Clopotei de Ianuarie-Februarie 2008 (44)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns honey79 spune:

Wow, Cretzulina... 4 dintisori??? Hmmmm, inseamna ca Mariuca e deci campioana-dintisor.Felicitari puiut si... sa nu ai parte de dureri prea mari.
Ma uimesti , cu simptomele pe care le descrii...caci si AJ le are: balosit, rosul degetului,al pumnului; mi-e si frica sa ma uit daca da sa iasa vreun dinte. Mi se pare mult prea mic. Abia maine facem 3 lunite.

Offf, Gabritza..bine ca sora si familia ei sunt bine si ca nu s-a intamplat vreo tragedie. Rochita banuiesc ca e si ea ok.Si, la o adica, mai e timp de dus la curatat daca s-a depus ceva pe ea. Doamne Fereste, se intampla chestii cand nici nu te gandesti.

Nicole pupicei lui Mihaita cel cuminte.

Ceska tie ti-a spus pediatrul sa amesteci morcovul cu laptele? Mi se pare destul de aiurea nah, amestecul de suc cu lapte...dar,cum am zis.. eu abia acum invat de la voi ce si cum, referitor la diversificare.

POZICI DE TOT FELU'
POZE ANDREW-JOHN
ANDREW LA 2 LUNI-POZE NOI
FILMULETE ANDREW-JOHN
BOTEZ ANDREW
My silly cats
Cum crestem


Mamica de Andrew - John (21 Februarie 2008)


Vali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honey79 spune:

Roli, capul sus mamica. Sunt sigura ca mai curand decat crezi, veti avea casuta voastra si voi. Te cred ca e greu..mai ales cu chiriile de-acum.
Sanatate lui Marc, sa se faca bine cat mai repede, puiutul.

Ellenuta, nu rade de mine mami... cu explicatul montarii bazei auto. Nu prea-mi mai gaseam cuvintele-n romana si numai in engleza imi venea sa zic. De-aia si vorbesc asa de rar... de ziceai ca invat sa citesc abecedaru' ...he he.
Plus ca ma luase si sotu' asa, din oala...ca "pot vorbi".Eu credeam ca-i de-ajuns sa filmez. Deh, ma pierd in fata camerei...am trac, ce sa-i faci.

Cretzulina... tare mi-a placut ce si cum ai zis, despre obisnuitul bebeilor si crescutul lor. Si sunt intru totul de acord cu tine, caci in viata, lucrurile se mai schimba, nu totul se-ntampla cu o regularitate.Pup cretzele frumoase.

Grati..pup-o pe Ozi din partea mea pe amandoi obrajorii . Daca nu crede ca e frumoasa, las-o sa citeasca aici, caci ceea ce scriem, nu e de complezenta, ci pentru ca asa credem/simtim.
Mie Ozi mi se pare de o frumusete extraordinara. Din primul moment cand am vazut-o, anul trecut la intalnirea zuzelor-gravidute.

AncaDiana, ai grija de tine scumpa.Calinutul cel frumos are nevoie de tine sanatoasa. Ia vitamine.Mie doctorul din Germania mi-a recomandat sa iau aceleasi vitamine de la luam si in sarcina, pana la varsta de un an a lui AJ.Luam pe-atunci Centrum Materna. Aici nu am gasit, asa ca iau vitamine pentru copii, cate 2 bucati/zi.

Ramona, ce frumos e Razvanelul!!! Pupa-l eu pe el de scump. Si tu!!! Parca esti o copila.Asa tanara si frumoasa esti.

POZICI DE TOT FELU'
POZE ANDREW-JOHN
ANDREW LA 2 LUNI-POZE NOI
FILMULETE ANDREW-JOHN
BOTEZ ANDREW
My silly cats
Cum crestem


Mamica de Andrew - John (21 Februarie 2008)


Vali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honey79 spune:

Mitsule, cu ce m-am laudat????

Abia acum am reusit sa termin de citit capitolul trecut..la modul..pay attention also... ca sa si pot raspunde.

AJ a fost intors pe dos azi. Acum radea, acum plangea. La un moment dat, in bratele meu, cu sanul in gurita... scapa sanul si numai ce nu-ncepe sa tipe si sa se inroseasca si sa nu mai respire, de mi-a stat inima-n loc.Am crezut ca i-am facut eu ceva,ca l-am ranit cumva.
Doamne, ca mor de inima sigur, daca ma mai sperii in felul asta.
Normal, dupa 30 de secunde a inceput sa razaceasca, circulache.

Acum a adormit in carucior.In basinet n-a mers, in patul conjugal nu, in patutul lui nu, in leagan nu. Buf.

POZICI DE TOT FELU'
POZE ANDREW-JOHN
ANDREW LA 2 LUNI-POZE NOI
FILMULETE ANDREW-JOHN
BOTEZ ANDREW
My silly cats
Cum crestem


Mamica de Andrew - John (21 Februarie 2008)


Vali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honey79 spune:

Madalina, ce domnisoara frumoasa ai tu acolo.Si ce gene lungi si faine areeee.
Cum adica a stat 4 luni la congelator??Scuze ca-s baututa-n cap si nu-nteleg.

POZICI DE TOT FELU'
POZE ANDREW-JOHN
ANDREW LA 2 LUNI-POZE NOI
FILMULETE ANDREW-JOHN
BOTEZ ANDREW
My silly cats
Cum crestem


Mamica de Andrew - John (21 Februarie 2008)


Vali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

Buna dimineata!

La multi ani! Elenelor si Constantinilor!


Anca si Stefan (13.01.2008)
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danonique spune:

Buna dimineata!Cine vine la o cafea?

Dana mami de Vanessa(08.03.2006)si Albert (20.12.2007)
poze albert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

La multe lunitze!!!
si clopoteilor care se sarbatoresc azi:
Khaled de Dareene
Calin Alexandru de Anca.Diana
Sofia Elena de Stancutza
Vanessa Maria de Sweetgys
Andrew John de Honey


Anca si Stefan (13.01.2008)
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ceska777 spune:

Sa dau desteptarea? E si cafeaua gata!
Noi suntem treji de 1,5h ore. Azi noapte m-a pacalit banditul: la 03:30 il aud fataindu-se, sar din pat, ii indes suzi in gurita fug sa ii fac laptele, revin, ii mai dau suzi ca o pierduse, termin de preparat laptele si cand sa-l iau in living sa papam: Benji fonfanea, tati sforaia. Hraneste daca ai pe cine. Am adormit cu greu la loc iar la 05:00 cand iar se fataia imi venea sa-l intreb daca acu e pe bune...
Si cred ca pana acuma am facut o greseala in modul cum ii preparam cerealele in lapte seara. In 180ml apa in loc de 6cupe lapte praf puneam in ultimele zile 3 orez+3lapte. Aseara a abut cu tetina nr 3 doar 120ml ce a fost mai gros a ramas, nu a adormit si tot plangea a foame asa ca i-am mai dat si a baut 120ml lapte. Fac 240ml!!!
Creata,
in mare ai dreptate. Dar si copiii au nevoie de un ritm, de ritualuri care se repeta (halal exprimare), de un anume program si restul e inspiratie de moment. sunt abonata la 2 reviste pt mamici si tot citesc ca ei fara sa vrea au nevoie de repere fixe, puncte de sprijin care la varsta asta sunt orele de masa -mai scapam o gustare printre- si probabil orele de somn. intre e porgram liber ales de mamica si bebeu....

Ceska, mamica de Benji
mic si scump - 4 LUNI (23.12.2007)

Filmulete!!!
http://www.youtube.com/watch?v=I9mc8EEY2yk
Poze NOI incepand de aici...
http://good-times.webshots.com/photo/2796701990102658297sGiqfZ

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=113744
Am venit pe lume...asa a intrat Benji in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

Dana,

Anca si Stefan (13.01.2008)
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danonique spune:

Am reusit sa citesc ultimele pagini ale capitolului trecut.Albert a implinit ieri 5 luni.Un pupic celor care nu ne_au uitat:GRATI.ELA,GINNETTE,EMA si ELLENUTA.

Dana mami de Vanessa(08.03.2006)si Albert (20.12.2007)
poze albert

Mergi la inceput