Mamici norocoase de sept-oct 2008 (65)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Piersicutza spune:

Dragele mele

M-am intors si eu din concediul minunat si mi-a fost un dooor de voi... ca abia astept sa citesc din urma dar tare mi-e ca imi va lua 2 zile.

Va pupicesc pe toate , citesc si revin.

18+

Piersicutza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Piersicutza spune:

Pfui ce semnatura veche am.
Gata am actualizat-o si eu.
La 18 saptamani ma plangeam ca nu-mi creste burtica si ca nu simt absolut nimic, iar acum se misca mereu ceva acolo si burtica e asa de mare...
Dar se misca doar jos, iar burta mea a crescut mult in sus, e normal asa ceva?

20+

Piersicutza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicic76 spune:

miruna: multumim de capitol nou! Daca vrei sa-mi spui, te rog, ce greutate a avut alexei la nashtere si la cate sapt. l-ai nascut? bb 2 se anunta un "perfect"

Vasile
18+

bibinika
foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nerantula spune:

Clau_geo, multumesc pentru sfat, nu am mai avut cum sa aplic nimic, ca am intrat intr-o sedinta foarte lunga si apoi am plecat direct la ecografie. Durerea a trecut intre timp, e posibil chiar sa fie apendicita, ca acum simt ca o umflatura in partea dreapta, care ma jeneaza de cate ori imi incordez burta la ras sau la miscare

Bebelinul nostru are 662gr +/- 92gr, a fost foarte neastamparat in timpul ecografiei, a miscat tot timpul de nu putea dna. doctor sa il masoare cum trebuie! Ne-a mai aratat o data putzulica, sa fim convinsi ca nu e altceva, nu e pudic deloc .
Am fost la Medical City de data asta, dr. Irina Pacu, care a fost foarte comunicativa, ne-a aratat toate cele, aorta, ventriculele, septul atricular, fetisoara in 4D .. a fost ok, insa tot in Pop am mai mare incredere, deci de acum incolo tot la el vom merge.

22+

Haiduc iubit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Muuh spune:

felicic Alexei s-a nascut la 37 de saptamani si 4 zile cu 3370 g si 52 cm. Noi vrem sa fie bine si al doilea nu tindem spre perfectiune.

Miruna + Alexei (13.07.2006) il asteapta pe BB2 in septembrie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

Miruna multumim de capitol.
Eva spor la gasit apartament asa cum doriti.
Piersicutza bine ai revenit.Cum a fost?Asteptam impresii.Creste burticitza creste.
Nerantula felicitari ptr bb miscaret
Eu am mancat cirese si acuma stau cu burta-n sus

23+bbelina

laura si andy (07.04.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

Voiam sa va intreb : e adevarat ca al doilea bb e mai mare ca primul?Ca toata lumea asta imi spune.e o regula?

23+bbelina

laura si andy (07.04.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicic76 spune:

quote:
Originally posted by Muuh

felicic Alexei s-a nascut la 37 de saptamani si 4 zile cu 3370 g si 52 cm. Noi vrem sa fie bine si al doilea nu tindem spre perfectiune.

Miruna + Alexei (13.07.2006) il asteapta pe BB2 in septembrie



cum spuneam, perfect asa "bine" s-o tineti
acum inteleg cu cele 37 sapt, mie mi-e teama sa nu am bebe prematur, dar dupa mintea mea creata, trebuia sa ma gandesc ce eforturi sa fac sa ajung la 40, eventual 41, in conditiile in care nu vreau sa intrerup munca.

Vasile
18+

bibinika
foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicic76 spune:

recitind msg imi dau seama ca m-am exprimat ambiguu. Sa ma corectez inainte de a o face altcineva. Eu am slujba sedentara, sunt pe cont propriu si la dispozitia clientilor mei si vreau sa merg la birou cam pana in ultima zi. acum sa cedem ce zice si bebe de planul meu si de aceea mi-e cam frica sa nu nasc cu mult inainte de termen. asta era

Vasile
18+

bibinika
foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelynna82 spune:

Buna fetele, am ajuns si eu acasa.

Chiar daca a plouat tot cald este , in troleu erau doar cateva geamuri deschise....pt ca daca deschideau un geam ii ploua , dar cu toate astea am ajuns bine acasa.

Eu ma gandesc ca la ce burta mare am si la cat mananc ar trebui copilul meu sa fie mare la nastere

Referitor la bibe nu stiu ce sa zic, ma iau si dupa o parere si dupa alta, tinand cont ca e prima sarcina, dar ma gandesc ca alaptez mult timp si voi folosi just in case.

Bun venit noilor burtici si multi la toate fetele.

Asteptand un ingeras 20+

http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Angela&year=2008&month=10&day=9&babycount=1

Mergi la inceput