Mamici de (pepenasi) de iulie august 2008 (68)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns narcisa.s spune:

Maimutz turbulent (adica macaco turbulento in limba mea adoptiva) te intrebai daca e Inglesina carucioru lui Galu!!!!

Vicky, ma gandesc ca de acum stai ceva mai linistita ca Maya are ce-i trebuie...Mai Turturelul sa se linisteasca si ea si gataaaaa...

N-am apucat sa mananc marul...Ma duc acum...

Tot ce veti cere cu credinta, prin rugaciune, veti primi - Matei 21:22


Narcisa (30+)si Vil asteptand o

AMR 10

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta29 spune:

Bunadimineatza!
Fetelor nu stiu ce sa ma mai fac, toata noaptea m-am foit, imi amorteste de cateva zile mana stanga rau de tot, ca tre sa ma scol din pat si sa pun sangele in miscare ca sa-mi revin. Azi noapte a fost rau de tot, nu stiu ce dumnezeu se intampla! Si nu pricep de ce numai mana stanga , indiferent in ce pozitie stau numai mana stanga imi amorteste. Aveti idee de la ce poate fi , sau ce-as putea sa fac sa nu se mai intample?
Si daca tot sunt asa matinala ma duc sa vad ce s-a mai scris

Speranta moare intotdeauna ultima!

cea mai fericita25+ cu Alexandra Valentina
www.flickr.com/photos/26288269@N04/" target="_blank">in asteptarea unei minuni
mult asteptat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catilin2008 spune:

buna dimineata, burtici,
azi sunt foarte matinala si in forma..deja am intins o sarma de rufe..urmeaza restul..pana se spala si aceastea..o sa citesc din urma sa vad ce ati mai facut..
luni dimineata ma prezint la spitalul cantacuzino pentru analize..si o sa va dau detalii despre cum se poarta lumea pe acolo...
va pup, revin mai tarziu

26 + cu
Bebicu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catilin2008 spune:

am citit despre flo, nu stiu prea multe, ca sunt la prima sarcina, dar din ce am mai citit pe net, dopul gelatinos se poate reface..deci..la pat, odihna si liniste...sper sa fiti bine amandoi

pentru celalalt bebe Andrei de aici...si Andreiul meu..l-a vazut odata dl. dr. la ecograf dormind..(minune mare pentru el..se intampla rar..)..si dormea cu un picior strans sub el si celalalt picior intins..inca mai are loc...sa il vad cand nu o sa mai aibe loc sa se intinda..ce o sa faca... ..dl. dr. a zis..uite pozitia in care o sa ii placa sa doarma cand o sa fie mai mare..

26 + cu
Bebicu Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaxena spune:

m-am trezit si eu ,dupa o noapte de dureri de spate si ca sa inchei somnul cu bine iar dureri de cm,dar fara sa se contracte burtica..iar pe astea le am fara intrerupere de vreo ora!!imi vine ciclul??

ma imbrac si ma indrept agale spre salon..azi e ziua de masaj ,abia ashtept



Ana-Maria35+ am schimbat prefixul!!
am oMARIA!!!AMR 35 zile
numaratoarea inversa a inceput

proiectul bebe pink
www.flickr.com/photos/12649238@N02/?saved=1" target="_blank">diferenta dintre poza si fotografie+poze test+poze bb+poze burtica
www.dailymotion.com/anaxena/video/x5bzzp_maria_lifestyle" target="_blank">filmuletze bebe 20s+33s new de new!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaxena spune:

azi e sambata,deci slaba mishcare pe forum!



Ana-Maria35+ am schimbat prefixul!!
am oMARIA!!!AMR 34 zile
numaratoarea inversa a inceput

proiectul bebe pink
www.flickr.com/photos/12649238@N02/?saved=1" target="_blank">diferenta dintre poza si fotografie+poze test+poze bb+poze burtica
www.dailymotion.com/anaxena/video/x5bzzp_maria_lifestyle" target="_blank">filmuletze bebe 20s+33s new de new!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AnnaBaby spune:

Neata fetele! In sfasit pot si eu sa-mi beau linistita alaturi de voi, ca e prima data saptamana asta cand imi tihneste. Pot sa spun ca am incheiat o saptamana de cosmar la serviciu, si problema este ca mai urmeaza una si in sfarsit o sa ma linistesc si eu. Oricum n-am mai apucat sa intru pe forum, deci de vreo cateva zile nu sunt la curent cu noutatile voastre, insa dupa ce postez mesajul asat ma apuc constiincioasa de treaba. Mi-ati lipsit foarte mult, ca eu eram obisnuita sa intru zilnic pe forum. Oricum va pe toate si mai vorbim mai tarziu.

Anna 31+ cu Maria
AMR 9
vinebarza
bebe
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissJJ spune:

Neatza si de la noi fetele!

