Puiuti de Randunici 2008!! (13)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aliceionescu spune:

Fetelor, n-am facut nimic din ce ma laudam dimineata, ca merg sa, si sa, si sa...! Asta pt ca m-a sunat sor'-mea, care este o desteaptasi mi-a dat un sfat taaaare intelept. Si anume: sa nu mai ies cu Thea la pranz, cand arde soarele cel mai tare, pt ca este total nesanatos pt. bb. Si maaaare dreptate a avut. Ieri am iesit intre 13-15 si era f. cald, bb agitat rau, nu voia suzy, nu voaia bibe, nu voia somn...foita rau. Asa ca azi mi-am imbracat copkilu' super-lejer (mi-am luat o paturica, papucei si fes in carut, am zis sa fie acolo, in caz de ceva) si am iesit pe la 9, in Crang. Mai fetelor, stiti cum a fost fata mea? Inger! In parc era frumos rau de tot, f putina lume, iarba prospat cosita, aleile ude, ca abia ce stropisera muncitorii, cativa mosuleti la pescuit pe lac si un concert al broastelor in toata regula! La 9 erau deja 23 de grade. Azi nu mi-a mai zis nimeni de ce tin copkilu' fara fes, asta dupa ce acum 2 zile ma intreba uimita acest lucru, culmea, o tipa de varsta noastra, care avea si ea o fetita de 4 luni (bine camuflata in carut, bluza care sa-i acopere manutele, paturica si caciulita groasa, de iarna la.....nici mai mult nici mai putin de 26 de grade!). In schimb, cum fata mea nu are cercei, desi avea suzi roz, toata lumea zicea ca-i baiat, asta pt ca am imbracat-o in salopeta de blugi, albastra, evident. E nu stiu de unde ideea asta cu roz, prea mult roz pt fetite! Am si eu lucruri roz, da' nici asa, exagerat.Una peste alta, plimbarea a fost suuuuuuper. Mai iesim dupa 5.

Cristina, uite de aia te iubesc eu pe tine, bune sfaturi mai dai!

Clau, da, am scapat usor cu sanii, desi nu asta am vrut...Cert e ca nici lapte nu prea aveam. Mai, si cand te aud ce frumos papa Rebe la san si cum se alinta.... La urmatorul nu mai cedez asa usor!

Eu de schimbat scutece in parc am scapat, cel putin pana acum. Asta pt ca fiica-mea are un singur capitol la care este extrem de punctuala:kk! Asa ca in intervalul 4-6 dimineata, ne foim, ne scremem, ne frichinim pana iese kk ala de-mi trezeste fata, mama lui!!! Asta in contextul in care pot numara pe degetele de la o mana zilele in care a mai tras mai mult de un kk/zi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Alice, si fata mea face kk la ore fixe, asa ca afara n-am avut pana acum surprize! Nici eu nu am putut alapta la Razvanel decat o luna si mi-am promis de atunci ca la urmatorul nu mai scap. Si asa a fost, pentru mine e o reala placere sa alaptez, mananca asa frumos acolo si mai nou, a inceput sa gangureasca si vorbeste cu tzitzi ei si ii zambeste! E mortala fata!

Kya, si Sanziana ta e o frumusete!

Simo, felicitari pentru analizele bune, acum nu te mai stresa, gata!

POZE

POVESTEA NASTERII

mamica fericita de Razvanel si de Rebecca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

quote:
Originally posted by mihatp

naty, stela, kya, bitza, cristina
au plecat catre voi pachetele

Mamica de berbecut-Luca
9 aprilie 2008

http://community.webshots.com/album/563183266NLYiXr




si datele contului?

Mami de Daria (21.04.2008) si Vladic (17.10.2006)
Vladic
Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

ma chinui de o ora sa adorm fata. abia astept sa mai creasca s-o invat sa adoarma singura, ca tare bine mai ii cand ii pui in pat treji si te duci peste 5 minute sa verifici si-s gata adormiti.

Mami de Daria (21.04.2008) si Vladic (17.10.2006)
Vladic
Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sovietica spune:

Ola!
Pe noi ne scuzati, va iubesc la fel de mult ca inainte, da nu prea mai apuc sa computerez pe motiv de colici si lipsa de timp. si-a diminuat drastic timpul de dormit ziua, si cat nu doarme tre sa ii stau la dispozitie sa il plimb, legan, cant,tzatzai la infinit, pana cadem amandoi latzi. Si cand am putin ragaz, mai trantesc niste legume intr-o oala sa fac cate o ciorba, sau mai iau furca sa ranesc (cu a cu caciulita) gunoiul de prin casa
Nu ma declar nicidecum depasita de situatie, dar nu mai apuc sa vin la taclale!

Pupici la toate!

peseu:
HUOOOOO la DC pt reclama asta agresiva care mi se asterne peste fereastra! Poa sa imi inchida si contul, eu tot le zic rusinica, clar motivul actiunii a fost avaritzia.

sovi, mami de sasha (de la Alexandru) 17 Apr 08
pozici
nasterea delfinasului ilustrata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

Am adormit-o in sfarsit!!!

Mama ce de-a iubitoare de Cluj is pe-aici! Poate punem si de-o intalneala si la Cluj?

Maria - sigur tre'sa ne vedem cu bebicii cand veniti! sa ma anunti cand o faceti.

Gudinde - iar te risti de la servici?

