Pacientele optimiste si gravidutze Dr.Tutunaru 63

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mada23 spune:

Feli... ca noi nu te intelege nimeni, mergem mai departe, ar trebui sa ne rebotezam cu numele Speranta, ce-i a nostru ii pus deoparte, vine el bebe si ce petrecre o sa dam atunci, mama, mama.

in 2008 miracolul va veni pe strada mea...madutz
asteptand miracolul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mada23 spune:

Georgi...mersic de tratatie, bun tortul

in 2008 miracolul va veni pe strada mea...madutz
asteptand miracolul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Ubirica,Spania este cadoul perfect pentru o proaspata gravi!!!Sa te simti bine si sa te protejezi!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tamaryllis spune:

Magdita multumesc!
pt Felix. nu fii suparata, ca vine si randul nostru
Pe mine ma dor sanii f. tare. eu am si mastoza fibrochistica si medicul mi-a recomandat mastodynon, dar pana acum am tot amanat sa reincep tratamentul in speranta ca voi reusi- de fapt mi-a recomandat sa fac un copil ca imi vor trece aceste chisturi, dar....
Cred ca daca nu iese nici luna asta ma reapuc de tratament. Mai ia cineva mastodynon?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdita spune:

Feli, iubita mea, imi pare rau, insa gandeste-te ca luna asta poate fi luna cea mare: faci IA cu stimulare cu gonal.Doamne ajuta ! Lucrurile bune vin greu, pentru unii cel putin. Asta e! Mergem inainte pana reusim!
Tamy, eu am facut 3 luni tratament cu mastodynon,cu toate ca nu am nici mastoza, nici prolactina marita, insa as fi in stare sa inghit orice numai sa apara . Sunt picaturi, se dizolva si se dau pe gat 30 pic in putina apa dimineata si seara. Eu le-am luat cu apa minerala, ca nu mai au gustul ala, nu au un gust tocmai placut, dar merg. Eu l-am luat pentru infertilitate.

Cu siguranta se va intampla minunea !!!
Doamne ajuta tuturor
magdita
aspiranta din aprilie 2004
In asteptarea ingerasului
"Am invatat ca indiferent cat de mult suferi,
Lumea nu se va opri in loc pentru durerea ta."
"Avem timp" - Octavian Paler
www.flickr.com/photos/12786534@N04/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Fete dragi,ma simt cam rau...Sunt molesita,simt o usoara presiune in zona inghinala...Si ma tem sa nu fie simtome de cm....desi e doar z21,nu are cum asa devreme...Pe de alta parte imi place sa ma incurajez sperand ca asa se manifesta o sarcina cand se instaleaz#259;...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rocsy2007 spune:

salutare fetelor. am fost la tutu insa nu s-a spart foliculul. am luat pregnyl si urmeaza sa il fac. am cautat la 4 farmacii si nu am gasit. intr-un final am reusit sa gasesc si mi-am facut stoc.maine dimineata merg iar.
felix imi pare rau . fi increzatoare vom reusi noi pana la urma.
georgia la multi ani.
pup toate fetele fara exceptie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tamaryllis spune:

Magdita ai mai prestat pt bebe in cele trei luni? Nu afecteaza cu nimic o eventuala sarcina? da, am citit ca se foloseste si in infertilitate pt faza luteala parca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdita spune:

Tamy, bineinteles ca am prestat pentru bebe, asta era si ideea. Se poate lua pana in momentul in care se confirma sarcina, nu e problema.

Cu siguranta se va intampla minunea !!!
Doamne ajuta tuturor
magdita
aspiranta din aprilie 2004
In asteptarea ingerasului
"Am invatat ca indiferent cat de mult suferi,
Lumea nu se va opri in loc pentru durerea ta."
"Avem timp" - Octavian Paler
www.flickr.com/photos/12786534@N04/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zuzulina spune:

buna fetelor
am fost astazi la tutu, nu mi-a dat tratament pre chlamydia si prolactina ca a zis ca sunt mii de femei care raman gravide de la aceste doua infectii, mi-a zis ca am ovare polichistice si ma chemat la monitorizare ca sa vada daca ovulez, daca nu ov imi da tratament, daca ov imi verifica trompele sa vada daca sunt ok
va pup

Mergi la inceput