Albinute & bondari de martie-aprilie 2007 (86)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns magdalena76 spune:


Martutza sanatate multa si tinem pumnii stransi pentru saptamana viitoare desi sper sa nu ajungi la cutit.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdalena76 spune:

Am vorbit cu pediatra. Cica e normal la varsta lor si probabil ca a bagat manuta murdara in gurita sau a mancat ceva de pe jos si eu nu l-am vazut.(sunt reticenta cu privire la ultima parte) Mi-a spus sa-i dau morcov simplu fiert ca leaga mai bine decat orezul pe care i l-am dat eu ieri si sa-i dau un pliculet de smecta. Si daca se mai „lega” kk pot sa-i dau orez cu branza de vaci.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Magda pt funduletz rosu iti recomand sa cumperi dermocare costa,7 lei,unguent cu ulei de catina de la plafar costa 4lei si solutie de clotrimazol,le alternezi ,o data ii dai cu una o data cu cealalta si tot asa,spalal-l cu ceai de galbenele,e mai bun.
Sa se faca bine repede Vladutzul.

Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si a lui Eduard Ionutz album no1 album no2 albumul no3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenefr spune:

Mada_rozz te felicitam si noi oficial,sa fie usoara sarcina, si daca s-o putea sa fie o fetita_rozz

Marta tinem pumnii sa nu se ajunga la operatie.Poate reusesti totusi sa te mai menajezi cu ridicatu', doar daca e strict nevoie.Pupam.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_oana spune:

neatzaaaaa
hai la o cafelutza feteleeee, fierbinte , neagra, cu lapte cum vreti voi.

e ora 8 si inca sunt in casa!!!! e urat afara sper sa nu ploua sa putem iesi macar putin in fatza blocului in gradina .

edy ieri a vazut "tenuuuu" adica trenu si acu ne bazaie intruna cu tenuuuuuu face uu uuuuuuu

avem cuvinte noi in vocabular dar vi le zic dupa ce beau cafeaua sa nu vb prostii.

revin



Laura si comoara mea Eduard Darius 22.03.2007

Nu trebuie sa fii mama perfecta! Trebuie doar sa fii cea mai buna mama pentru copilul tau!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florin-a spune:

Magdalena 76-iritatie urata si caca foarte acid a avut si Ana la incisivii laterali de sus.Avea niste scaune asa de urate si mirositoare incat am crezut ca este enterocolita ceva .Eu am fc si coproparazitologicul dar a iesit bun.Deci dintii de vina!!!Am papat morcov, orez, mar cop cu branzica calcica etc.Am dat si vreo 3 tuburi de ecoflorina si cateva pliculete de hidrasec.De uns am uns-o cu canesten care contine clotrimazol (cum ti-a spus si andra)si cu sanosan crema la cutia rotunda de care eu is foaaarteee multumita.Bephanten la noi nu a avut nici cel mai minim efect.Pupici si sa treaca repede.
Marta poate nu e nevoi de interventie chirurgicala-tinem pumnii.
Lauranuma ca trenu nu iti ardea sa iti faca tie Edy la 7 dimineata dar treceti voi si de faza asta,Nu?
Concediu:Bani de plecat prin tari straine nu avem deci nu vom pleca pe nicaieri.O sa profit de faptul ca stam la malul marii si o sa ies cu Ana la plaja cat pot de des(in limita rezonabilului bineinteles)poate pe la terase, prin Satul de Vacanta
AAA si sa ma laud si eu-Ana a aparut in revista Baby[/b] de luna Iunie-deci visul mi s-a indeplinit dar acum o vreau si pe copertaAsadar nu ne lasam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_oana spune:

asa....

cuvinte noi:

opaaa- hopa cand cade de obicei zice opaa.
pat- pat
mucaa - musca
putza
boboloc- buric
tenuu-tren
ata- alta
ute- uite
usa- orice usa
matza- pisica
la tractor nu pot sa scriu cum zice pt ca nu pot nici macar sa pronunt cum zice

bate pasu zici ca e "calusar" cand il intrebi cum face el Tropa-tropa!!

A inceput sa se ceara la olita cand face kk!!!! ASTA MA BUCARA TARE MULT.

Zice NU-NUUUUU cand nu mai vrea ceva de obicei mancare sau daca primeste in parc pufuleti, biscuiti si nu ii trebuie da din mana si zice NU-NUUUU.

cam atat deocamdata , cam in fiecare zi are cate un cuvant nou, si mereu ne ia prin surprindere IL IUBESC LA MAXIM!!!!

canini ne dau bataie de cap in sensul ca e putin mai matzait decat de obicei si baleste cat nu a balit la 8 dinti si 4 masele la un loc!!! in rest febra, diaree sau alte minuni NU a facut , nu mai urla noaptea, dar sa nu zic ca poate il apuca din nou.

acum sa gandit ca daca tot nu am iesit afara ca de obicei la ora 8 si inca suntem in casa ....imi piseaza biscuiti pe covor ca sa nu stau degeaba...sa fac ceva..afara sa fug dupa el si in casa sa fac curat dupa el!!!

hai va pup sa bag aspiratoru. macar e 8 jumate nu 7 cand ma apuca pe mine curateniasi datul cu aspiratorul..

aaa azi a dormit mai mult copilu meu adica nu s-a trezit la 6.30 ... s-a trezit la 7.00!!

va pup si vad ca rasare un soare dintre nori.

va doresc o zi frumosa si cu soareeeeee.




Laura si comoara mea Eduard Darius 22.03.2007

Nu trebuie sa fii mama perfecta! Trebuie doar sa fii cea mai buna mama pentru copilul tau!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_oana spune:

florin_ a crezi ca e placut sa te trezesti in UUUUUUU-ituri???

veveritza, vedeta de revista! tre sa cumpar revista sa vad cu ochii mei , nu?!
pup frumoasa .

mai face si nino-nino( la invatat ta-su) cica asa face masina de pompieri si aia de politie!
doar ca lu tasu nu ii face uuuuuuu si nino nino pe creeri toata ziua ...cand vine tasu de la lucru copilu e satul si incepe cu altele dar creeriii mei sunt varza si uite asaaaaa

a mai zice
bibi-bianca o vecina
baaaaa-aaaa- bara din gradina unde il ridica ta-su sa faca "tractiuni"
si ajunge ca nu mai imi vin in minte acum.

va tzuc.


Laura si comoara mea Eduard Darius 22.03.2007

Nu trebuie sa fii mama perfecta! Trebuie doar sa fii cea mai buna mama pentru copilul tau!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_oana spune:

concediu: la mare la mamaia din 12 iulie, cu piticu dupa noi , dar am noroc ca vin si ai mei parinti si fratele meu deci ne va fi mai usor, vom alerga cu randu` dupa eduard si pot sa zic ca voi avea si eu timp pt mine si va fi CONCEDIU DE ODIHNA! abia astept.

cred ca atat am vrut sa mai zic.

Laura si comoara mea Eduard Darius 22.03.2007

Nu trebuie sa fii mama perfecta! Trebuie doar sa fii cea mai buna mama pentru copilul tau!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdalena76 spune:

Buna dimineata!
Am facut cafeluta. Cine mi se alatura?
Sunt chiauna de somn pentru ca azi-noapte eu ascultam cum batea vantul in loc sa dorm. Am si visat niste prosti... in fine.
Vladut este mai bine. Desi tot are funduletul rosu nu mai urla cand il spal, si nici kk nu a mai facut atat de mult. azi-nopate nu a facut de loc iar dimineata a facut un fel de mucilagiu, asa ca sper sa fim pe drumul cel bun.


Mergi la inceput