Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (146)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Am citit la Clinica Virtuala subiectul despre capuse si mi s-a facut rau. Ce sa spun...deja intru in panica, nu cred ca mai pupa vreun copil iarba.

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Sa dam si noi o mana de ajutor! http://www.updown.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgi_ana25 spune:

buna dragi mamici si bebici! am promis ca nu mai absentam asa ca iata-ne din nou. Am trecut si noi la tinuta mai lejera datorita caldurii insa imi este teama sa o las cu capsorul gol asa ca deocamdata purtam palariute cu urechiuse de frica curentului. Roxana tie iti este teama de capuse,iar eu am facut o obsesie de frica viespiilor pentru ca nu stiu daca este alergica sau nu printesa mea.
avem poze facute in we in rochita, daca doriti sa ne admirati ....http://community.webshots.com/album/563495894UJuyHQ


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prisi spune:

buna seara

multumim fetelor de sustinere

am adormit si eu pitica (de fpt a adormit singura, nici nu a mai papat cereale) si am intrat un pic sa vad care e treaba si ma duc la calcat
Sim multumesc frumos

Miru e bine pe total, astept cu nerabdare sa vedem ce iese maine, azi dupa ce am ajuns acasa, am mai iesit un pic cu ea in parc sa ne vedem cu fetele si sa facem piata




poze
Marta si Miruna (06.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:



Buna seara!

Luy multumim pentru dedicatia minunata!!!

Sanatate Lisa si Mirunica!

Roxana, multumesc. Ultima poza cu mine am facut-o pentru ca purtam cerceii-buburuza ai Dariei.

Astazi avem trei premiere!

1. Am pus www.flickr.com/photos/23256333@N02/2506300064/" target="_blank">cercelusi!!!
Daria a plins vreo trei minute, destul de puternic dar apoi s-a linistit. Dupa somnul de prinz nu mai avea absolut nimic!

2. Astazi a spart primul obiect, adica un castronel de ceramica in care pusesem galbenusul de ou cu citeva linguri de supa-crema. Nu credeam ca se poate intinde asa mult dupa el, dar ii era foarte foame si recunoscuse lingurita preferata.

3. A taiat gingia primul dintisor. S-a simtit cind i-am aplicat dentinoxul.
A plins mult inainte de a adormi, era foarte imbujorata si transpirase foarte mult, avea broboane pe nasuc. Acumwww.flickr.com/photos/23256333@N02/2505472393/in/photostream/" target="_blank">doarme.



Eu ramin in continuare putin ingrijorata cu Daria. Astazi am fost la medicul de familie si a pus-o pe Daria sa faca pasi. Bineinteles ca nu a facut! Ea vrea in picioruse dar ii place doar sa faca genoflexiuni si sa se bitiie. In fundulet sta doar citeva minute, se tiraste in toate partile dar nu merge in patru labe.
E vina mea in mare parte pentru ca e invatat sa fiu mereu linga ea, vrea numai lipita de mine, sa ne jucam impreuna, sa dansam, sa cintam.
Sper sa faca progrese rapide sa ma linistesc.

Sabina, Sofia si Gheo bebelusi par geneni!!! Sunt foarte frumosi!!!

Teodora multumesc pentru detaliile in legatura cu procedurile. Cred ca am sa includ si eu in program impachetarile cu cafea!




www.dumex.com.my/members/tickers/98308/ticker2.png" target="_blank">Virsta mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

Am reaparut si noi....
In primul rand vreau sa multumesc lui LUY pentru poezie....este super...multumim ca te-ai gandit la noi si ca nu ne-ai uitat.
Vreau sa va multumesc totodata celor care ne-au urat de ziua lui Mario... si celor care au intrebat de noi...va pup si va multumesc.

