Leoaicele DC*(15)*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

Dodo,multumim de vesti.Daria
toate fetele.

POZE
my baby
6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

Raluca , tu vrei sa spui ca traiesti toata ziua numai cu ceai/supa-zeama? cat timp tii regimul asta? cat ai slabit? eu cred ca nu as mai merge pe strada daca as bea doar ceai.

Leditia , cum te simti? nu ne mai spui nimic? ai rezolvat cu dr , dar la servici pentru program redus?




Cata si Bianca-Maria(2.11.2005)


Fii intelept ca un batran , dar priveste lumea cu ochi de copil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiliaToma spune:

Chiar, Raluca, tr sa bei doar ceai? Fara nika mancare?

Ma intereseaza ceaiurile, asa ca daca se poate te rog frumos vreau si eu exact ce si cum beni( eventual pe PM daca pe fete nu le intereseaza)
Nu vreau sa slabesc, dar vreau ceai!! Eu am mai scris ca eram fana a ceaiului verde. Si acuma as bea dar am exagerat( ajunsesem sa beau peste 1 l de ceai tare pe zi) si nu mi-a fost bine. Asa ca deocamdata eram in analize, cercetari, ce ceaiuri pot bea, sa faca si bine si sa imi satisfaca si pofta de ceai.

si da; SI PE MINE MA ENERVEAZA RECLAMA LA PAMPERS, O URASC DIN TOT SUFLETUL!
Ma duc sa caut in arhiva metoda aia de pus un block nu stiu cum in Mozzila sa nu o mai vad in ochi cat o fi.
Na! E democratie si mi-am spus parerea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_vlad spune:

si eu vreau sa stiu reteta cu ceaiul asa ca da-o on line nu pe pm!

POZE VLADUT



"Dumnezeu iarta, dar nu lasa nimic neispasit!" Arsenie Boca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiliaToma spune:

Neata
Tr sa ma apuc de curatenie, dar am semnat condica pe ici-colo si pe urma, liber la treaba... uf nu stiu de unde sa incep...

Referitor la intalnire: eu pot oricand in afara de we 7-8 iunie, doar sa stiu din timp sa vorbesc cu sotul sa stea cu Amelia.

In cazul in care nu aveti cu cine lasa copiii si asta e un motiv ca nu puteti iesi, eu propun Parcul Tineretului, unde este o terasa cu un mare loc de joaca.. Am fost acolo si a fost super, poti sta la masa fara grija, iar copiii se joaca frumos.. Pe amelia nu o puteam lua de acolo...
Hai, leoaicelor, stiu ca noi suntem greu de scos din rutina de zi cu zi, dar la cat de frumoa e afara, pacat sa nu ne vedem.






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

'neata...eu sunt matinala,dar inca n-am apucat sa scriu si aici..de 2 nopti ma trezesc la 4 fara 20 fix pt a merge la toaleta..ciudat
In rest sunt relativ ok..de ex acum mi-e rau de-mi vine sa ma impusc,nu pot manca,dar am tratament de luat si uneori il iau pur si simplu pe stomacul gol ca pur si simplu nu pot baga nimic in gura.Al meu ma cearta ca nu mananc destul si ca nu-l hranesc pe bb..mie mi se pare ca mananc suficient si ca m-am si ingrasat..Mi-e somn de crap,mi-am pierdut tot tonusul,mi-e somn,mi-e somn si mi-e somn..zici ca nu dorm decat 2 ore pe noapte de mi-e asa somn peste zi..
In rest,intr-o ora trebuie sa ajung la dr sa-mi recolteze secretie..Ieri am fost si mi-a recoltat sange pt analize..Nu prea mi-a convenit ca mi-a dat f putine analize si 2 din ele le si stiam si nu-si mai aveau rostul..RH-ul si Grupa sanguina..
Va pupic si va doresc un weekend placut..
Inca ceva..am impresia ca mi s-a modificat gustul..nu stiu,gustam aseara ceva si mi se parea sarat sau nush cum..iar iubitului meu i se parea fff buna si ok..Vi s-a intamplat sau sunt eu paranoica?
Mi-ar placea sa vin si eu la intalnire..dar nu pot,asa ca daca va intalniti va doresc distractie placuta.
Catutza ma intrebai daca am vbit sa-mi micsoreze programul..Nu ,inca n-am vbit,caci am fost ieri la analize si i-am aratat asistentei scrisoarea medicala de la dr ginecolog si i-am zis ca mi s-a recomandat medical..si mi-a zis sa merg joi sa vbesc cu medicul de fam. si sa vedem cum facem.

