Mamici de (pepenasi de) iulie-august 2008 (67)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dma2007 spune:

HELP!!!!!!!!!!

mai fetelor eu acum m-am apucat sa citesc cum e cu ir-ul asta, si din cate vad la mine e naspa rau!
IR Umbilical artery 0.72 s/d 3.52
IR Mid cereb artery 0.81 s/d5.15

si am vazut si la eco trecuta erau la fel
ce fac? dr meu nu mi-a zis nimic! am sunat acum sa-mi fac programare la dr pop si locuri libere abia in august!
ma ajuta cineva??????????????m-as duce si in alta parte sa mai cer un sfat ceva


25s+! surpriza Andreea Maria
sper sa fie bine samburelul si sa creasca mare!!!!!!!
http://bd.lilypie.com/k1Xkp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Didi81 spune:

Incep cu majoretele de rigoare pentru Irda si Antonia:




Noi tocmai ne-am montat aer conditionat, ce-i drept oarecum cu pile, ca ieri ne-am hotarat sa ni-l punem si azi au venit si ni l-au montat, cei care au pus si la noi la serviciu. Acum toata casa e vraiste, plin de praf si de resturi din tencuiala, ca a fost complicat rau, noi avem mobila pana in tavan si acopera cam totul, nu prea aveam multe optiuni unde sa il montam.

Ma bucur ca v-a placut noua mea freza , Boti, si zici ca nu m-am mai ingrasat . Eu nici nu ma mai cantaresc, ca asta imi mai lipseste acum, sa imi fac griji de kg inplus...

Didi 31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catilin2008 spune:

dma, de ce nu incerci la dl. dr. iosup..am inteles ca este la fel de bun ca dl. dr. pop..si eu l-am sunat luni..si m-a programat vineri in aceeasi saptamana...
am si eu o intrebare..nu sunt foarte ingrijorata dar e un semn de intrebare...am avut o problema cu tensiunea..era un pic mare..dar acum nu mai e..o iau periodic..dar totusi..pulsul meu este 100...oare e normal? nu as vrea sa il deranjez pe dl. dr. din orice fleac..oricum ma duc luni dimineata la dansul sa fac analize

26 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns truli-luli spune:

Boti stiu ca nu sunt Ruxi dar imi dau si eu cu parerea legat de Sterimar. Este de fapt un spray cu apa de mare, tot apa sarata ca si serul fiziologic.( Apa de mare se gaseste si sub forma de picaturi si se numeste Nazomer.) Are avantajul ca spre deosebire de picaturile in nas puse cu pipeta , substanta e impinsa mai puternic in nara de spray. Dupa parerea mea este util in cazul in care bebe e racit si are secretii mai vascoase. Cu sterimar apa ajunge mai adanc in nara si inmoaie mai bine secretiile pt a le scoate apoi cu pompita. Altfel, pt igiena zilnica a nasului e suficienta cate o picatura de ser fiziologic in fiecare nara. In plus, cu un puf de sterimar iese mai mult de o picatura ceea ce nu cred ca e cazul pt un nounascut care nu are probleme cu nasucul.
Parerea mea este ca cel mai util este serul fiziologic pe care il folosesti zilnic si pt igiena ochisorilor. Sterimar poti cumpara si mai tarziu daca este nevoie.

Daca imi permiti o sugestie legata de lista ta eu zic sa nu iei Galactogil inca. Este foarte bun, e adevarat, daca nu ai suficient lapte. Dar asta nu ai de unde sa stii inca si e destul de scump din cate imi amintesc eu. Pana sa ajungi la el baga mare cu ceaiul combinat de chimen, fenicul si anason , multe lichide in general si daca tot nu ai suficient lapte sa iei Galactogil.

Cami28s+ cu si ANA (17.08.2005)

poze Ana
varsta Anei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bujo spune:

Dma io nush care ar trebui sa fie valorile de la IR dar cred ca iti faci griji degeaba. Daca dr nu ti-a zis nimic... Eu nu-mi amintesc sa mi le fi masurat vreodata. Stiu ca mi-a zis la eco morfo de trim 2 ca arterele functioneaza normal dar de valori nu mi-a zis nik. Nu te mai stresa ca daca era ceva grav iti spunea.

bujo 31+ cu Filip
album de nunta
bb stuff
burtik
mini Bujo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dma2007 spune:

catilin am incercat dar e si acolo ocupat!
am rugat-o pe tipa de acolo sa ma sune daca se elibereaza ceva

25s+! surpriza Andreea Maria
sper sa fie bine samburelul si sa creasca mare!!!!!!!
http://bd.lilypie.com/k1Xkp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dma2007 spune:

bujo si eu ma gandesc ca mi-ar fi spus( e cam repezit), dar am tot citit si peste tot scrie ca valorile sunt mari

25s+! surpriza Andreea Maria
sper sa fie bine samburelul si sa creasca mare!!!!!!!
http://bd.lilypie.com/k1Xkp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catilin2008 spune:

dma, daca vrei, am numarul personal al dl. dr. iosup, eu l-am sunat direct pe dansul..nu pe asistenta..si am fost la cabinetul dansului de pe langa biserica casin

26 + cu
"http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=catalina&year=2008&month=8&day=21&babycount=1"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Didi81 spune:

Dma, si mie mi se pare cam mari valorile alea, dar acuma na... cel mai important e cum se dezvolta copilul (nu cred ca au prea mare sens doar valorile scoase din context); daca se dezvolta bine, poate sa fie totul ok; cel mai bine ar fi sa reusesti totusi sa mai ceri parerea unui medic.

Didi 31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dma2007 spune:

sarumana catilin, am si eu nr dar am zis sa nu-l deranjez pentru ca stiu ca e super ocupat
astept sa ma sune tipa

25s+! surpriza Andreea Maria
sper sa fie bine samburelul si sa creasca mare!!!!!!!
http://bd.lilypie.com/k1Xkp2.png

Mergi la inceput