Pacientele optimiste si gravi dr Tutunaru 57

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

babydoll - bine ai venit. si eu sunt noua pe aici asha ca iti spun si eu tie ce mi-au spus fetele mie. scrie repede 10 mesaje ca sa scapi de moderarea mesajelor tale si sa potzi si tu sa scrii aici in timp real.

si mie mi se pare ca suna groaznic "tratament pentru inducerea menopauzei" dar sunt convinsa ca daca ar fi asha de horror nu ar recomanda dr. t asha ceva.

bafta tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdita spune:

Neata fetele mele,

Ce poze frumoase...Pana acum le-am savurat ! Sunteti radioase, iar copilasii superbi!
Alexutza, Kitty, Marinar, aveti niste fetitze superbe ! M-am indragostit de ele
Amely, m-am bucurat ff mult sa te revad, iar David seamana mult cu mamica lui
Ioana, esti la fel de frumoasa ca intotdeauna, la fel si finutza ta radioasa
Teo si Sim, ce mari au crescut baietzii vostri !!!
Felicia, tu ai aparut cel mai putin in poze, dar esti la fel de frumoasa, neschimbata !

Ma bucur mult ca v-am revazut, toate tutunicile vechi.
Pupici speciali pentru Boo si Ralu_t, de fapt pentru toate mamicile, piticii, gravidutzele si viitoarele gravidutze !

Cu siguranta se va intampla minunea !!!
Doamne ajuta tuturor
magdita
aspiranta din aprilie 2004
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/0;0;30/st/20080426/l/27/k/1860/ttc.png


"Am invatat ca indiferent cat de mult suferi,
Lumea nu se va opri in loc pentru durerea ta."
"Avem timp" - Octavian Paler
www.flickr.com/photos/12786534@N04/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdita spune:

quote:
Originally posted by catnec

Buna!Am facut laparoscopie acum 2 zile cu dr. T.si pentru ca nu-mi raspunde la telefon nu stiu cand trebuie sa merg sa-mi scoata firele . Ma poate ajuta cineva cu un sfat? Cum ati procedat cu externarea , cu concediul medical? Va multumesc!



La fire mergi la 7 zile de la operatie la spital, et.2.Externarea si concediul medical ti le va da cand mergi la fire. Recuperare usoara iti urez si poate ne spui mai multe, ce ti-a gasit si reparat dr.T.
Bafta multa in implinirea visului

Cu siguranta se va intampla minunea !!!
Doamne ajuta tuturor
magdita
aspiranta din aprilie 2004
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/0;0;30/st/20080426/l/27/k/1860/ttc.png


"Am invatat ca indiferent cat de mult suferi,
Lumea nu se va opri in loc pentru durerea ta."
"Avem timp" - Octavian Paler
www.flickr.com/photos/12786534@N04/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdita spune:

Mariaraluca, am citit mesajul tau la sfarsitul capitolului trecut, insa iti raspund aici. Imi pare rau sa aud ca ti-a gasit endometrioza. In ce stadiu este? Ce ti-a spus? Au fost doar cateva puncte, chisturi sau nu ti-a dat multe detalii ? Este un subiect deschis "Endometrioza ne-a unit in lupta pentru bebe", unde poti sa postezi si sa gasesti multe informatii utile despre endo, link-uri,regim alimentar,etc.
Sanatate maxima iti urez si sa vii cu detalii !

Cu siguranta se va intampla minunea !!!
Doamne ajuta tuturor
magdita
aspiranta din aprilie 2004
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/0;0;30/st/20080426/l/27/k/1860/ttc.png


"Am invatat ca indiferent cat de mult suferi,
Lumea nu se va opri in loc pentru durerea ta."
"Avem timp" - Octavian Paler
www.flickr.com/photos/12786534@N04/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia_ spune:

