Mamici de Noiembrie-Decembrie (38)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns diana21 spune:

Mirtha, bine ai venit!


Amalia
, iti tin pumnii!!! Hai, curaj, ca mai ai putin si scapi!

_

Diana, mamica Domnisoarei Nasturel si cu Bebedoi 16+
Dialoguri strumfesti





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivia26 spune:



Amalia

Mirtha, bine ai venit! Sarcina usoara si un sanatos!





Olivia 17+
www.flickr.com/photos/24386067@N08/" target="_blank">Samburas Burtica
***************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Mariak, multumim de capitol!
Lorellay, bine ai revenit. Am vazut ca ai scris ceva mesaje in dimineata aceasta, imi place ca esti activa . Te rog nu mai intra pe la subiecte triste ca nu ne fac deloc bine, destul cate alte griji avem nu trebuie sa ne incarcam emotional pana la epuizare. Si eu sunt curioasa si citesc multe dar incerc sa evit pentru ca daca plang ma doare capul, daca ma doare capul nu-s buna de nimic, nici sa ma joc cu Ana, asa ca mai bine nu.
Amalia, mai ai putin si intri sa fie totul bine!
Catalina, Carmendu, voi mai aveti scurgeri?
Diana, esti acasa?
Mai stiti ceva de Babyzapi, de Nadina. Vad ca nici Dandusa nu a mai scris de cateva zile.

Pozele noastre si www.dropshots.com/otiliav" target="_blank">Filmulete Ana nazdravana

13+ BB2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirtha spune:

Multumesc pentru urari fetelor !
Voi va confruntati cu problema umflarii mainilor si picioarelor?
Deocamdata pina ajung la medic nu pot decit sa exclud sarea din alimentatie. Cunoasteti si alte remedii ?

Mirtha 19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elilov3 spune:

mirtha ai dpn-ul ca ziua de nastere a celei mai bune prietene..eu atunci as vrea sa mi se faca cezariana, da na acuma cum hotaraste doctorul..a si inca ceva bine ai venit mai mami si sa ai un bb sanatos si cuminte
lorellay....ce poze frumoase imi place la nebunie umbreluta si prima poza de la restaurant....mmm si codrin e un dulce mai ales la geoagiu are mama un flacau mare mare
16+Dimitrie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns creatza spune:

hello burtici

n-am mai scris de ceva timp, asa ca va sunt datoare cu un rezumat al perioadei in care am lipsit:

In primul si primul rand, tb sa va spun ca am aflat: E BAIAT!!! Suntem foarte fericiti, in special tati, care nu a vrut sa recunoasca pana am aflat, ca isi dorea asa tare baiat . La eco bebe era sanatos si vioi, avem o gramada de poze cu el, parca ne zambea si ne facea cu mana. E mai mare cu o saptamana, cred ca seamana cu tati


In al doilea rand, mi-am gasit in sfarsit doctorul cu care vreau sa nasc si care o sa ma supravegheze pe parcursul sarcinii: este vorba despre Silviu Predoi, de la Medlife. Imi place tare mult de el, este bland si bun.

Am facut si TT, pe 30.05 si acum astept rezultatele. Vestile mai putin bune sunt asa: colul meu este destul de scurt 3.1 cm la aproape 17 saptamani, iar placenta este inserata anterior, atinge marginea colului.

In rest, vreau doar sa va spun ca eu sunt incantata de trimestrul 2 de sarcina: este atat de diferit fata de primul trimestru - fara greturi, fara ... ati inteles voi. Si fara starea acea de oboseala. Ma simt foarte in forma si foarte bine-dispusa.

Ah, si in mai putin de 2 saptamani .............. ma marit!

va pup de nu va vedeti,

creata 16+ Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loren@ spune:

Mirtha si eu incep cu umflatul mainilor si picioarelor..faza proasta este ca am pofta sa pap sarat, muraturi, brinza sarata...dar daca se ingroasa gluma o sa renunt...la Bia aveam abia in trim. III problema asta, dar ce-i drept, nici nu aveam pofta de saraturi!
Creatzo felicitari pentru baiat si da-i bataie cu maritisul!Ai grija cu colul ca e destul de mic! Fara efort!

Bianca Andreea
Larisa Elena17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elilov3 spune:

mirtha si eu mananc sarat nu ma pot abtine...parca inbunesc fara sare stiu pentru picioare ca poti sa stai cu ele ridicate pe o perina si mai dispare din acea senzatie de umflare..eu deocamdata nu m-am umflat nici la prima am decat o usoara senzatie ca si cand as exploda...
la capitolul cu fete care nu au mai scris lista e lunga....ne e dor de voi fetele voi ce faceti? dar bulinele voastre?
16+Dinitrie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirtha spune:

Elilov mutumesc pentru urare si iti doresc si tie la fel. Care dintre cele doua DPN-uri e ziua de nastere a prietenei tale ?

Mirtha 19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maria_K spune:

Mirtha bine ai venit! esti pe listuta
otilia, olivia + restu'


Maria


Pozele noastre

Mergi la inceput