu la intilnire, dar nu am cum sa ajung in manastur. poate ne mai vedem daca punem de-o intilnire la mall sau in parc.

ma duc sa-mi usuc parul si sa ma apuc de . ufff. macar ceva sa apuc sa fac pina se trezeste bebe. ca apoi urmeaza distractia: azi incercam piersicutza. sper sa-i placa


Anca si Stefan (13.01.2008)
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan
Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

oana, nu prea si-a facut efectul ceaiul..:(..si asta mic dc vede ca nu curge izvor de la san, nici ca il mai vrea..:(..dar eu insist..:)

oanna..eu nu am avut pofte..de fapt eu de-abia puteam manca cate ceva..vomitam f mult, asa ca in total n-am pus decat 13 kile

anca b..sa treaca cu bine buni de operatie!

adriana..cred ca sunt buni de aruncat pantalonii alexiei



mami de minune mica, Stefanut(30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_alexia spune:

Neatza!

Victo, s-a rezolvat cu pantalonii, a dat tati cu o solutie speciala si s-au dus petele.

Anca, faza e ca a cazut cand statea, nu cand mergea. Adica buza si-a spart-o pentru ca vroia ea sa ajunga la ceva si nu reusea pt ca era un scaun in fata ei. Si s-a dezechilibrat si a cazut si a tras si scaunul dupa ea. Buza e sparta pe interior dar pe exterior are un bot... Si tot aseara, s-a repezit, in casa, sa mearga singura. S-a repezit dupa ceva, si iarasi a cazut, de data asta a dat cu capul...



MAMI(Adriana) & ALEXIA(28 aprilie 2007)

POZE ALEXIA

Ne nastem uzi, goi si flamanzi..dar greul de-abia dupa aceea incepe...

Mergi la inceput