FIV cu DONATOR sau IAD - CAP 6

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cipcirip spune:

Si noi te pupam DMA . Vad ca mai ai putin. Felicitari pt sarcina.


Eu sunt trista Am cautat azi pe net shi am aflat k Polisano din Sibiu nu apeleaza la o BS straina . Cititzi art acesta:
http://www.sibianulonline.ro/saptamanal/cum-se-fac-copiii-la-microscop-2505241
Off !!!!!!!!
O IA simpla e aprox 400 euro .

Le-am scris un mail inainte de a afla asta , sa vad dc o sa-mi raspunda si ce anume.

Iuca sa pui ac informatii pe prima pagina k poate sunt fete interesate.
Tel Polisano 0269224482

Cirip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimi_m spune:

Buna,
pe mine ma intereseaza daca are cineva informatii despre donarea de ovule . E adevarat ca nu am citit toate mesajele, dar din ce am citit, se vorbeste doar de donatorii de sperma . M-ar iteresa care sunt costurile daca as fi nevoita sa apelez la ovule donate ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cipcirip spune:

Mimi, in Ro stiu k nu este legalizata donarea de ovule dar de prakticat se face. Nu stiu sa-tzi spun pretzurile. Te duci la Giulesti la oricare din dr de acolo shi sunt sigura k te vor ajuta. La Giulesti e cel mai ieftin dar se mai poate la MNL, Medsana, Sabyc. Cand te duci la dr nu spui direct ca vrei cu ovule donate, spui ca vrei bebe shi dupa aceea iti vor propune ei. Cred k intzelegi ce vreau sa spun.

Cirip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimi_m spune:

Multumesc,
deocamdata nu ste cazul, ma pregatesc pentru FIV dar am FSH-ul marit si e posibil ca productia de ovule sa nu fie tocmai buna, si ma pregatesc pentru orice ... poate i-mi fac prea multe probleme, dar sunt dispusa sa apelez si la ovule donate daca e cazul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuca spune:

Cirip, foarte interesant articolul, stii cumva cat costa o IAD la Polisano, eventual si alte informatii?

aspiranta la - din august 2005
vio

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cipcirip spune:

Iuca, eu i-am intrebat dc apeleaza la o BS straina iar ei mi-au dat pretzurile de IAD cu de la o BS din Danemarca. Eu cred k e vb de Cryos Bank. Pretzurile sunt mari procedura de inseminare 1060ron iar numai sperma donatorului e 1920 ron. Total 2980 ron. M-am uitat pe site-ul Cryos shi am vazut k au paie de mai multe feluri (paie le spune la nishte tuburi in care sunt pushi ) si aveau asa cu 5mil /ml, cu 10mil/ml si cu 20 ml/mil special preparatzi pt IUI . Iar paiul de 20ml/mil sunt pe site 532 euro adica aprox pretul spus de Polisano (1920 ron).
Am mai aflat ca BS Cryos din Danemarca nu vinde decat klinicilor autorizate shi caracteristicele donatorilor numai clinica le poate vedea dupa ce se inregistreaza shi i se da un ID.
BS Cryos din New York arata caracteristile donatorilor shi vand si persoanelor fizice. Nu stiu de ce au politici diferite.
La sub FIV In Austria mi-a rasp Avalon k o IAD la o clinica din Viena e 880 euro, deci cam pe aici ne invartim. Am impresia ca e clinica dr austriac care vine la Polisano.
Ulterior dupa ce am primit mail-ul de la Polisano le-am mai trimis un mail in care i-am intrebat cat costa IAD cu recoltatzi de ei si ce anal se fac donatorilor. Astept inca raspunsul. Tu dc te grabesti suna la clinica si vezi ce-ti raspund. Mie mi-au spus k vor sa-l investigheze pe sotz sa vada dc se mai pot obtine de la el.


Cirip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bytzi spune:

Cipcirip cautatoarea de comori multumim pt tot ne sant de mare folos informatiile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cipcirip spune:

Bytzi caut-caut-caut-caut k vreau bebel . Anul acesta vreau sa fiu

Cirip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zupina spune:

fetelor e interesant subiectul! vad ca sunteti documentate rau,rau,de tot tinetio tot asa. Dar e ceva sigur ca se prinde din prima? sa auzim de va pup pe toate

avram mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabri-ela spune:

Fetelor am reusit marti sa fac IAD-ul cu nr 4 si sper ca dupa doua saptamani sa fie totul bine si sa vin aici cu o veste buna......cum o vrea DD
Va pup pe toate si multa bafta!

Mergi la inceput