Cat costa o petrecere la McDonald's

Cat costa o petrecere la McDonald's | Autor: matahut

Link direct la acest mesaj

Stiti cam ce costuri implica o petrecere pentru vreo 10 pitici la McDonald's (evident, nepunand la socoteala consumatia parintilor)? Ce Mc imi recomandati in Bucuresti? Cel de la Unirii mi se pare cam ...infect. Ma gandeam la cel de langa Cismigiu, dar pare cam micut. Am fost o data la cel din Rahova, din trenulet si a fost placut.
Multumesc

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madutza spune:

Chair maine am petrecerea pentru fi-mea. Costurile sunt:
14 ron copil - 80 meniu + 60 taxa
22 ron un tort
10 ron 1 sticla de sampanie

la care se adauga ce isi comanda parintii



Madutza,Mariuca(17 Mai 2004) si Samburasul(30.11.2008)
http://pg.photos.yahoo.com/ph/padme_ami2003/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matahut spune:

Saru mana, Madutza! Sa iti traiasca Mariuca si sa va simtiti bine. Nu speram sa imi raspunda cineva in timp util vazand ca ultimul mesaj fusese acum cateva zile. Te rooog, poate ne scrii si cum a fost....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cllaudia spune:

Incearca la cel din Dristor. Din cate am vazut eu este f curat, iar parintii au scaune rezervate afara , langa trenulet, binenteles cei care vor sa stea, fara sa-i incomodeze pe copii.

http://b1.lilypie.com/CAyRp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GeorgetaR spune:

Cel mai OK mi se pare cel de la Obor pentru ca spatiul rezervat petrecerii este la etaj, separat de restul restaurantului.In felul asta copilul se distreaza mai bine, doar cu prietenii lui. Problema e ca e foarte aglomerat, uneori nici cu o luna inainte nu reusesti sa prinzi rezervare.

POZUTE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matahut spune:

Am facut pana la urma rezervare pt cel din Militari de langa Metro, pare aerisit iar in we traficul e destul de redus pe autostrada Buc-Pitesti, deci...sper ca poluarea nu va fi prea mare...In plus, pot parintii sa isi faca o ora si jumatate cumparaturile la Metro in liniste
Sigur ca depinde de bunul simt al fiecaruia, dar din experienta voastra cam de cat consuma un adult intr-o ora jumate Ca pentru pitici pretul e absolut ok...dar daca ma trezesc cu vreo 1000 lei consumatie de la parinti???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mycka_rose spune:

quote:
Originally posted by matahut

dar daca ma trezesc cu vreo 1000 lei consumatie de la parinti???



depinde de parinti....sunt care comanda separat si nu ingroapa in datorii...depinde de ei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joxy spune:

Costa aprox 17,5 RON / copil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irina_g spune:

Buna fetele,
Cine ma poate ajuta si pe mine. As vrea fac si eu o petrecere puiului meu, peste 3-4 luni si as vrea sa ma interesez din timp. Imi suride McDonald sau Sheriff insa nu stiu preturi recente. A fost cineva de curind la o asemenea petrecere? Nu neaparat in 2011 insa macar sf lui 2010.
Multumesc

Irina si Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca74 spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza

Chair maine am petrecerea pentru fi-mea. Costurile sunt:
14 ron copil - 80 meniu + 60 taxa
22 ron un tort
10 ron 1 sticla de sampanie

la care se adauga ce isi comanda parintii



Genial cum se comporta tipii de la McDonald's in tara!
Aici McDonald-urile sunt frecventate numai de oameni de o anumita clasa sociala. Drept pentru care mancarea servita este o porcarie, deci nici intr-un caz nu te gandesti sa-ti duci copiii la McDonald's.

Sampanie la McDonlad's?
Uita asta aici.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vladia1 spune:

10 lei taxa de copil
10 lei meniul de copil
30 lei tort
15 lei sampania

curatenie, jocuri super pt copii, tort f bun, o ora si jumatate petrecuta f placut de copii (fie/mea nu mananca nimic de la ei, dar a vrut sa/i serbez ziua acolo si s/au distrat)

Mergi la inceput