Vacanta in Turcia (6)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ilayda spune:

quote:
Originally posted by crisstin

Despre Delphin Diva Premiere (fost Riva Diva) din Lara are informatii cineva?
Am inteles ca a fost preluat de anul acesta de lantul Delphin


http://www.delphindiva.com/index.php?action=request&lang=eng
sau pagina lantului delphin http://www.comerthotels.com/ ve-ti gasi informatii complete,foto,video

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilayda spune:

quote:
Originally posted by asi

Ilyada am vazut ca ai spus ca la Club Voyage Belek serviciile lasa de dorit.Poti , te rog sa detaliezi?Adica in ce sens lasa de dorit?

Mami de Razvan(07 martie 2004) si de
Cand Dumnezeu inchide o usa , intotdeauna deschide o fereastra.



Anul acesta nu stiu ce fel este,cert este ca anul trecut,fiind in primul an de functionare,am avut ceva reclamatii,referitoare la servicii,lucru care se intimpla la mai toate hotelurile,in primul an(pina se rodeaza echipa,pina se acomodeaza)dar de regula in al doilea an de functionare se remediaza problemele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilayda spune:

Asta nu inseamna ca mie nu i-mi place hotelul,ba chiar pot spune ca m-a impresionat placut(suprafata,verdeata,camere,curatenie,nr.rest.a la carte,activitatii pentru copii)Reclamatiile au fost referitoare la faptul ca cei din personal sint agemii(adica slab pregatitii)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

am si eu o intrebare referitoare la turcia...ce e moda asta sa taxezi la sange pentru al doilea copil. Eu am un copil de 4 ani si unul de 5 jum. Ma interesau ela sau sungate...al doilea copil ma costa la ela 1700 euro in plus pt 10 zile iar la sungate e de-a dreptul nesimtire 270 euro/zi. La Ela am fost si stiu cum arata camera standard, culci 50 de copii, oricum ai mei nu dorm separat, la sungate banuiesc ca e la fel. Si daca e sa iti iei vila ajung la niste preturi incredibile care nu justifica o vacanta in turcia

Taxatul asta e impus de agentiile din turcia, de hoteluri sau e o chestie romaneasca?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Ilyada multumesc mult



Mami de Razvan(07 martie 2004) si de
Cand Dumnezeu inchide o usa , intotdeauna deschide o fereastra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilayda spune:

din pacate hotelurile,anul acesta va fi greu atit pentru noi cit si pentru agentiile din Rom.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisstin spune:

Mersi Bebe Beca si ilayda chestile generale si site-ul hotelului le-am vazut si eu dar m-ar interesa daca stie cineva daca servicile se vor ridica la standardul Delphin Palace de exemplu. Site-ul e destul de sumar (nici macar conceptul UAI pe 2008 nu l-au pus) iar pozele cred ca sunt de cand era inca Riva Diva.
Oricum pana la urma daca nu stie nimeni nu-i bai, o sa vad eu pe 11.06 cand ajung acolo. Oferta era prea buna sa o ratez si rau nu cred sa fie, noi nefiind f . pretentiosi.
Ilayda nu sti cumva daca in resorturi se amenajeza cate ceva pentru vizionat meciurile de la EURO 2008 sau unde ar putea in zona sa vada sotul meu meciurile? (exclude din start camera).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilayda spune:

quote:
Originally posted by crisstin

Mersi Bebe Beca si ilayda chestile generale si site-ul hotelului le-am vazut si eu dar m-ar interesa daca stie cineva daca servicile se vor ridica la standardul Delphin Palace de exemplu. Site-ul e destul de sumar (nici macar conceptul UAI pe 2008 nu l-au pus) iar pozele cred ca sunt de cand era inca Riva Diva.
Oricum pana la urma daca nu stie nimeni nu-i bai, o sa vad eu pe 11.06 cand ajung acolo. Oferta era prea buna sa o ratez si rau nu cred sa fie, noi nefiind f . pretentiosi.
Ilayda nu sti cumva daca in resorturi se amenajeza cate ceva pentru vizionat meciurile de la EURO 2008 sau unde ar putea in zona sa vada sotul meu meciurile? (exclude din start camera).


Tipul de pensiune nu difera cu nimic de celelalte Delphinuri,mai deschis ce are la Delph.Palece are si la Diva.Standardu este acelasi fara nici o exceptie(vitamin bar mmmmmm si l-am vazut live,rest.a la carte,se poate merge in fiecare zi la unul din ele si sint sase,mini lunapark astea fiind noi,la Riva nu existau)
,,iar pozele cred ca sunt de cand era inca Riva Diva''.n-am inteles din punct de vedere arhitectural trebuia sa arate altfel?Tinind cont de faptul ca este hotel construit in 2004?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilayda spune:

quote:
Originally posted by crisstin

Mersi Bebe Beca si ilayda chestile generale si site-ul hotelului le-am vazut si eu dar m-ar interesa daca stie cineva daca servicile se vor ridica la standardul Delphin Palace de exemplu. Site-ul e destul de sumar (nici macar conceptul UAI pe 2008 nu l-au pus) iar pozele cred ca sunt de cand era inca Riva Diva.
Oricum pana la urma daca nu stie nimeni nu-i bai, o sa vad eu pe 11.06 cand ajung acolo. Oferta era prea buna sa o ratez si rau nu cred sa fie, noi nefiind f . pretentiosi.
Ilayda nu sti cumva daca in resorturi se amenajeza cate ceva pentru vizionat meciurile de la EURO 2008 sau unde ar putea in zona sa vada sotul meu meciurile? (exclude din start camera).


Am uitat de meciurinu nu stiu dar ,gata stiu am dat telefon.Deci meciurile se vor umari in salonul de cinema,dar in functie de meciul pe care doreste sa il vada trebuie sa mearga la receptie sau la sediul echipei de animatie si sa anunte,iar cei de acolo ii vor da mai multe relatii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisstin spune:

Multumesc mult de tot Ilayda pentru informatii mai ales pentru cele referitoare la meciuri (s-a linistit acum si sotul meu).La faza cu pozele m-am exprimat eu gresit
As mai avea vreo 2 intrebari, pentru spectacolele de la teatrul antic din Side cu Anadolu Atesi- Fire of Anatolia se organizeaza din Lara ceva excursii (transport +bilet) ? Sau trebuie sa inchiriem o masina ? (cam cat ar costa inchierea pt 1 zi?) Am vazut pe un site nemtesc ca bilete se vand la muzeul din Side, stii ceva?

Mergi la inceput