Ma puteti sfatui ce masina sa-mi iau?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns redai spune:

Parerea mea e ca Hyundai nu se compara cu Chevrolet....
eu personal asta as alege.Hyundai..

David,www.hi5.com/friend/video/7575382--158238046--David--view-html" target="_blank">Stam in picioare,
Copilul se naste fara "instructiuni de folosinta".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns espiritu spune:

quote:
Originally posted by redai

Parerea mea e ca Hyundai nu se compara cu Chevrolet....
eu personal asta as alege.Hyundai..

David,www.hi5.com/friend/video/7575382--158238046--David--view-html" target="_blank">Stam in picioare,
Copilul se naste fara "instructiuni de folosinta".



personal si eu as merge pe mana hyundai....

out of my mind.back in five minutes.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annie80 spune:

...si eu am ales chevy

dar nu ca am eu Chevy si preteni hyundai (no offence dar nu-mi plac neam) Uitate si la Toyota, sunt foarte fiabile, piese mai eftine ca chevy *cred*, consum mai mic ca chevy. yaris-ul ar fi varianta la Aveo , au si hatch back si sedan, (dar mie iarasi nu mi-au placut dpv estetic.si pe aici e plin de ele,

------------------------
Someone's pleasure is another's pain!
Alergic at stupidity.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

irinel,probabil ca esti posesor de Chevrolet Aveo,cum isi doreste nadira,de aceea sti costurile.Eu nu sunt posesoare de Chevrolet,nici macar Aveo...insa pretul pe care l-am spus pentru prima revizie este cel pe care ni l-a zis insusi un dealer Chevy,de la reprezentanta Timisoara....deci daca el minte am mintit si eu...

Off topic:stiti cat e prima revizie la Logan? 11 milioane lei vechi sau,daca doriti,1110 roni...nu mi-a venit sa cred...

Annie,la Toyota e cam scump halatul....poate e vreo oferta acum la Yaris,eu nu am auzit...stiu doar de oferta la Aygo...Din cate imi amintesc eu Yarisul pleaca de la 10 000 euro dotari standard fara TVA.Asta nu inseamna mare lucru pe ea...dar,ma rog,suficient,strictul necesar.

Ei,nadira...ce-ai mai facut?

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankalaura spune:

quote:
Originally posted by Ana68

Nu uita sa intrebi,foarte important,retine,cat te costa reviziile tehnice.La Chevrolet te indoaie aceste revizii....prima revizie,la 15000km te va costa undeva la un 40 milioane....ptr. ce?Pentru un filtru de polen si schimbat ulei motor?E imens.A doua e undeva la un 60 milioane....Mare grija!
Ana-Maria,mami deAlex&Luana




Imi pare rau sa te contrazic. Revizia la Aveo, la 15 mii, pentru filtrul ala de polen si ce mai e, m-a costat vreo 6 milioane, sau poate chiar si mai putin!

Daca vrea cineva sa stie, cu precizie, in ce a constat revizia si ce costuri au fost (de la maruntisuri la manopera), ma duc si caut factura!

Nadira, la pretul mentionat de tine, cred ca te referi la Avo sedan si nu la hatch. Sincera sa fiu, dintre Ave sedan si Hyundai accent, prefer Lacetti sedan
Eu nu am preferat Hyundai-ul, dar din motive subiective. Cred insa ca are portbagajul putin mai mare.
Test drive-ul nu este foarte relevant - faci doua ture pe unde vrea nenea ala, iar daca esti in Bucuresti si la o ora de varf, pierzi vremea de pomana.
Eu am Aveo si am ajuns cu ea in service numai pentru revizie. Luna trecuta a trebuit sa schimb un bec pe fata . Am primit gratis culoarea metalizata si alarma la jumatate de pret. M-am considerat norocoasa... altii abia primesc covorase de cauciuc.


Anca mami de Eliza si 35+ cu Ligia Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

ankalaura,nu ma contrazic cu nimeni si daca citeai mai atenta putin ai fi vazut ca in postarea facuta de mine inaintea ta am scris ca preturile "enuntate" de mine in post au fost exprimate pe spusele unui dealer Chevrolet Timisoara...repet:daca el a mintit si eu la fel,nu am facut decat sa repet ceea ce am auzit!Deci nici vorba de contrazicere!

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadira spune:

Mersi de sfaturi. Ce sa va spun, am fost la hyundai si sunt cam nemultumita de faptul ca tapiteria si tot interiorul e numai pe culori dechise si eu am 2 copii ca 2 , deci cred ca nu ma risc. In schimb am gasit o varianata de masina la 12800 euro - Mitsubishi Lancer, dar trebuie sa ma screm da inca 2000 euro (dealerul sustine ca are reducere de ~ 5000 euro !?)
La chevrolet nu am ajuns sa intreb despre pretul reviziilor inca, dar am vorbit cu cineva care foloseste masina asta, chevrolet aveo, pentru scoala de soferi si pana la 15000 km nu a avut nevoie de service. In orice caz, am vazut foarte multe chevrolete in ultima vreme pe strazi (sa fie un semn!?).
Va tin la curent cu decizia care o voi lua cu conditia ca dupa ce am platit masina sa nu-mi spuneti de rau de ea(spune-ti-mi acum pana nu am platit-o)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

nadira,Mitsubishi...go for it!

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MihaelaV spune:

quote:
Originally posted by nadira

Mersi de sfaturi. Ce sa va spun, am fost la hyundai si sunt cam nemultumita de faptul ca tapiteria si tot interiorul e numai pe culori dechise si eu am 2 copii ca 2 , deci cred ca nu ma risc. In schimb am gasit o varianata de masina la 12800 euro - Mitsubishi Lancer, dar trebuie sa ma screm da inca 2000 euro (dealerul sustine ca are reducere de ~ 5000 euro !?)
La chevrolet nu am ajuns sa intreb despre pretul reviziilor inca, dar am vorbit cu cineva care foloseste masina asta, chevrolet aveo, pentru scoala de soferi si pana la 15000 km nu a avut nevoie de service. In orice caz, am vazut foarte multe chevrolete in ultima vreme pe strazi (sa fie un semn!?).
Va tin la curent cu decizia care o voi lua cu conditia ca dupa ce am platit masina sa nu-mi spuneti de rau de ea(spune-ti-mi acum pana nu am platit-o)


La ce dealer ai gasit Mitsbishi Lancer cu 12.800 euro? Banuiesc ca la banii astia e vechiul model. In octombrie cand cautam eu de abia se lansase si era mai cam 18.000 euro, motorizarea de 1.8, asa ca mi-am luat mazda3 cu 17.000, dar parca tot la Lancer imi ramasese gandul
Te rog sa imi dai si mie detalii despre dotari deoarece tata e in cautari.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorellay spune:

Hello..si noi am avut aceeasi problema..ce masina, noua, cu portbagaj incapator, cu tapiteria inchisa, si cateva pretentii de ale mele...
Si am ales PEUGEOT 206 SEDAN...Noi suntem f multumiti...a fost cam 11.000 euro, dar am inteles ca ar avea ceva promotii acum.E model nou, al nostru e visiniu (rosu lucifer), portbagaj mare(suntem f multumiti), aer conditionat, radiocd...si nu mai stiu datele tehnice..ca nu ma pricep.

Sorana 15+ si Codrin 3 ani
Where there's a will there's a way!
http://community.webshots.com/user/lorellay15

Mergi la inceput