De azi a venit si bona la noi...mi-a fost nespus de greu, mai ales din punct de vedere emotional....mi-au dat lacrimile cand mi-am vazut puiul la altcineva in brate...o persoana noua, care incet incet imi va prelua atributiile. Parca s-a produs o ruptura...uff n-as fi crezut ca este atat de greu...dar ce m-a impresionat cel mai tare a fost ca si sotul meu avea lacrimi in ochi....
Mario vad ca s-a adaptat destul de bine....chiar neasteptat de bine...in fine de dimineata a plans destul de mult dar spre seara era chiar incantat de ea....sper sa fie persoana potrivita...

inecerc intre timp sa citesc din urma si sper sa revin



Betty78deMario-Alexandru 16 aug 2007
pozele noastre
asa creste bebe Mario

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns afibebe spune:

buna seara si de la noi.

am avut cateva zile ft ft grele si colac peste pupaza am avut si un accident cu masina.
ieseam din parcare si in ciuda faptului ca m-am asigurat nu am vazut taxiul in spate.sincer nici acum nu-mi dau seama de unde a iesit.
asta este.

la politie am stat ore intregi pentru declaratii si era cat pe ce sa raman si fara permis.
a vrut sa-mi ia carnetul pt 60 de zile si il recuperam numai daca luam testul.

am scapat ca prin minune.
altfel nu stiu ce as fi facut.

am platit astazi 100 de lei amenda.iar maine la asigurari.




AFIBEBE mamica fericita de Cristian Nicolae 22.08.2007

cristi

sunt mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns afibebe spune:

sa va spun si de Cristi acum.
ieri l-am cantarit si are 9kg.
de mancat mananca ft ft putin.dar gusta din toate.

ieri am fost la tara si l-am lasat in curte in premergator.
alerga dupa pisici cu o viteza - nu-mi venea sa cred.

am inceput sa-i dau spanac si vad ca il adora.
ii pun in piureul de spanac si galbenusul de ou si vad ca le mananca cu placere.





AFIBEBE mamica fericita de Cristian Nicolae 22.08.2007

cristi

sunt mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Afibebe, bine ca nu ai patit nimic.

Betty, ma bucur ca ai gasit bona, sper sa fie pe placul vostru dar mai ales a lui Mario.
sta si peste noapte???????daca da, sa mi-o imprumuti si mie vreo 2-3 nopti, dar numai daca are Cristi ce tatziliiiii

Cecilia si Cristian Matei(07.09.2007)

poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Noi anuntam prima cazatura mai serioasa, adica au ramas semne, nu a cazut in casa ci in parc in nisip, mergea pe jos si s-a aplecat sa i-a un muc de tigara....eu repede sa nu-l las, el s-a rasucit rapid si a cazut, a plans putin, avea nisip si in nas si in gura, nu va pot explica ce spaima am tras si cu ce viteza l-am curatat sa nu inghita nisip, acu' sincer nu stiu daca a inghitit, daca da sper sa-l elimine in kk.
Asa ca fetelor a caror bebici nu au luat-o la picior, profitati cat mai puteti.....nici nu stiti ce va asteapta.




Cecilia si Cristian Matei(07.09.2007)

poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

Si intre timp daca aveti timp si vreti sa va delectati cu niste poze cu noi va invit www.flickr.com/photos/15923681@N07/2495716800/" target="_blank">aici

Mama a fost www.flickr.com/photos/15923681@N07/2495713010/in/photostream/" target="_blank">vigilenta si m-a prins www.flickr.com/photos/15923681@N07/2494889297/in/photostream/" target="_blank">ce faceam; intre timp ma indeletnicesc cu una din www.flickr.com/photos/15923681@N07/2494888099/in/photostream/" target="_blank">activitatile mele zilnice, sau cu www.flickr.com/photos/15923681@N07/2494887705/in/photostream/" target="_blank">alta si pentru ca sunt un baiat cuminte cateodata, mama ma lasa sa ma www.flickr.com/photos/15923681@N07/2494886885/in/photostream/" target="_blank">joc cum vreau eu, iar tati spune ca sunt www.flickr.com/photos/15923681@N07/2494886473/in/photostream/" target="_blank">rasfatat, cand de unul cand de www.flickr.com/photos/15923681@N07/2495708142/in/photostream/" target="_blank">altul


Betty78deMario-Alexandru 16 aug 2007
pozele noastre
asa creste bebe Mario

Mergi la inceput