Mamici de Noiembrie-Decembrie 2008 (37)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cata_myky spune:

otilia felicitari pentru vestile bune.vreau sa fac si eu un 3D cind vin in tara .cam cit costa si unde e mai bine sa il fac?ceva info de la voi se poate?

http://community.webshots.com/user/c
17+http://i298.photobucket.com/albums/mm275/cata_myky/IMG_3550.jpg
Man-Dat Christian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cata_myky spune:

sa te auda DD si iti urez concediu placut.si eu il astept pe al meu ca piinea calda si mincarea lu mama

http://community.webshots.com/user/c
17+http://i298.photobucket.com/albums/mm275/cata_myky/IMG_3550.jpg
Man-Dat Christian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oceanborn spune:

Otilia felicitari pentru vestile bune si pentru bebelul cu mutrisoara frumoasa.a meritat asteptarea, nu?
FEtelor, voi care ati mai trecut printr-o sarcina, sunteti patite cu kg in plus dar noi...pana nu dai cu capul... eu intr-o luna am pierdut 4 kg..luna cu greturile ...brrr, urata perioada... asa ca eu in mom de fata, am cu vreo 3,5kg mai putin decat aveam inainte de sarcina...nu ma plang, mi s-a subtiat talia, mi-au crescut sanii...sunt chiar multumita...doar ca si mie ca si la cata, imi trec prin minte tot felul de prostii legate de faptul ca nu ma ingras...

13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebecris spune:

OTILIA....felicitari pentru vestile bune!!!!!
o sa fie o odisee cu bebei frumosi si sanatosi!!!

eu ma pregatewsc de nunta de maine....

15+
http://community.webshots.com/user/bebecris78


Copilul este o minune dumnezeiasca, dar din dragoste umana!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alra spune:

Otilia, scurgerile de la ce erau?

Cata_myky, numar zilele. ma simt fff obosita si nu ma odihnesc in weekend decat ca sa mai supravietuiesc inca o saptamana la servici. e o perioada tare dificila.

Vacanta cu Laura in Romania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelina33 spune:

Cit priveste crescutul in greutate am inteles ca in ultima luna se ia in greutate cca. 450 g pe sapt. Medicul meu mi-a atras deja atentia : fara grasimi , fara mincat haotic - combinatii nocive gen paine cu cartofi si dupa ora 19.
Cit priveste interesul , sunt interesata sa ma controlez in sarcina in privinta greutatii. Asta nu inseamna ca incep cure de slabire , ma privez de maincare sau alte prostii. Dar regimul alimentar clar il supraveghez fara a deveni habotnica : si la capitolul grasimi - adica sa nu se gaseasca in execes in alimentatie , dca imi vine odata pofta de sunca si ceapa e ok dar sa nu maninc in fiecare zi , si la capitolul fibre - ca daca nu o sfeclesc la capitolul constipatie si la capitolul orarului - adica fara maincare dupa ora 19 - 19,30.
Asta nu inseamna ca nu imi iubesc puiul ci doar ca iubirea pt. el nu se traduce in dezinteres pentru mine. Adica nu vad de ce sa nu fiu cit pot , cit imi permite si programul si temperamentul , atenta la ce bag in mine si la cit bag in mine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miky-ea spune:

OTILIA....felicitari bebelusul voios!
Sanatate multa,burticilor!
Bebecris,distractie placuta maine la nunta!


Graviduta in 3 luni
http://bd.lilypie.com/6phTp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebecris spune:

merci merci....
o sa ma distrez...sper sa nu-i faca rau daca dansez...eu ador sa dansez..o sa stau potolita la sarbe ca nu mai putere sa le joc...
dar nu stau eu pe loc ca o s ami se umfle picioarele daca stau


15+
http://community.webshots.com/user/bebecris78


Copilul este o minune dumnezeiasca, dar din dragoste umana!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelina33 spune:

http://www.babycomfort.ro/index.php?cmd=product_catalog&id=10147 Ce parere aveti despre leganele-tip cosuri ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Mav si mie imi curge cate putin dar mie nicodata nu mi s-a oprit complet dupa ce am intarcat-o pe Ana. Nu am facut niciodata mastita sau febra dar daca apasam pe aureola mai ieseau cateva picaturi si acum la fel. Eu sper sa alaptez si mai mult acum.
Spiridusule, tu de ce ai oprit alaptarea daca aveai laptic, ce daca esti gravidutza, se poate face alaptare in tandem cand sunt doi copilasi apropiati. Bineinteles daca vrei sa mai resfeti puiul putin si daca-ti placea si tie. Eu mor cand aud pareri de genul "vai, are dinti si-i mai dai sa suga?" . Eu de cumparat nu am cumparat tampoane pentru sani ca nu mi-au curs ca la robinet, cateva picaturi maxim asa ca schimbam sutienul des. Cred ca se mai pot pune si pernutele care se afla in interiorul unor sutiene, pe post de absorvant.
Elilov, si eu iau seara Acidul Folic cu Omega 3, dar nu are vitamina C, dar ma gandesc daca esti obosita si oricum dormi dupa inseamna ca nu te afecteaza. Sau poti schimba vitaminele, eu am luat cu Ana Supradyn.
Alra, nici eu nu iau prenatale. Am vorbit azi cu doctorul si mi-a spus ca daca eu cred ca nu mananc perfect echilibrat sau cred ca nu asimilez bine sunt libera sa merg la farmacie sa cer ceva. Acum nu stiu ce sa fac, sa vad cum ies analizele de saptamana viitoare. Cat despre copil cuminte, eu simt o mare schimbare la Ana in ultimul an, emult mai intelegatoare si matura, nu ca nu mai face prostii dar sper sa-mi dai dreptate la anul.
Nici eu nu ma pot concentra la servici, dupa marea distractie de ieri cu barcile de viteza pe apa si emotiile de azi cine ar mai munci? plus ca m-am apucat sa imprastii vestile bune la servici.
Lorena, wow ce fetita voinica, 2 saptamani avans. Bafta cu dizertatia!
Marush, am aflat astazi cu uimire ca aici nu fac control manual al colului, nu se uita la el la eco, il ignora complet ca deh fiecare femeie il are diferit ca lungime . Secretia maronie este super normala (mai avea putin si zicea bucura-te ca o ai ca te simti gravida), medicamente in nici un caz, stat in pat radea de mine. Fac cerclaj dupa 23 de saptamani la sarcinile gemelare cu col scurt, la cine a pierdut o sarcina in trecut cu un col incompetent, cine are operatie pe col. Intreab-o te rog pe Elyanne de la gemenasi la cate saptamani a facut ea cerclaj, ca eu tin minte ca tarziu, poate chiar 26 de saptamani. In concluzie fata de ce se intampla pe aici, chiar ai parte de atentie pe tema colului. Dar a fost ecografie pentru TN sau asa hai sa facem o eco sa vedem ce mai fac copii?
Mi-a mai si spus ca pe mine nu m-au ajutat medicamentele luate cu Ana sa ajung la termen ca el crede ca facea fata colul si singur altfel nu ajungeam asa de tarziu .
Eu zic sa profiti de faptul ca stai in Bucuresti si sistemul este libertin poti avea cati doctori vrei tu sa fii impacata.
Acum am citit ca deja ai o programare luni, vezi ce usor este la noi, chiar ma bucur.
Cherieactiv, felicitari pentru bulinuta activa si ma bucur ca vrei sa fii optimista. Sper sa scapi de dureri. Acelea sunt masuratorile de la pliul nucal, sunt aproape de valorile mele, eu tot 1.4mm am NT, doar CRL-ul putin mai mare, este bebe mai lungut.
Catalina, drum bun fara goluri de aer si bafta la eco!
Madutza_bra, important este sa mai intri sa spui ca esti bine, sa nu stam 100 de gravidutze cu grija ta .
Mav, ce bine ca ai primit vesti bune, ce sefa neintelegatoare ai. Bine ca nu o vei mai vedea ceva timp.
Alessia30, bine ai venit, scrie repede mai multe mesaje sa scapi de moderare.
IuliaCospy, felicitari pentru fetita, sa fie sanatoasa si norocoasa!
Oannna, mai ai putin si scapi de moderare, bravo!
Diana, Brie, Mav, Elilov, va si sper ca sunteti bine si de asemenea sper ca nu mai are nimeni sangerari: Carmendu, Catalina, Alra, Marush sper ca sunteti ok. Eu am mai avut ceva scurgeri dar putintel.

Am dat edit ca am vazut ca intrebai Alra. Nu mi-a spus nimic nou, se mai intampla sa avem astfel de scurgeri, mi-a zis ca nu vad ca bb este bine ce sunt asa speriata. Ma multumesc si eu cu explicatiile primite de celelalte mamici. Daca sangerez pot sa-l sun dar daca-i maro a zis ca-i ok.


Pozele noastre si www.dropshots.com/otiliav" target="_blank">Filmulete Ana nazdravana

12+ BB2

Mergi la inceput