Georgia, Roxy, mi-ar fi facut placere sa va cunosc.
Georgia, ai dreptate, am fost doar 2 aspirate, dar asta doar fiindca voi ezitati sa veniti...Va inteleg retinerea, dar am observat ca s-a format un grup de fete care scriu constant, va cunoasteti bine (virtual). Nu cred ca v-ati intalnit pana acum, nu? Poate stabiliti voi urmatoarea intalnire, pt a o sarbatori pe viitoare gravi, care sigur va fi una dintre voi, cele mai noi pe forum. Si bineinteles ca vom veni si noi (daca aflam la timp, ca noi intram mai rar pe forum). E mult pana participati la o intalnire, ca apoi n-o ratati pe urmatoarea! Credeti-ma, dupa ce ai asociat o persoana reala numelui, te simti mult mai apropiata de ea!
Magdita, merci pt complimente, esti o draguta! Nu-s eu asa de radioasa ca mamicile, dar intotdeauna ma simt excelent cand le revad!


poze www.slide.com/r/dCBFcIkWyT8qTm6zqmE3_Z0Uzm4PEDxK?view=original" target="_blank">noi2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns i94lar spune:

Babydoll, am fost si eu sambata la laparo. Am intrat ultima. Stiu ca operatia la tine a durat destul de mult. Au reusit sa repare ceva la uter? Cum te simti? Ai mai vorbit cu Tutu? Cred ca el iti poate raspunde cel mai bine acum.
Frumoase poze, tutunicilor, ma fac sa visez cu ochii deschisi ....

Ramona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mada23 spune:

Dragele mele sunteti superbe , am savurat poza cu poza si ma simt de parca am fost si eu acolo, sunteti minunate si regret ca nu stau mai aproape sa ma intalnesc si eu cu voi iar copilasii ...sunt niste ingerasi dragalasi, m-am indragostit de ei Bunul Dumnezeu sa ne ajute sa fim binecuvantate si noi cu asa minunatii.
O zi minunata!

in 2008 miracolul va veni pe strada mea...madutz
asteptand miracolul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felix76 spune:

Fete dragi,

Sunteti niste mumoase voi si bebeii vostri! Nu mai zic de burtici?! Mi-a parut rau ca n-am reusit sa vin sa va intalnesc si eu dar ma bucura faptul ca au fost multe mamici si mai putine aspirante. Imi da incredere ca voi reusi si eu! Felicia, tiza mea, multumesc pentru beutu dupa Laura, poate la intalneala viitoare vom aparea si noi cu burtici!

Georgia, daca vei fi tu urmatoarea??? Eu iti tin pumnii!

Catnec, la fire te duci de obicei dupa 7 zile de la operatie. Atunci iti da si concediul medical si foaia de externare. Numa sa ii spui cate zile de medical vrei... Pe mine m-a intrebat Ioana rezidenta in ziua operatiei cate sa imi dea, era in 24, i-am zis ca pana la sfarsitul lunii. Mie mi-a fost suficient!

Pup toate fetele, fara exceptiuni!

Felix

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalitica2000 spune:

fetelor... frumoase pozele voastre. De ce sa mint, v-am invidiat ca sunteti deja mamici si unele viitoare mamici, dar las ca ne vine si noua randul.

as fi mers si eu la intalnire, dar daca nu va cunosc imi era putin jena sa nu fiu in plus, dar acum ca v-am vazut in poze pot sa zic ca va cunosc cat de cat.

felicia, iti dau dreptate. atata timp cat asociezi un nume cu o fata te simti mai apropiata de acea persoana, asa cum ma simt si eu fata de felix si magdita cu care ne-am intalnit si am stat la o poveste mai lunga. Chiar as vrea sa organizam si noi, aspirantele la statutul de mamica, o intalnire, ca sa ne cunoastem mai bine.

despre mine nimic nou, astept ca peste 10 zile sa vad daca imi vine ciclul sau nu si daca imi vine sa ma pregatesc de monitorizare. Pina atunci stau mai mult in umbra si va urmaresc pe voi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdita spune:

Lali, Doamne ajuta sa nu mai vina 9 luni de-acum incolo

Cu siguranta se va intampla minunea !!!
Doamne ajuta tuturor
magdita
aspiranta din aprilie 2004
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/0;0;30/st/20080426/l/27/k/1860/ttc.png


"Am invatat ca indiferent cat de mult suferi,
Lumea nu se va opri in loc pentru durerea ta."
"Avem timp" - Octavian Paler
www.flickr.com/photos/12786534@N04/" target="_blank">poze

Mergi la inceput