Anca felicitari pt job.

Va pupic si va doresc un weekend superb.

POZE
my baby
6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiliaToma spune:

Leditia, in afara faptului ca tie ti s-a recomandat sa stai in pauza, sarcina ta se aseamana cu a mea. Pana pe la 15 saptamani asa, nu puteam manca nika dimineata, vomitam zilnic.
Ma duceam des la WC, asta a fost jalea mea cea mare, ca de dormit dormeam bine, dar vroiam pipi din 10 in 10 min cred.
Si gusturile mi se schimbase, produse pe care la adoram pana la sarcina, atunci nu le puteam vedea in ochi si invers...
Eu pot sa iti urez decat : rabdare! Incearca totusi sa mananci, chiar daca vomiti dupa, si nu mai lua medicamente pe stomac gol ca o sa te distruga


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Buna celor mai si mai...
Poftiti la cafa si o gustarica .
O duminica frumoasa ca voi va doresc;

Astrele spun azi:


Asigura-te de sinceritatea celorlalti, nu actiona impulsiv, nu pune la suflet esecurile sau obstacolele: la nevoie, ai forta care iti permite sa iei totul de la capat.
Evita tot ce comporta risc. Fii cumpatata si impune-te prin inventivitate si decizie. Ai insa o puternica tendinta spre excese, de aici pot aparea probleme de sanatate, indepartarea celor care te considera prea dura sau lasi calea libera celor care iti sunt ostili. In cuplu, persoana iubita iti trezeste anumite suspiciuni, insa se vor doevedi a nu fi motivate.



Altul

25 mai

Este o zi potrivita pentru a te intalni cu prietenele tale in oras ca sa le povestesti ce planuri de vacanta ti-ai facut. Poate veti pleca impreuna intr-o calatorie in afara tarii.


Dodo doarme caci a avut "treaba" de la 5 la 7.

intregul fara exceptie.


Doamne ajuta!
Acesta este blogul puiului meu Bogdan-Andrei
Varsta lui Bogdan
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

Buna...
Pot veni si eu sa-mi vars nervii si supararea?
Eu sunt cu nervii prastie..incerc sa fiu calma,dar pur si simplu nu-mi explic ce si cum..Aseara m-au apucat niste intepaturi in burtica ceva de groaza..si am descoperit niste scurgeri maronii..Si nu inteleg de ce..Fiind foarte tarziu,undeva 11-12,nu am mai sunat dr..mai ales ca nu sangeram.Si totusi sunt ingrijorata,de la ce sa fi fost?
Ma frustreaza la maxim,am renuntat la atatea chestii,stau linistita in pat,imi iau constiincioasa toate medicamentele si zau ca nu-s putine..si atunci?
Poate pt cine a avut o sarcina fara probleme odiseea a fost minunata,dar eu cand ma gandesc cat mai este pana la 9 luni,ca am pierdut 3 sarcini,ca bag pastile cu pumnul si dim si la pranz si seara..ca am renuntat destule,ca n-am voie sa fac dragoste si mi-e dor de iubitul meu..si multe altele..offf..Imi doresc f mult acest copil,dar pur si simplu nu inteleg,daca fac totul ca la carte,exact cum mi-a zis dr..de ce nu merge bine? ba sangerari,ba scurgeri maronii..ba dureri de burtica..
Gata..imi cer scuze,sunt suparata si nu stiu daca ma poate intelege cineva..



POZE
my baby
7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Intru fff rapid ...sa ajute DD sa nu treaca nimeni prin asa ceva. Va multumesc de gandurile bune !!! Sunt ok, azi am verdictul !
Revin cum pot.
Multumesc pt gandurile bune !!!!!!!!!!!!!!!!



Daria & GIULIA(2004 08 16) arta la 3,4 ani dans la 3,9 ani 1 2 3

Mergi la inceput