Mamici de ianuarie-februarie 2009 (9)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

mandrelor si eu din grupul "vreau acasa" sunt, mor de somn/greata etc.
Andre_ea imi pare rau ca nu esti ok. la mine mai merge cu suc de grapefruit. cateodata
Michelle, mersi de intrebare, nasol . da' n-am ce face. 10 cu 7 este ok tensiunea. eu o am in mod constant 8 cu 6 (hai 9 cu indulgenta) si-s fericita ca mi se recomanda cafea.
eu v-as zice sa nu va bazati prea mult pe calculele de facut baiat/fetita.... sunt doar lucruri de trecut vremea. pe mama genetica nu o intrece nimeni la calcule.
crisia cum e pitica cu bubitele? sper ca reusesti sa o convingi sa nu se scarpine.
Ledi spor mult la examene. vad ca esti mai ok zilele astea, nu?
miereamara sper ca sunteti ok, sa nu se mai repete sangerarea.
revin...sa aveti o zi mai buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RalucaAlexa spune:

Salut burtici!
Bun venit tuturor noilor mamici! Felicitari tuturor si un drum cat se poate de lin prin odisee!!!
noi suntem din ce in ce mai bine, mai activi, mai putin obositi, doar foamea se mentine la cotele ei normale. Eu am luat mai mult de 2 kg , deci va rugam sa nu va plangeti inca !!!
am inceput si eu sa-mi croiesc garderoba noua, nu de alta dar toate celelalte ma strangeau la burtica si nu ne placea deloc!!!
cat despre: e fetita sau baiat... cred ca la noi e fetita! radeam cu al meu sot ca cel mai probabil conceptia in sine s-a produs cand era el in delegatie !!! La mine ovulatia varia destul de mult intre a 12-a si a 16-17-a zi asa ca depinde cand s-a produs efectiv, avand in vedere ca 2 zile nu am facut nimic nimic! vom vedea! mie mi-e chiar indiferent copil sa fie si sanatos mai ales!


9+

galmita mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

quote:
Originally posted by Naty
Samabata seara am fost in vizita la niste prieteni si mi-a facut pofta o supa cu taietei pe care tocmai o luase prietena mea de pe foc; imediat ce am mancat m-a luat o greata de a trebuit sa plecam si cum am ajuns acasa am dat la boboci. Frate, nu ma mai opream si intre timp Ioana plangea la usa "mamica meaaaa, vreau la mamica meeeea, ce are mamica meaaa?", iar ta-su tipa la ea sa ma lase in pace, era o harmalaie in casa ...

Raluca, mami de Ioana - Alexandra (10.10.2004) si 8+
Ioana la 3 ani
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52035" target="_blank">POVESTEA BEBELINEI




Naty, dulce fetita ta.

Si fi-miu a fost un scump in week-end. Duminica dimineata am fost cu mama sa-si ia sandale (fusese ziua ei si nu am fost in stare sa-i iau nimic). Si in timp ce ea proba, eu ma prelingeam pe acolo pe jos, si fi-miu pe langa mine: "Mami, imi pare rau ca ti-e rau!" Si n-are nici 3 ani!



Andreea, mami de Tudor- 10.08.20059+
Delu Prichindelu'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristi_2003 spune:

vai, ma ingrozesc cand aud de la voi de programarile la eco.

inca un motiv sa fiu fericita ca nu stau in bucuresti

la noi te programezi de azi pe joi-vineri... nu peste o luna doua

9+

http://bd.lilypie.com/z4XWp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

bun venit noilor fete cami_antonia, asparagus, vikky, danotino

michelle cred ca nu e de speriat durearea aia

naty eu amsunat pt programre la Iosup si nu avea pana in octombrie;
mi-am facut la pop pt morfofetala de trim 2 (am sunat acum 2 sapt pt programare)

andre_ea dc scade tensiunea in primul trimetru?

eu cred ca sar deocamdata postrarile ref la kg... am hotarat ca o sa fiu ff optimista in privinta asta (sa vad dc si reusesc)

ce rugaminte am la voi e sa imi spuneti dc v-ati hotarat in privinta amniocentezei (am deschis un subiect aici http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=122368)

de cand am citit-o pe miereamara ma tot framanta subiectul....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asparagus spune:

merci mult pentru primirea calduroasa in club!
La noi de ieri au inceput greturile. Si toata lumea, in loc sa ma compatimeasca din greu, imi spune ca e este foarte bine, ca asa trebuie sa fie! Nu este adevarat, toate prietenele mele n-au avut deloc probleme cu greata in timpul sarcinii. Poate ca e din cauza ca pana am stiut ca sunt insarcinata am fumat destul de mult???
Oricum, nu stiu cum o sa avem rabdare pana lunea viitoare, cand avem din nou programare la ecograf. Poate atunci il vedem in safrsit pe bebe!

Va pup si o zi buna tuturor!


Ioana

6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

quote:
Originally posted by Porumbita

andre_ea dc scade tensiunea in primul trimetru?




Nu stiu si explicatia. Stiu doar ca dr. meu mi-a spus ca in primul trimestru scade tensiunea.



Andreea, mami de Tudor- 10.08.20059+
Delu Prichindelu'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristi_2003 spune:

eu voi face amnio numai daca se constata anomalii grave de tot la eco - ca din cate am vazut la dublu test si triplu test pot sa apara tot felul de erori

9+

http://bd.lilypie.com/z4XWp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Angellique spune:

quote:
Originally posted by Michelle81

Andre_ea-imi pare rau ca te simti asa dar hai fii tare ca nu mai dureaza mult,inca cateva saptamani...

Fetelor pe mine azi noapte m.a durut ovarul stang,asa pentru cateva minute(3-4min).Oare ar trebui sa imi fac griji?voi ce spuneti?

10+ Doamne ajuta!

http://tickers.baby-gaga.com/p/dev004pp_.png













Michelle, pe mine m-au durut ambele 3 zile incontinuu de-mi venea sa ma urc pe pereti.Asa ca nu-ti face griji.

10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

porumbita unde e dr. pop? La ce clinica? Morfofetala de trim. 2 in ce sapt se face ca nu mai stiu?
Deci n-am sanse cu Iosup ...

andre ea sunt tare dulci dar pe mine una ma ingrijoreaza Ioana. Cand ma vede/aude ca mi-e rau se pune pe plans. Saptamana trecuta fiti atente ce-mi zice (fac o paranteza sa spun ca e interesata de subiectul moarte, intr-una intreba unde sunt bunicii mei si ai lui taica-su, dar de ce s-au dus la Doamne - Doamne, etc): eu ma plangeam ca mi-e rau, ea zice "mami, unde e bunica ta?" "la Doamne" "si bunicul?" "la fel" si tot asa cu toti mortii, apoi plangand "mami, ti-e rau de tot?". M-am prins ce vrea si am intrebat-o daca ii e frica ca ma duc si eu la Doamne si a inceput sa boceasca ca daaaaa. Mi-a luat mult timp sa o linistesc, sa-i spun ca nu ma duc, ca o sa fiu aici sa am grija de ea!

Raluca, mami de Ioana - Alexandra (10.10.2004) si 8+
Ioana la 3 ani
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52035" target="_blank">POVESTEA BEBELINEI

Mergi la inceput