Mamici norocoase de ianuarie-februarie 2009 (5)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristi_2003 spune:

fetelor, voi pe mamele voastre le-ati anuntat? cum au reactionat?

ca eu merg in weekend acasa si vreau sa ii zic

7+

http://bd.lilypie.com/z4XWp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RalucaAlexa spune:

noi azi ne sarbatorim

8+

galmita mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristi_2003 spune:

raluca, la cat mai multe saptamani...!!!

7+

http://bd.lilypie.com/z4XWp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RalucaAlexa spune:

Multumim frumos, si voua la fel!!!
Da am anuntat-o pe mama si s-a bucurat... eu m-am simtit cam ciudat!

8+

galmita mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristi_2003 spune:

si mie mi se pare ciudat sa o anunt pe mama

e ca si cum as recunoaste ca fac... nu ca s-ar gandi ea ca nu, dar tot e ciudat

7+

http://bd.lilypie.com/z4XWp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iris2002 spune:

Fetelor, scribalete mai sunteti!

Ma bucur mult pentru tine, BillyBilly, sa fie de acum o sarcina fara emotii si o nastere usoara!

Bun venit noilor fete si sarcini usoare.

Porumbita, ai fost la doctor, cum a fost?

Fetelor, am avut ieri o iesire cu firma superfaina dar si foarte obositoare...doua ore si jumatate am cautat comori prin paduri, cu busola si o harta pe jumatate arsa (cealalta jumatate o avea echipa adversa) intr-o clima tropicala si dupa aceea pe campii, printre vacute si caluti, un peisaj mirific dar a fost obositor pentru mine...talpile imi ardeau...
Apoi am construit plute din pari de lemn si butoaie si am traversat pe plutele construite de noi un lac... am avut voie sa mancam, BBQ, adica eu stateam in permanenta sa controlez ca imi prajesc puiul bine, sper ca era bine bine prajit... si la sfirsit o activitate la care nu am participat si am fost declarata fricoasa de catre colegi... sa ne cataram pe copaci inalti inalti, in echipament de alpinisti, no problem daca ai cadea, esti legat de funie...dar eu, care as fi participat in mod obisnuit, am spus pas la asta...si telefonista de 60 ani a firmei a participat!!!!!

Norocul meu ca azi sunt libera si mi-am mai revenit....

Fetelor, eu nu prea mai am greturi, maine merg la doctor, sper sa fie totul ok si sa auzim inimioara... va las ca ma striga fetita mea...

va pup si sper sa aud doar vesti bune

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RalucaAlexa spune:

Ai dreptate cristi!
Si se mai si uitat la mine cu o fata ca in ziua in care i-am spus ca mi-a venit stopu' prima data de-mi venea sa strig ca nu-s bolnava, doar un pic insarcinata!

8+

galmita mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

Cristy_2003-eu i-am anuntat pe ai mei imediat dupa test,au plans saracii de fericire!

Fetelor la noi sunt calduri atat de mari,mie nu imi place deloc,cand iesim sa ne plimbam mi se face rau si ametesc de la caldura,nicioadata nu mi.a placut,abia astept sa vina iarna!Mie mi.a interzis doctorita innotul si vizitele la strand...

8+

Puisorul nostru scump


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristi_2003 spune:

quote:
Originally posted by Michelle81

Cristy_2003-eu i-am anuntat pe ai mei imediat dupa test,au plans saracii de fericire!

Fetelor la noi sunt calduri atat de mari,mie nu imi place deloc,cand iesim sa ne plimbam mi se face rau si ametesc de la caldura,nicioadata nu mi.a placut,abia astept sa vina iarna!Mie mi.a interzis doctorita innotul si vizitele la strand...

8+

Puisorul nostru scump






mie imi place vara si urasc frigul. daca m-as putea muta pe o insula unde sa ie tot timpul cald... mama mama.

eu stiu ca innotul in general e recomandat ca sport in sarcina, dar daca tie ti-a interzis inseamna ca asta e, stie doctorul ce stie.

7+

http://bd.lilypie.com/z4XWp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

Ioana, da mai multe date pentru listuta ca n-am stiut unde sa te trec. Ne trebuie UM, DPN si daca vrei si data nasterii.
Merci!



Andreea, mami de Tudor- 10.08.2005
Delu Prichindelu'

Mergi la inceput