Rahova sau apropiere(43)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dory232002 spune:

Intradevar activitate intensa...
Sa va iau pe rand
Lexi, frumuisica, ce mai face ea, tot cu tati sta acasa?

anca_vlad, alexa nu a avut enterocolita acum ci anul trecut, si bine ai revenit.

Alinutzaa, acum este o perioada mai grea, dar o sa treaca in curand si atunci va incepe alta perioada , aaceea de a fi cu ochi in 4 unde se duce, sa nu traga de cine stie ce... etc. dar parca ceva mai usoara decat cea de-acum,

violeta69, Corfu zici? pai o fi bine?bravo, sa profitati maxim si sa faceti poze multe sa le vedem si noi,

preda_vicky, ma speriasem ca am crezut ca trebuie sa ii tin regim mereu, de azi am inceput si eu sa-i introduc iaurtel, maine o sa-i dau peste la gratar, oare o fi momentul sa-i fac si o ciorbitza cu bors?

monica-elizabet, merci de intrebare, alexa este ok acum, numai ca azi iar mi-a spus o data ca o doare burta, acum dau vina pe kk pe care nu-l facuse , sper ca asta sa fi fost.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

Dory, ma bucur ca se simte bine...
nu stiu ce sa zic cu borshul...ai mei prefera supa zici ca-s pui de ardelean alexei nu-i place supitza sa-i dai? sau asta la ea e de regim vorba maica=mii

monica

Prajituri si papa bun
Papa de post


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dory232002 spune:

Buna fetele!
Monica, supa pt. Alexa nu este neaparat de regim, numai ca ea prefera ciorbitza acra, dar toata saptamana asta ia-m dat numai supe (zilnic), iar pt. maine ma gandisem sa-i fac o ciorbitza de pui cu bors proaspat facut in casa ca so fi saturat si ea de atata supa, dar sincera sa fiu nu stiu ce sa fac, azi iar mi-a spus ca o doare burtica, dar de marti nu a mai facut kk decat de 2 ori si ft. ft. putin, acum ia-m pus 1/3 supozitor cu glicerina si imediat a facut dar ft. ft. putin, eu zic ca de-asta o doare burtica acum , nici nu mai stiu ce sa-i fac si ce sa mai cred.
Tu ce mai gatesti? ca poate ma inspir si eu de la tine ca nu mai stiu ce sa fac de mancare, am ceva in minte dar poate imi schimb ideea ,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta69 spune:

buna fetelor,
eu am primit dimineata o veste ingrozitoare....
colegul lui Mihnea<valentin a murit aseara...avea numai 7 ani abia impliniti!!!
sunt terminata pt. ca pe el il stiam si excursia in Bucovina...
am intelesc ca avea o problema la inimioara si astia nu au vrut sa-l opereze acum,ca cica e mic sa mai crasca...si uite ca nu a mai apucat...
imi e groaza ce o fi pe biata lui mama...numai mama sa nu fii in asa situatie...
Dumnezeu sa-l odhneasca!
Mihnea nu prea intelege ce e aia moarte si poate ca e mai bine...
el zice ca vrea sa fie si el ingeras sa poata zburala ce minte are nu ma asteptam sa planga,evident...

nu cred ca o sa pot sa ma duc sa-l vad...imi e groaza de astfel de sentimente....si vreau sa mi-l amintesc vesel si fericit...

va pup si sa aveti un we frumos...




Vio,mamica lui Mihnea viitor "descoperitor" de infinit
*GRUPUL FETELOR FANTASTICE*

Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns preda_vicky spune:

Doamne, Vio. Dumnezeu Sa-l odihneasca. Ce e si cu viata asta. Numai mama sa nu fii. Mai bine ca Mihnea nu realizeaza inca, are o viata inainte sa afle ce inseamna boala, moarte.



http://community.webshots.com/user/viki39

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dory232002 spune:

Vio mi sa zbarbit toata pielea cand am citit, Dumnezeu sa-l ierte si sa-l aiba in paza Lui

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

Doamne Dumnezeule...vio
Dumnezeu sa-l odihneasca


dar sunt situatii cand sunt operati nou nascuti la inimioara oare in situatia asta cum au mai asteptat sa creasca

va pe toate

monica

Prajituri si papa bun
Papa de post


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alinutzaa spune:

Doamne Vio...ce tragedie. Dumnezeu sa il odihneasca.
Vroiam sa va mai zic cate ceva. Dar nu mai stiu ce. Probabil niste prostii. Parca mai conteaza?! Sunt...socata de-a dreptul.

Alina, mamica de Tudor (05.08.2007)

Un pici pe nume Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alinutzaa spune:

Va pup cu drag pe toate

Alina, mamica de Tudor (05.08.2007)

Un pici pe nume Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta69 spune:

acum am aflat mai multe amanunte...
copilul avea un cheag de sange,a aflat in urma cu cateva luni cand i s-a facut rau la sport...
era progamat pe 3 iunie la operatie,operatie pe care tb sa o faca la Tg mures o echipa de medici straini...
astia la noi cica abia dupa 21 de ani...
a murit juncadu-se puzzel...deci nu facea efort...pru si simplu a cazut si gata....
ce sa va mai spun ...e o tragedie...
ma duc si eu ca mamicile din clasa de la noi si cu doamna invatattoare...statea chiar pe Dumnbrava noua ...

cam atat...

Vio,mamica lui Mihnea viitor "descoperitor" de infinit
*GRUPUL FETELOR FANTASTICE*

Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!

Mergi la inceput