Rugaciune colectiva pentru a avea un copil (14)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Anaomaria spune:

Anadomnicaeu nu am inca experiente, ca nu am incercat deocamdata sa fac bebelus, doar il doresc, dar trebuie sa astept pana pe la iarna. Si apoi, daca totul merge bine si vrea bunul Dumnezeu, voi avea si eu o mogaldeata
Ginecolog inca nu am, dar m-am programat pe 30 la dr grigore. Nasa mea a nascut anul trecut cu ea si a fost foarte incantata, asa ca si eu tot la ea as vrea sa fiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anadomnica spune:

Anaomaria - ce mica e lumea. Acum tot la Dr. Grigore merg si eu, la Medis, nu? E super ca doctora si pune suflet. Iti doresc mult succes. Poate ne vedem in toamna/iarna asteptand la cabinet. Si eu am auzit despre doamna doctor doar lucruri bune, si cel mai mult m-a determinat sa merg la ea faptul ca nu face avorturi deloc si este foarte impotriva!!! Si asta spune multe despre un doctor ca si crestin. Sa ne ajute Domnul sa ne vedem cu burtici si apoi cu bebici prin parcurile iesene! Doamne ajuta!

Doamne ajuta in drumul meu spre bebe!
http://tt.lilypie.com/WaoFm7.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaomaria spune:

Sa dea Dumnezeu! eu imi doresc foarte mult o fetita, cu parul negru si cret, dar primul vreau sa fie baietel, sa aiba groja de surioara lui
Oricum, ce ne va da Dumnezeu, numai sa fie sanatosi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anadomnica spune:

Fetelor, sunteti toate la plajaaaa??? Nu mai vrea nimeni sa povesteasca pe aici??? Cami, unde esti? Te asteptam sa ne dai vesti frumoase si sa ne povestesti cum ai sa petreci concediu din vara asta cand sunteti 3 deja.

Doamne ajuta in drumul meu spre bebe!
http://tt.lilypie.com/WaoFm7.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela_xy spune:

Buna seara! Azi la servici nu am gasit un moment liber sa intru pe site, asa ca de acasa reusesc sa-ti multumesc, Meda. Dimineata la 7 cand am iesit din casa sa merg la servici am gasit in cutia postala plicul de la tine. Mi-ai facut o mare bucurie, sa-ti dea Dumnezeu sanatate si tot ce-ti doresti! La toate fetele de pe forum le doresc tot ce e mai bun pe lume si indeplinirea celei mai arzatoare dorinte, care ne-a reunit pe toate aici. Eu in perioada asta sunt foarte ocupata cu sesiunea, sunt in anul I la Contabilitate si Informatica de gestiune. La servici de asemenea, e perioada sfarsitului de an scolar si iunie e luna de bilant si diferite situatii in contabilitate. Nu stiu daca v-am spus, sunt administrator financiar (denumirea mai noua pentru contabil) la o scoala. La concediu nici nu indraznesc inca sa ma gandesc, va veni si concediul, oricum tot ce-mi doresc e sa petrec cateva zile in liniste si pace doar cu sotul meu. Si daca tot l-am pomenit va rog sa-l treceti si pe el pe lista noastra. Constantin & Irina va doresc o seara frumoasa tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zamfir.mel spune:

Salutare tuturor fetelor.

Va rog daca se poate sa ma treceti si pe mine pe listuta.
Nu reusesc sa intru foarte des pe forum de aceea scriu mai rar.

Va multumesc si sa ne ajute Dumnezeu pe toate sa devenim mamici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anadomnica spune:

zamfir.mel - esti binevenita la noi . Te rog sa-mi dai numele de botez al tau si al sotului daca doresti sa fie si el trecut. Poti sa ne povestesti incercarile tale de pana acum? Sa te cunoastem putin...

Doamne ajuta in drumul meu spre bebe!
http://tt.lilypie.com/WaoFm7.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushca spune:

Nu am mai intrat de mult si in dimineata asta m-am gandit sa intru pentru ca aveam eu o banuiala ca dupa ce ati primit panglicutzele de la braul Maicii Domnului au mai aparut niste gravidute noi pe aici!

Felicitari celor mai nou venite, sanatate si sarcina fara probleme!

Camelia in sfarsit a venit momentul si pentru tine. Dumnezeu sa iti ajute sa ai parte de o sarcina minunata. Acum, daca ma uit in urma Dumnezeu m-a protejat supimentar de cand am ramas insarcinata, in sensul ca am avut mult mai putin probleme si neplaceri de orice fel, mai putine ispite Felicitari!

De oana_oana26 din pacate nu cred ca mai stie nimeni nimic. Ea este insarcinata cu gemeni si ma rog pentru ea sa fie totul bine asa cum a fost si la Cleo.

La noi, Slava Domnului totul merge foarte bine. Am gasit si o doctora care sa fie adepta nasterii cu adevarat naturale (fara medicamente, taieturi, graba, stres...). Astept sa o cunosc mai bine si cred ca voi ramane cu ea. Ceilalti medici pe care i-am cunoscut taie oricum din principiu si nu ma pot obisnui cu ideea asta. Imi doresc o nastere simpla asa cum a fost ea de mii de ani



http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20722;126/st/20081023/k/d976/preg.png
Bebe reloaded

21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luca2008 spune:

Buna dimineata fete dragi!!!
Am primit si eu rezultatul analizelor hormonale...
ceea ce ma nelinisteste este FSH de Z3= 17,3.
Va rog mult daca stiti ceva nu ezitati sa-mi raspundeti. toate fetele!!Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anadomnica spune:

alinushca - sa-ti traiasca flacaul si sa creasca mare si voinic!! Il asteapta aici o mamica foarte curajoasa si trebuie sa fie un bebe puternic. Multumim pt. detaliile privitoare la celelalte gravidute. Ce ma nelinisteste mai mult sunt cele 2 de pe primele pozitii, din capul listei de ... Nu mai stim nimc despre ele, si dupa calculele mele ar trebui sa fie in perioada de final a sarcinii, daca nu cumva au si nascut!!!
luca2008 - imi pare rau pt. valoare mare a FSH, dar din pacate nu te pot ajuta cu sfaturi ... poate sa mergi la un endocrinolog... totusi nu cred sa fie foarte grav. Celelalte valori cum au iesit?

Doamne ajuta in drumul meu spre bebe!
http://tt.lilypie.com/WaoFm7.png

Mergi la inceput