MAMICI si GRAVIDUTE de ITALIA (28)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

am adormit 5 min cred maraita..dac'o fi mai mult mai bine
mai vroiam sa va spun ca noi cu Sara ne-am inalnit de vreo cateva ori si eu o frumoasa in realitate ..nu am reusit sa facem nici o foto impreuna dar o vom face

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

quote:
Originally posted by pet.cost2005

stefania - nu stiu cum se zice la raguseala ... zii si tu ca ha perso la voce ...



mersi petro

am vb cu cristina si-a intrebat sotul si a spus sa spun asa
La mia bambina ha la voce rauca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluk31 spune:

Mamii,imi pare rau..pune un catel de usturoi intr-un tifon si pune-l in ureche..dar ai grija sa nu-ti scape inauntru (eventual sa lasi panasamentul sa atarne)...Si poti clati gura cu ceai de salvie (antiseptic) si poti bea ceai de sunatoare (calmant)..pana ajungi la dr!

Stefi,incearca si tu cu picaturi de ser fiziologic in nas...mie asa mi-a recomandat dr,ca Anais tusea uneori fara sa aiba rosu in gat.

Raluca

de Anais Iasmina

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=51e87b128f6d33e1755853&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email" target="_blank">povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex14 spune:

buna fetelor
am intrat sa vad ce mai faceti noi sintem mai bine se vad dintisorii de sus sper sa iasa cit mai repede ca saracutul aleks ii tare suparat

LA MULTI ANI - SARA SI ALEX , sa cresteti mari si frumosi si sa fiti sanatosi
pet.cost- asa e incearca cu cutia cu jucarii sa stii ca merge si eu i-am luat citeva jucarii noi si a fost tare inciintat , ii placea si muzica , il lasam doar in body si era super fericit( am plecat cind avea 7 luni si ne-am intors cind avea 8 luni si jumatate, programul de somn l-a vaut acelasi si in masina. Cind era ziua si era soare nu prea ii placea asa ca am luat paturele si le-am pus la geam era super incintat.
miine mergem sa facem visita pt. ca am fost plecati luna trecuta nu am facut-o sa vedem ce mai zice pediatru pt ca in ro mi-a facut o alergie si l-am dus la un doctor si mi-a spus ca e prea mare ca maninca prea mult , ca de ce nu i-am facut decalotare ( mie aici doctorul ni mi-a zis nimic) voi ce parere aveti? m-a cam speriat doctorita aia mia zis ca o sa ajung cu el la operatie
acum plec putin la nani ca bebe doarme sa ma odihnesc si eu putin va pe toate si va urez o zi buna

http://www.flickr.com/photos/alex_14/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex14 spune:

mamii- of imipare rau pentru tine stiu ce e durerea de masele si de dinti , dupa ce am nascut am avut probleme si eu , de aceea am mers mai mult in romania si mi-am facut dantura noua de portelan ca acolo este ieftin nu ca aici si acum sint tare multumita , sper sa iti treaca cit mai repede


http://www.flickr.com/photos/alex_14/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MIKUTA4 spune:

Fetelor mii de multumiri din partea mea dar si a Sarei si voua si copilasilor vostri.

TOBIA LA CIT MAI MULTE LUNITE SI ANI SANATOSI si sa cresti mare si destept ca frumos esti tare !



Ale si hai ca mai este un pic si sarbatorim si primul anisor din viata ta,sa cresti mare,sanatos si destept ca si tu esti frumos de nu am cuvinte ca sa te laud. Mamii sa iti traiasca flacaul si sa iti treaca repede durerea de masea ca tare pacatoase mai sint durerile astea.



Despre noi ce sa va zic nu am mai intrat ca am avut atit de multe drumuri de facut ca se apropie si plecarea noastra acasa in Romania si a trebuit sa facem certificatul fetei.Am fost la consulat si am depus actele ptr certificat si dureaza 3 saptamini pina sa ma duc sa il iau,am vrut sa ii facem si pasaport dar din pacate nu se face aici ci numai in Romania,si dupa ce ii scoatem certificatul trebuie sa mai dam 85 de euro ptr titlu de calatorie si 55 pe procura care trebuie sa o faca sotul meu precum ca este de acord ca sa calatoresc singura cu fata.Ptr ca eu plec inainte cu Sara cu avionul si sotul dupa noi la 10 zile cu masina,deja ne-am luat si biletele acum vreau nu vreau trebuie sa plec in RO.Ieri am facut si al doilea vaccin si Sara mea ma uimit cit de bine sa comportat nu a plins deloc doar cind ia bagat acul a scincit un pic dar dupa a mincat un biberon de lapte si a adormit si acasa sa comportat bine adica nu a facut febra si nici sciincita nu a fost.

Stefi am vazut si eu pozele si intr-adevar printesele sau distrat de minune .

Petro deci pina la urma ai decis plecati cu masina?Am vazut ca intrebai in cap celalalt ce acte iti trebuie daca plecai cu avionul,iti raspund poate,poate te razgindesti deci:titlul de calatorie pt Silviuta si procura asta de la sot precum ca este de acord sa calatoresti cu fata singura.tie si nnnnnn Silviutei .


MIRELA CEA MAI FERICITA DE SARA-MARIA
DOAMNE ITI MULTUMESC DIN SUFLET PTR MINUNEA NOASTRA .


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pet.cost2005 spune:

mirela - merci mult de precizari ... nu cred sa ne mai razgandim, dar e bine de stiut pt. alta data ...

alex - da, atunci am sa ma inarmez cu jocuri si jucarele si sper sa fie bine.

raluca - pai mai aproape de tine as fi eu ... da' nu f aproape ...

*************************
Petronela si Silvia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreicorina spune:

LA MULTI ANI SAREI(MIKUTZA )SI LUI ALEXANDRU(MAMII)SA CRESTETI MARI,FRUMOSI SI SANATOSI SI SA AVETI MULT NORORC IN VIATA
Mamii sa ti treaca repede durerea de masea
Petcost vad ca Mikutza ti-a raspuns,deci poti merge si cu titlu de calatorie(eu nu eram sigura de asta )dar poate pt ca noi am mers in alta tara decat romania la aeroport ne-au cerut passaport lui bebe.Nicolas avea 8 luni cand am venit noi cu masina in Italia

Raluca noi am mers in zona Toledo ,Madrid e o zona super dar nu este la mare,despre marea din Spania am inteles ca la Ibitza e super sau Tenerife(sora mea a fost pe acolo si mi-a povestit)

Super pozele de la intalneala fetelor,fain ca ati putut sa va intalniti sa va cunoasteti

Din Calabria nu e nimeni??sau mai aproape de mine??
Alex intreaba totusi pediatra la care mergi aici despre decalotare daca e nevoie,despre cresterea copilului ,fiecare are ritmul lui de crestere dar depinde si de genetica de la parinti.Nicolas la 6 luni avea vreo 8.500kg si doctorul imi spusese ca e plinut pt varsta lui iar acum la 1 an si 4 luni are 11kg si nu e gras,toata ziua alearga prin casa
Despre operatia pe care ai pomenit-o stiu pe cineva care a trebui sa-i faca baiatului si stiu ca e usoara,dar sper sa nu aveti nevoie de ea

Noi plecam pe 10 august in romania,care mai merge in august in Romania?poate ne intalnim acolo daca in Italia nu reusim


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daraban spune:

ciao fetelor
Raluca eu sunt la 160 de km de tine,ne intalnim?

dana si delia (11.03.2007)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pet.cost2005 spune:

corina - deci Silvia va avea cam cat Nicolas al tau cand ati venit cu masina.

Eu merg acasa in iulie/august ... da' nu o sa plecam nicaieri din VN. Stam pe langa casa, vizite pe la neamuri, prieteni ...

Cu siguranta ne vom intalni insa cu mirela si sara ... ca am descoperit nu numai ca suntem din acelasi oras, da' locuim si aproape una de alta (in Ro).
Mai era si corina cu burtica din Focsani .. insa nu stiu daca poate merge in tara ...

*************************
Petronela si Silvia

Mergi la inceput