Vai eu am un somn in mine, moorr. Sper ca dupa ce fac un dush am sa imi revin sa fiu mai cu chef de viata. Acu mi-am pus niste paine prajita cu unt si gem si un ceai de menta ca ma cam doare stomacul.
Vicky ms mult. Sper si eu sa vina bine. Si aici la fel zice daca le ai la vreo 5 min preferabil chiar 3 sa mergi la ei prefera sa mergi cand esti gata sa nasti nu cu nu stiu cate ore inainte sa te plimbi pe acolo, bine ca iti zic daca nu mai poti sau te simti mai in sigurantza in spital poti veni si mai devreme da eu de data asta chiar vreau sa merg cand nu mai pot deloc nu mai devreme ca am fost data trecuta si m-am plictisit de facut sant prin camera mai bine la mine acasa ies in curte la aer mai o gluma mai o vb mai ceva la tv, vb lui Vicky ma mai bag in cada. Sper sa functioneze planul si sa nu se intample vreo ceva neprevazut.
Diarux nici aici nu zice ca nu ai voie la cosmetica daca tu suporti poti sa mergi atata trebuie avut grija ca la sapt mai inaintate sunt persoane mai sensibile si de la durere pot avea si ceva contractii, dar nu zice nimeni sa nu mergi. Oricum aici nu se obisnuieste epilatul mamei inainte de nastere ca zic ei ca e risc de infectie.
Nati, Narcisa si noi ne-am mutat din Londra tocmai sa avem aer curat verde in jur nu plin de busuri si metrouri si nebuneala, e prea aglomerata Londra oricum trebuie sa stam prin imprejurimi ca Flo acolo lucreaza si cum nu avem masina inca depindem de transportul in comun da aici e f bine cu transportul in comun nu sunt pb. Oricum cand o sa ne luam casa noastra vrem sa mergem si mai in afara.
Narcisa da am folosit apa de gura. Vai ce gust are parca ma clatesc cu xilina sau algocalmin fiole e amara de numa. Da de buna e buna ca s-au mai calmat gingiile si am folosit-o numai aseara si azi dim. da gustul e oribil si eu nu is tare sensibila la din astea ca la cate medicamente am luat toata viata is satula da asta chiar e naspa la gust, da daca face bine de asta folosim. Acu mi s-a terminat paradontaxul tre sa merg sa mai cumpar, ca eu cu pastele astea de dinti comerciale gen colgate, aquafresh si etc nu ma impac is fix apa de ploaie. Mai mult reclama de ele.
Acuma sa vezi faza curioasa pe net am tot cautat apa asta de gura sa vad si eu cum arata ce zice despre ea etc si peste tot e in jur de 5 lire o sticla de 250 de ml si la farmacie a luat-o Flo cu numai £2,75.
Narcisa da caruciorul nepoatei e inglesina zippy system, nuanta safari.
Violeta eu sarcina trecuta imi amorteau asa mainile picioarele acuma na poti sa intrebi si medicul sa vezi ce zice daca zici ca e numai mana stg.
Catilin spor la treburi.
Anaxena enjoy your massage.
Anna imi pare rau sa aud ca ai asa multa treaba la servici, iti urez sa treaca sapt cat mai repede sa te poti linisti si tu.
Eu is prin zona acuma dim ca pe urma merge fata la somn si eu sa pregatesc haine carucior sa fac un dush sa imi fac parul ca mergem sa ne intalnim cu tati sa mergem la shopping, la noi e rece si intunecat si posomorat.



-------------------------------------------------------------------
Mada mami de Arianna Raisa si acum cu Amira Maya
AMR 6 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tecky spune:

Buna gravidutele mele scumpe si dragi!
Eu sunt trezita de dimineata,am avut 2 meditatii,am bagat o masina la spalat si acum vreau sa fac si putina curatenie desi nu am nici un chef,asa as lenevi.
Mada iti doresc sa gasesti tot ceea ce vrei tu azi la shopping si diseara sa ne spui ce ai cumparat!
Diarux eu de cand sunt gravida nu mai suport epilatul cu ceara in zona intima si din pacate am apelat la lama. Pe restul corpului folosesc fara probleme ceara.

Tecky 33 sapt
AMR 7 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissJJ spune:

Tecky ms mult. Si eu sper sa nu vin bosumflata acasa toata.
Spor la treburi noi maine avem zi de smotru sa rezolvam cutiile astea de pe hol si sa le stivuim in garaj si ala e plin cu tot felul de minunatii ca propietara a zis ca le ia ca le arunca si normal ca tot acolo is. O sa le dam undeva intr-un colt si sa putem stivui restul acolo.

-------------------------------------------------------------------
Mada mami de Arianna Raisa si acum cu Amira Maya
AMR 6 saptamani

Mergi la inceput