Gravidute prin FIV (16)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Julia75 spune:

Catalina, cu cititul sunt prezent, cu scrisul nu prea am rabdare ca sa incerc o ora oare pampersul cand ma lasa sa ma loghez si eu, mai bine stau si ma uit la semnatura ta care tare imi place cu cele doua carucioare.
Valeria, felicitari, numai bucurii de acum incolo!
Bebe Filip, la multi ani!

Julia 12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada.P spune:

Catalina eco de 16 sapt fac la CMU cu dr Dinu Adela si de sapt 22 tot la CMU cu dr Iosup. Am deja programari. tu, banuiesc ca merci in Grecia, nu?
In ziua 13 am avut bHCG 1200!!! In ziua 11, 462. Am avut valori fff mari. Daca as fi bagat mai multi de 2 embrioni as fi stat cu super frica pt ca la valoarea asta puteau fi lejer si 4!!

Andrada 14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

Andrada merg la Dr. Chitescu si la 16 si la 23 iar la 22 in Grecia.

13+ cu 2 louloudakia
Va iubeste mama


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmendu spune:

valeria - primul bhcg l-am facut in ziua 9 de la ET. asa mi-a zis medicul. a iesit 290. medicul mi-a zis ca mai mult ca sigur sunt 2.
al doilea l-am facut in ziua 18 si a iesit 3900.
al treilea l-am facut in ziua 26 si iesit 25000 si pe ultimul l-am facut in ziua 28 si aiesit 39000.
am facut asa de multe pentru ca am avut probleme si pana la urma s-a dovedit ca am aveam 4 inimioare. dar asta-i alta poveste.


15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zisaCami spune:

Buna tuturor luptatoarelor de la acest subiect!
Nu rezist sa nu intru si sa nu impartasesc cu voi bucuria mea, desi voiam sa intru mai intai dupa ce ma vedeam cu bb in brate, apoi dupa ce trec de primele 3 luni, mai apoi dupa ce vad inimioarele ... cele mai vechi dintre voi ma stiti, am la activ 5 ani de FIV-uri ( din care am obtinut doar o extrauterina in 2006 ) - iar incercarea norocoasa a fost cea cu nr. 6 si nr. 5 de stimulare.
Este o sarcina obtinuta foarte greu, dupa 10 ani de tratamente, operatii, Fiv-ri si foarte mult dorita! Numai pentru asta am trait in acesti ani, cu convingerea ca pana la urma voi reusi!
Deci, pe scurt: am facut punctia pe 20 mai si ET-ul pe 23 mai, la cca 2 ore distanta de Valeria72 , cu dr. Zadori, Szeged -Ungaria. B hcg in ziua 10 = 182,3 mIU/ml; azi in ziua 14 = 698,3 mIU/ml.
Nu ma treceti inca pe lista, pana nu am confirmarea ecografica si ma asigur ca totul decurge cum trebuie.
II multumesc lui Dumnezeu pentru aceasta minune, dr-lui Zadori = care a fost extraordinar si celor care m-au ajutat sa ma decid in directia Szeged - Ileana si Andicu!
Cami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Cami ! Si n-am stiut io ca ai fost in vecini, ntz, ntz Felicitari !!!

Sa dea DD sa felicit toate fetele pe care le citesc de cand am dat de DC !!! N-au mai ramas multe ... va astept cu pumnii stransi !



Daria & GIULIA(2004 08 16) arta la 3,4 ani dans la 3,9 ani 1 2 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Julia75 spune:

Cami felicitari!!! Dr. Zadori face treaba buna (si eu sunt pacienta norocoasa de Dr Zadori), reusite una dupa alta: Valeria, Cami.


Julia 12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madutz spune:

Fete dragi,

Azi m-am simtit asa, mai curajoasa , si m-am decis sa ma prezint!
Pentru cele care n-au prins mesajul meu de acum mai bine de o luna de la aspirante, sunt fericita posesoare a unei burtici de 11s+.
Minunea noastra a venit urmare a unui FIV facut in Austria, la Viena, clinica Wunschbaby cu prof.Wilfried Feichtinger!
Acum suntem bine, avem inimioara "bataioasa" pe care am vazut-o cu ochii in lacrimi la 8s 3z si asteptam cu mare nerabdare urmatoarea vizita la 12 s.
Cateva date pentru listuta norocoasa: UM 19.03.2008, punctie 03.04.2008, embriotransfer 07.04.2008, DPN 24.12.2008.

Va imbratisez cu drag pe toate si ma rog sa avem cele mai usoare si frumoase sarcini si cei mai sanatosi bebelusi!

Zisacami - felicitari mamico!


Nemo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

Cami , Madutz bine ati venit. O sarcina usoara si la termen va doresc.

13+ cu 2 louloudakia
Va iubeste mama


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marush spune:

Madutz, Valeria, zisaCami
FELICITARI!!!!!

Bine ati venit printre noi!!!

Julia, chiar vroiam sa te strig LA APEL!!AI TERMINAT UTRO??


Mai e cineva in afara de July si Cata , care a intrat in concediu preventiv de frica sa nu se intample ceva rau???Dr. "mea" vrea sa intru in medical, sa stau linistita, cica e mai bine pentru ca sunt 2 si avand in vedere FIV-ul...mai bine sa fim precauti!

Acum incerc sa ma motivez cu toate ca aproape sunt convinsa ca voi ramane acasa, cu riscul consecintelor din momentul in care va trebui sa ma intorc la munca!!




!
Asa crestem Noi!
http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Mommy&year=2008&month=12&day=11&babycount=2

Mergi la inceput