Mami de Daria (21.04.2008) si Vladic (17.10.2006)
Vladic
Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

Io vin si la Cluj!
Aoleo...cald e! A venit Maxinne la mine si am luat copilu la spinare in masina si ne-am dus la Orhideea, cica sa mai cautr eu ceva pt botez de imbracat si ea a ramas cu Iulia in masina afara-ca nu mi-a venit sa o bag in viermuiala dinauntru. N-am gasit NIMIC, raman tot la o rochita de-a mea (nu aia, alta, poate ma pozez). Am dat o tura si pe la "Z", pt ca maine ii luam motzul finutului, bai frate NIMIC dragut pt baieti intr-adevar...pana la urma i-am luat din Carrefour o camasuta splendida, culmea! Si NUNMAI SI NUMAI DIN CAUZA ACESTEI RECLAME TAMPITE (care la mine sta bine-mersi, n-a disparut deloc!) am luat un bax de pampersi Huggies. Uite asa, sic!
Of, si s-a incins bietul copil...era leoarca de transpiratie si am adus-o uda la cap si maraind suparata. Cum s-a uscat si racorit s-a linistit. Si am incercat si eu sa-i dau un pic de apa-vorba lui Alice, s-a infipt in ea ca in lapte!!! Ii era sete, saracuta...Cred ca intr-adevar nu prea mai sunt de scos la pranz ci doar dimineata si dupa-amiaza...

Naty
mamica Iuliei Elena (30.01.2008)
DOAMNE,TINE-O SANATOASA PE MINUNEA MEA!
Iulia mea
www.onetruemedia.com/shared?p=524cc5223d57ca1ff422c0&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Minunea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonette spune:

Buna dimineatza si de la noi!

Am pus si eu cateva poze mai recente! Am vazut poze de bebei tare frumosi si bucalati!
Felicitari tuturor randunicilor ptr puiutii frumosi!!!

Mi-e si rusine sa va spun ca "margica" mea a cazut din pat azi dimineatza! Si numai din vina mea
S-a trezit la 5:30 ptr supt si eu de chiauna ce eram l-am luat langa mine in pat! In fiecare dimineatza am afcut la fel si am avut mereu grija dar el cum e nazdravan, dupa ce am atipit eu m,ai profund s-a rostogolit si a cazut pe podeaua de lemn! Ne-am ridicat toti instantaneu in fund...eu dintr-o miscare l-am si luat in brate si am sarit cu el in picioare sa vad daca are copilul ceva! Era speriat si normal ca plangea, dar cand mi-a auzit vocea i inceput sa rada! Eu nu am mai vazut asa copil hlizit! Numai daca ma uit spre el rade! Nu pot sa-mi iert cazatura lui de azi si ma tot gandesc ca putea sa se intample ceva rau! Sa nu faceti ca mine...oricat zicem noi ca avem grija putem pica intr-un somn atat de adanc incat sa pierdem situatia de sub control! Plus sperietura si sentimentul de culpabilitate!

Va multumesc ptr caldura cu care m-ati primit inapoi!

Mstela noi locuim in Ixelles zona Places de Flagey! E tare frumos aici...cel putin mie una imi place tare mult si "sper" sa nu ne intoarcem in Ro!

Va pe toate si va doresc o zi buna! Merg sa fac neshte ordine si sa calc lucrusoare!

mami de Luca(02-02-2006) si de Yannis-Cristian (13-02-2008)
www.flickr.com/photos/12117325@N08/" target="_blank">Luca
BB2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

Ehei, Simonette, bine ar fi sa-ti citeasca postarea niscai fete de aici si sa bage bine morala la cap-stiu ele care sunt! . In fine, bine ca n-a patit mititelul nimic.

Naty
mamica Iuliei Elena (30.01.2008)
DOAMNE,TINE-O SANATOASA PE MINUNEA MEA!
Iulia mea
www.onetruemedia.com/shared?p=524cc5223d57ca1ff422c0&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Minunea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuchita spune:

Salutare!
M-am intors si eu de la plimbare, cam caldut, intr-adevar si am facut ture bune pana am gasit o banca mai la umbra! intre timp Seb a adormit si am putut sa citesc si eu ceva!
Simonette bine ca nu s-a spart margica!
Cand era Ilinca mica si ma plngeam eu de ceva imi zice o prietena" las' sa vezi cum o sa fie cand o cadea din pat!". Eu, in mintea mea, mi-am zis ca n-o sa mi se intample asta niciodata! Pana intr-o zi cand dupa urlete indelungi Ili a adormit in bratele mele, in dormitor la mine si ca sa nu ma mai plimb cu ea prin casa am lasat-o pe patul mare si am fugit repede sa mananc! Ia ghiciti ce mi-e tulburat festinul? Urletul copilului cazut din pat, din fericire cu capul pe un tricou de-al meu aruncat pe jos( mai sunt si eu dezordonata, na!).
Dupa asta au mai urmat destule cazaturi, nu in somn ci cele mai multe in joaca incat ma mir ca mai are capul intreg!
Vara trecuta, cand am trecut de la patul de bebelus la patul normal, nu era noapte in care sa nu ne trezim cu o bubuitura! Eu dadeam cu piciorul in sot si ziceam" trezeste-te, ca a cazut fi-ta!"
Asa ca..."never say never"!
Naty, pentru ca stiu ca orice ai zice n-ai vrea sa te imbraci intr-o rochie veche la botez, du-te pana in Plaza, ca am vazut niste rochite foarte frumoase la Promod! Nu e nici asa departe de tine, dimineata nu e foarte aglomerat, ai sa vezi ca Iuliei o sa-i placa!( ca e de-a noastra, nu?)

mamica de Ilinca (5.07.2005) si Sebastian(30.01.2008)
poze

Mergi la inceput