Strumfi de iulie-august 2007 (81)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

Anto mai am un prieten din copilarie in Brux si ma gandeam sa-l vad scurt candva anul asta. Daca hotarasc ceva te anunt.

Luna, mamica de www.alina-jaime.co.uk/main.php?g2_itemId=3960" target="_blank">Adelise Cezara(11.08.2007) si www.alina-jaime.co.uk/main.php?g2_itemId=3882" target="_blank">Cosmin (30.07.2001)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cafera spune:

Buna fetele!
Ne-am intors si noi astazi din scurta calatorie. A fost frumos, fetele linistite si noi sanatosi. V-am citit si vizionat; mi-a placut ce am vazut: Splendoare de Vivela, Voinic de Simo, Pete de Anya(tot la Simo).

CarlaV, ti-am citit pataniile la mare. Imi pare rau ca ati avut atatea "umbre". Dar am o intrebare: de ce nu ati schimbat hotelul? Eu nu as fi rezistat cu atata stoicism sa dau bani pe ceva ce nu-mi place.

Anto
, nuuuuuuuu, nuuuuuuuu iar bolnavi.

Timi, sa nu se mai repete!

Luna
, si eu sterilizez biberoanele si am carat sterilizatorul dupa mine, ca doar suntem in Romania. Si unde mai pui ca sunt avansata, ca as fi putut folosi oala. Hi, hi, de sticle sterile........ce sunt aceste obiecte, ca pe la noi nu s-a auzit...

Gabiarama, sa-ti traiasca iedul! Succes la pregatiri.

Dianaaaaaaaaa de Victorassssssssssss!

Pandaaaaaaaaaaaaaaaaaa!

Karliiiiiiiiiiiiiiiii!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valen spune:

Anto, sa stii ca ma gandesc des de voi, mai ales cand raceste unul dintre noi. Stiu ca si voi ati "cazut" toti la un moment dat, asa ca-mi spun mereu "lasa, ca nu suntem singurii". sanatate !!Carla, e ok, eu nu m-am justificat in mesajul trecut ci am povestit doar vacanta in Romania pt. ca ma rugase Luna acum cateva zile. Dincolo de conjuctivita, ploi si ore multe de zbor, vacanta asta ramane pt mine speciala: prima reintoarcere acasa, prima intalnire a lui Ines cu bunicii si strabunicii(sper sa nu fie si ultima),prima excursie la Bran in 4, prima intalnire cu Arina etc. Si cu asta inchei.Simo, daca ma gandesc mai bine, puteai si tu sa dai o fuga de Pasti la Bucuresti; ca eu n-as fi avut timp de tine, asta-i alta mancare de peste, da' macar sa vaz intentia.ilenuta, eu una imi doresc mult sa te recitesc.Andreea C, "la multi ani" !!www.flickr.com/photos/10388560@N04/?saved=1" target="_blank">Ines Nicole si Sarah Marie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cafera spune:

Buna dimineata!

Fara cafea, decofeinizare garabnica va doresc. Hi, hi!

Valen, nu va pupam sa nu luam conjuctivitele si racelile, dar va dorim sa treceti cu bine peste ele. Si mai repede. Cat despre ce a insemnat pentru voi aceasta intoarcere scurta la matca...imi dau si lacrimile cate emotii ati simtit. Si eu mai cred ca ati fost exact acolo unde a trebuit, pentru ca nimic nu e intamplator.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cafera spune:

Scuznati gresilili den princedintul mensanjjjjjjjj. Nu am scuza, dar copilul e calare pe mine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo78 spune:

quote:
Originally posted by valen


Simo, daca ma gandesc mai bine, puteai si tu sa dai o fuga de Pasti la Bucuresti; ca eu n-as fi avut timp de tine, asta-i alta mancare de peste, da' macar sa vaz intentia.




Adevarul ca am cam dat dovada de dezinteres ...dar m-am plans inaite ca mi-e ciuda pe voi! Se pune?

Sanatate tuturor, spor lui Ines la gradi si sa aduca acasa cat mai putine rele.

Simo mami de www.flickr.com/photos/simo_al_jaafari/" target="_blank">Matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cafera spune:

M-am uitat pe pozele liu Matei de Simo.... Frumos, cum am mai spus, mai mult roman decat arab si tare ambitioas.

Si tot uitandu-ma eu pe poze, ce-mi vazura ochii? Tati de Matei in halat de doctor?
Si mi-a crescut o curiozitate de abia pot s-o duc: de cand sunteti prieteni cu Anya?

Daca am fost indiscreta, scuze!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cafera spune:

Cioc! Cioc! Unde sunteti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

'Neata, ceai de menta de la noi, eu beau cafea de doua ori pe an.
Confirm ca David al Vivelei este superb, chiar mai frumos decat in poze, daca este posibil. Pozele spun ceva, dar cand vezi copilul, il auzi si comunici cu el e si mai frumos.

Cafera, bine ai venit, mi-a fost dor de voi. Ne-am gandit sa schimbam hotelul, dar nu cred ca ar fi fost mai bine in alta parte, plus ca am avut o camera separata pentru Saby, ceea ce la alt hotel nu as fi avut in forma aceea si mi-era greu sa ma car cu bagaje in alta parte. Si mai e o prostie: eliberezi camera la 12 si te cazezi la 18, ce faceam cu bagaje in timpul asta?

Valen, pe langa toate necazurile pe care le ai, nu m-am putut impiedica sa rad cand ai povestit cum conduceti voi acum, intrebandu-va cine vede semaforul mai bine.
Inca de cand nu credeai ca vei veni in curand acasa noi vorbisem sa ne vedem cu ocazia respectiva, mai ales ca stam si atat de aproape. Cum sa-ti "aflu" telefonul din alta parte daca tu nu mi l-ai dat??? Eu nu dau altora telefoanele cunoscutilor fara acordul lor, deci chiar n-am avut ce face. Mai ciuda mi-e ca s-a si anuntat pe forum ca veniti si cine vrea sa va vada...etc., iar apoi n-am mai avut nici o veste. Dupa cum am spus, inteleg si nu ma supar, e doar problema mea daca pun prea mult suflet si promit sa nu ma mai exteriorizez. Cu asta chiar am terminat ca m-am lungit prea mult.

Carla, mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Am uitat sa-i spun Lunei ca noi am mers cu Saby cu masina cate 6-7 ore intr-o singura zi, la sfarsit saracuta nu mai avea rabdare oricat de cuminte ar fi ea. A dormit, a mancat, s-a uitat la drum, s-a jucat, dar pana la urma i-a ajuns si a doua zi nu mai voia sa vada scaunul de masina. Sper sa nu patiti la fel, mai ales ca aveti drum mai lung decat am facut noi.

Carla, mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput