Mamici norocoase de septembrie-octombrie 2008 (62)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andreutac spune:

Clau, bine ai revenit, te asteptam inca de sambata cu vestile bune!!
Felicitari pt. printesuca mica, frumoasa si in grafic!!! Eram sigura ca e fetita!!!.
Chiar, cum ti s-a parut dr. Herghelegiu?

Andreea
20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzitziri spune:

musettepink, si de unde stii ca e bebe ...pleaca de acolo?sau pentru ca l-ai simtit miscand in zona respectiva?...

21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clau_geo spune:

Off pana sa realizez eu ca ati facut capitol nou am tot raspuns pe capitolul vechi

Tzitziri, Mami de Alexa, Alinushca, Anca, Freshanana, Andreea and, Claudinna si daca am uitat pe cineva va rog sa ma iertati, multumesc frumos

Dr Herghelegiu este cu adevarat mai posac insa mi-a raspuns la toate intrebarile fara sa cracneasca, oricum e profesionist adevarat nu am ce zice la capitolul asta, se pricepe de minune la masuratori si interpretari.Sper sa fie la fel macar si pe 1 iulie cand merg iar la el.























23+

Doamne ajuta-ne sa ajungem la 40 saptamani cu bine si sanatosi!

www.flickr.com/photos/26166390@N04/" target="_blank">Noi si bebita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelynna82 spune:

Doctora mea imi raspunde la toate intrebarile, bineinteles ca uit ceea ce vreau sa o intreb cand imi vad ingerasul .

Poate stiti voi: trusa epidurala o achizitionezi de la farmacie sau din spital?

Asteptand un ingeras 20+

http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Angela&year=2008&month=10&day=9&babycount=1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clau_geo spune:

se parec ca am uitat totusi cateva burtici, mea culpa dulce si pe Ratonelu, Musette si Andreutac. si multumes frumos pt sprijin

23+

Doamne ajuta-ne sa ajungem la 40 saptamani cu bine si sanatosi!

www.flickr.com/photos/26166390@N04/" target="_blank">Noi si bebita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clau_geo spune:

quote:
Originally posted by tzitziri

Neata la toata lumea,

Felicic, m-am amuzat teribil cu povestea cu Fox ...saracu' de el..cred ca daca ai sti vreodata ce i-o fi trecut lui prin capsor

Clau, te-am tot asteptat cu vesti bune. Si ma bucur ca pana la urma totul a fost bine.Felicitari pentru bebelusa in grafic - ba chiar peste . Ti-a facut parere buna Herghelegiu?

Intrebare: ieri dimineata cand stateam cu mana pe burta "la panda" am simtit ca am burta mai tare jos..la cateva degete de buric (eu am si o operatie orizontala in zona aia - exact deasupra "triunghiului"). In rest parea ok...am tot pipait sa vad daca am doare si nu durea. In cateva secunde nu mai era asa. Dar povestea s-a repetat ieri de 2 ori si azi inca o data de dimineata...ceva sfaturi?era vreo contractie sau era bebe?pe care oricum l-am simtit destul de jos in ultimele zile?

21+



eu cred ca era bb ca si eu patesc la fel si am intrebat-o pe dr, mea si mi-a zis ca e bb care se aseaza si sa nu imi fac griji.

23+

Doamne ajuta-ne sa ajungem la 40 saptamani cu bine si sanatosi!

www.flickr.com/photos/26166390@N04/" target="_blank">Noi si bebita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EvaF spune:

Buna dimineata, dragelor!!!

Am vazut ca a mai aparut o fetita la Odisee! Felicitari, Clau! Acum chiar nu mai ai motive sa mai stai in pat, mai ales ca ti-a repetat si medicul ca esti bine merci! Plimbarici placute de acum incolo!

Joy, maioneza in casa se poate face si cu oua crude exclusiv, fie cu oua fierte exclusiv, fie cu fierte si crude combinate. In sarcina, insa, ouale crude nu sunt recomandate datorita pericolului fff mare de listeria. De aceea dadeam reteta cu galbenusuri fierte ff tare. Fiecare insa, dupa gust si ...curaj!
Eu, de obicei, nu mananc oua crude in compozitie la nimic, sunt alergica, mai ales la oua de tara.

Vorbiti de pepeni, . Haideti, fetelor!!! Mercy!!! In iulie august cred ca voi manca non stop pepeni rosii!!!

Anca, sa pui poze cu noua coafura, sa te mai vad si eu!!!





25+ Luca

AMR 15S !!!!!!

POZE


Never say never!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clau_geo spune:

quote:
Originally posted by anca81

Alina, multumim pentru noul capitol, sa fie unul cu noroc!

Clau_geo, ce frumos! Felicitari pentru fetita grasunica. In sfarsit inca o fetita scumpa in odiseea noastra. Ma bucur tare mult pentru tine V-ati gandit la nume?

Freshanana, ai un stomacel sanatos daca poti manca asa dimineata!

Mey, eu iarasi fac nota discordanta aici, mie nu-mi plac pepenii de nici o culoare, nici galben si rosu. Nu dati cu pietre!

O burtica mititica

25+ Carla Alexandrawww.flickr.com/photos/26166390@N04/" target="_blank">Noi si bebita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelynna82 spune:

hehehe, apropo de asta si eu simt cand se intareste burtica si la cateva secunde misca


fetelor, spuneti-mi daca si voua a inceput sa va curga sanii, la mine de vineri seara au inceput sa curga si ma mananca in jurul sfarcului de innebunesc

Asteptand un ingeras 20+

http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Angela&year=2008&month=10&day=9&babycount=1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

tzitzir cand pun mana simt cum pleaca de acolo si nparca e si burta asa guguloi in sus ceea ce nu cred ca se poate face la o contractie.

asa creste minunea noastra,un baietel

Doamne ajuta in continuare!

24+LUCA

Mergi la inceput