burtica tare in saptamana 38 de sarcina

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ille spune:

buna fetele, revin la acest subiect sa va spun doar ca micutul meu, acum de 2 luni si jumatate, sughita de mama focului, deci si-a pastrat obiceiul
dar ce nu imi place este ca sughita de fiecare data, fara nici o exceptie, cand sta pe spate mai mult de 5 minute...deh, asteptam sa ne facem mai mari sa vedem daca trece, dr asa ne-a spus ca trece cu varsta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nikoleta20 spune:

felicitari pt bbk,si sa fie sanatos.si bb meu (de 32 sapt in burtik) sughite de mama focului,cate 5-6 min continuu,l inceput nu stiam exact ce se intampla,dar l echo sughita si am intrebat-o p dr.,iar ea mi-a spus k sughite...mai rau este ca toata lumea...mama,sotul,familia spun k e vina mea k nu stau infofolita la burtoi si k ii este frig lui bb si de aceea sughite...este posibil???dar de cele mai multe ori sughite noaptea cand e cel mai cald in casa...am un tare pretentios...dar stiti ce...el sa fie sanatos!

http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Mommy&year=2009&month=2&day=26&babycount=1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eseea spune:

asta chiar e tare zauuuuuuuuuuu!! Cum sa sughita ca ti-e tie frig la burtica?? Ce legatura are? Are burtica ta gauri sa intre frigul??

stai linistita, toti bb sughit in burtica, e chiar un exercitiu de adaptare la exterior dupa ce se naste!



Mami de fetita si de baietel 27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana2242 spune:

Buna sunt si eu o burtica de 30 sapt si de o zi am burta tare nu stiu ce sa cred este periculos?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deliutan spune:

Si eu am burtica tare, a inceput duminica seara dar nu am mereu dureri si sunt in a 25-a saptamina, cu cerclaj de la 11 sapt. si cu repaus la pat de 2 luni din cauza colului scurt la inceput a fost 1.5 cm acum dupa repaus total la pat colul este de 2.1 cm. Am vorb cu doctora mea de aici si dupa ce a facut o cercetare pe net de no-spa nu mi-a indicat sa iau, aici nu prea sunt de accord cu pastile si mi s-a spus sa iau magneziu care ajuta la aceste contractii uterine. Succes la toate burticile si nasteri usoare.

Mergi la inceput