varicela

varicela | Autor: claudya_lex

Link direct la acest mesaj

am facut varicela de la nepotul meu....m foarte pootzine bubitze care s-au uscat....este a 10 a zi de stat in casa ...nu mai rezist .....oare as pootea iesi afara avand in vedere ca mai am in jur de 10bubitze care sunt shi alea uscate???

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Sheannamp spune:

Pana nu iti cad toate cojile de la bubite esti contagioasa si ii poti imbolnavi si pe alti. Varicela este extrem de contagioasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi_fer spune:

Asa stiu si eu, poti iesi afara dupa 3 saptamani, cand au cazut toate bubitele. Gandeste-te la cei care vor lua boala de la tine si vei sta mai cu chef in casa. Te inteleg ca este greu, afara este cald dar....boala-i boala. Plus ca se pot face si complicatii.

Multa sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

De pe site-ul DC am gasit urmatorul www.desprecopii.com/info.asp?id=381" target="_blank">articol din care citez paragraful:

Perioada contagioasa

Incepe la 2 zile dupa aparitia veziculelor pe piele si dureaza pana cand se acopera de cruste. Un copil cu varsat de vant ar trebui izolat aproximativ o saptamana. Nu trebuie tinut in casa pana cand cad toate crustele.





vorbe de copil...

Hobby

www.nazdravani.ro/" target="_blank">nazdravanii,Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxali spune:

Daca tatal unei fetite de 2 saptamani are varicela c trebuie sa faca??...e alaptat exclusiv san

Ali , Sonia 22.10.07 si Enrico 8ani
poze

Mergi la inceput