LMA - Piticlonti de iulie / august 2004 (256)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Superba Lia !
Vrabiuta, sa-ti traiasca frumusetea !
Cum te simti, ce-ti face burtik ?



Daria & GIULIA(2004 08 16) arta la 3,4 ani dans la 3,9 ani 1 2 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kro spune:

Marcela ... Chiar imi era dor s-o vad pe Lia
Ai inscris-o la balet sau era costumata doar asa, de fite? (mai stiu eu pe unele care defileaza prin casa in costume de balet )

Rox, ia zi, cum esti? Ai emotii pentru prima excursie a lui Pat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenutaa spune:

neata!
scriu acum repede cat imi beau cafeaua ca apoi am o gramada de hartoage de foit pe aici.
sunt inca la faza de vizionat copilasii vostri.
Ma intreba cineva de cand poarta matei ochelari. de pe la 2 ani, are strabism, desi nu se vede f tare, decat cand e obosit dar avea o ambliopie destul de mare (un ochi lenes, la care vederea era mai slaba.de obicei merge mana in mana cu strabismul) asa ca poarta si ocluzor, acum decat 5 ore pe zi. a avut vreo jumatate de an in care l-a purtat toata ziua.
i-a revenit vederea la ochiul mai slab, pt ca l-a fortat in felul asta. mi-e o mila de el uneori....il intreaba mereu copiii care nu-l cunosc ce are la ochi si pune capul in jos si pleaca de acolo.
Acum s-a mai obisnuit. Mi-era frica pt ca stiam ca dc nu se rezolva pana pe la 7 ani, ambliopia nu se mai vindeca si ramane cu vederea slaba la un ochi.
in fine...dr mi-a zis ca pana pe la 7 ani se rezolva si cu strabismul, iar pe la 9-10 scapa de tot de ochelari. speram sa fie bine.

vad ca sunt destule mamici care sunt la al doilea bb. Succes!
Intre ai mei e 1,5 ani diferenta. Matei avea 7 luni cand am ramas cu vladut. Nici nu ma dezmeticisem bine...A fost greu si mai e ( se cearta intruna) dar sunt mandra de ei. Acum cand ma gandesc nu stiu cum am facut fata si nu stiu dc as mai lua-o de la capat.
La voi e dferenta destul de ok.

Mai citesc ce ati mai scris, care e treaba pe aici pe la voi, care mai sunt noutatile...

Plec luni in concediu, asa ca sa nu spuneti ca am disparut iar...
revin...


va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roller025 spune:

Marcelaaaaaaa, ce ati crescut :))) Lia pui e o dulceee, dulceeee....
Mai faceti poze de famelie? Ca io as mai vrea o tura :)))
De fapt vreau doo, da' una mai acu' ca vine ziua copchilului mare si io n-am poze de gravida (ce-mi trece prin tartacutza) si o serie prin iarna, de Craciun, ca data trecuta (mai stii?). Ca atunci suntem in efectiv complet :))

Meyyyyyyy, mie mi-e un soooomn si as vrea sa dooorm....

Pupicei.

Dana si Victor Mihai (10.07.2004)1, 2, 3, 4

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Amironeanu, cum e Matei ??? ??? ???
Carmenuta, felicitari pt asa un copil cuminte, sunt sigura ca veti scapa de ochelari si probleme !
Roller, poi dormi :-)
Kro, si noi numa` in tzoale festive si incaltari festive putem sta in casa :-)))



Daria & GIULIA(2004 08 16) arta la 3,4 ani dans la 3,9 ani 1 2 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BLUE ANGEL spune:

Va pup dragele mele si va multumesc pentru gandurile bune !!!
ieri am fost la spital Si dupa o analiza mai amanuntita si monitorizare , dok a hotarat sa mai asteptam sa mai creasca bb ..si a ramas tot pe 17 .06 …
asa ca mai asteptam ….
Oricum va tin la current !!! veti fii printre primele care veti afla …

La multi ani Andreea si Marcela !!!! La multi ani sarbatoritilor din zilele acestea !!!!!…

Ma gandeam ca ar fi dragut sa facem un album cu piticlontii nostril de 4 ani … Doamne ce a trecut timpul !!! si pe masura ce fiecare se sarbatoreste sa posteze si poza de 4 ani … ce ziceti ???

INtr-un fel ma bucur ca nu am nascut ieri ..deoarece nu terminasem costumul de arici pe care trebuie sa-l poarte D-l Pufulescu la swerbarea de maine ..pe care o ratam !!!

Felicia , multa sanatate mamei tale si multa putere sa treaca peste perioada asta !!!!

pupici mii


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Simona, ce bine ca sunteti ok !!!



Daria & GIULIA(2004 08 16) arta la 3,4 ani dans la 3,9 ani 1 2 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Simonici, ok, bine ca mai sta pan pe 17. sa stea bine . ce costum are Pufu?
Danule biscuiti dulci azi. si sandwhich-uri. ma enerveaza ca nu pot manca deloc mancare gatita, si asa nu-s eu mare fan dar acum...cah.
nu jtu ce ii fascineaza la dinozauri, zau. ii stie pe toti pe nume, are grija de ei, ii alimenteaza, ii plimba...turbare
Caro n-am emotii deloc.... eu cred ca totul va fi ok.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BLUE ANGEL spune:

d-l Pufulescu va avea un rol de arici …prin urmare a trebuit sa-mi pun imaginatia la lucru …sis a-I fac costum …deoarece nu am gasit de inchiriat iar de cumparat era ceva din blana ..iar sceneta va avea loc in gradina ..asa ca nu era prea potrivita …

aoleu , si mie mi-a fost atat de rau sarcina asta ... nu am avut pofta de mancare as fi baut cafea intr-una si as fi mancat ciocolata ...fructe ,bleheee!!!

D-l Pufulescu nu e pasionat de dinozauri .. el este fan “cars” in special “Fulgei macun” si “bucsa” , Nemo ,..

Am vazut-o sip e Lia ..o frumoasa !!!!

ce greu imi merge net-ul !!!
pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BLUE ANGEL spune:

d-l Pufulescu va avea un rol de arici …prin urmare a trebuit sa-mi pun imaginatia la lucru …sis a-I fac costum …deoarece nu am gasit de inchiriat iar de cumparat era ceva din blana ..iar sceneta va avea loc in gradina ..asa ca nu era prea potrivita …

aoleu , si mie mi-a fost atat de rau sarcina asta ... nu am avut pofta de mancare as fi baut cafea intr-una si as fi mancat ciocolata ...fructe ,bleheee!!!

D-l Pufulescu nu e pasionat de dinozauri .. el este fan “cars” in special “Fulgei macun” si “bucsa” , Nemo ,..

Am vazut-o sip e Lia ..o frumoasa !!!!

ce greu imi merge net-ul !!!
pupici

Mergi la inceput