Minunatele Scorpiute (57)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Esme si sa dea DD tot asa sa vi sa vada fericirea in privire si peste 100 de ani!
Monica insanatosire grabnica printzesei tale.

Eu tot cum ma stiti doar fara febra in colo....

intregului .


Doamne ajuta!
Acesta este blogul puiului meu Bogdan-Andrei
Varsta lui Bogdan
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Salutare si de la mandea....

Io mi-s plutitoare azi...nu stiu ce-o fi...ceva in aer?habar nu am...dar va pupez in gashca,de la mic la mare si va urez un vichend misto....

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Buna minunatelor,
si eu sunt prin zona cu ce spun astrele



Imaginatia ta te poate infulenta in mod pozitiv, insa esti ingrijorata fara motiv pentru anumite lucruri marunte.
Luceraza motivandu-te cu ideea ca orice lucru negativ se poate transforma intr-unul pozitiv. Daca te gandesti prea mult la trecut te incetinesti in rezolvarea proiectelor de viitor. Planifica-ti timpul pentru a avea parte de un program sportiv, pentru a te relaxa si simti satisfactia ca ai depus efort.

Altul

Astazi s-ar putea sa primesti ceva deosebit si nu ar trebui sa refuzi, gandindu-te ca ai obtinut cu usurinta un lucru pentru care nu ai muncit. Bucura-te de acest cadou si nu ezita sa il accepti, pentru ca persoana care ti-l ofera nu asteapta nimic in schimb, ci pur si simplu vrea sa te faca fericita. Nu este cazul sa fii modesta, asa ca nu mai sta pe ganduri si incearca sa arati ca esti entuziasmata de gestul sau frumos.

* Dragoste: In plan sentimental esti mai romantica si mai tandra cu persoana iubita, dar in acelasi timp, asteptarile tale fata de el vor fi mai mari. Vrei ca el sa se implice la fel de serios in relatie, sa te respecte si sa iti demonstreze ca poate sa isi asume unele responsabilitati.

* Cariera: Incearca sa nu te mai gandesti la dificultatile cu care te confrunti in plan profesional si sa nu iti fie teama ca nu poti sa duci pana la capat proiectele in care te-ai implicat. Esti capabila sa gestionezi orice situatie dificila, insa ai nevoie de putina sustinere din partea superiorilor sau colegilor.

Wk placut si multe intregului .


Doamne ajuta!
Acesta este blogul puiului meu Bogdan-Andrei
Varsta lui Bogdan
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisicuta spune:

si eu Minunatele pe ziua de azi!

La noi de-o saptamana-i tot vreme faina afara, asa ca, dupa ce vin de la serviciu, toata bataind din genunchii gelatinosi pe care-i capat dupa 10 - 15 min de trafic infernal, hranesc pruncii, (daca nu uit, si pe mine) si-o zbughim in parc si stam acolo pana dupa 8 jumate, asa incat am sentimentul ca-s cata nomada si ma gandesc temeinic sa-mi iau si-un cort, ca sa fie tacamul complet! In rest, mucalaia-tusalaia-s cam pe duca la copii, eu draivaresc de zor cu regulamentara turma de iepuri care se tin scai dupa regulamentariimi morcovi adanc infipti in regulamentarul ... .

Gabi, pentru horoscop, gustarica si cafeluta si te dulce! ... Sper ca n-ai uitat de termoplonjonul 'cela, nu????

Esme, ma alatur si eu si-ti spun ca esti o graviduta foarte frumoasa si, mai ales, stralucitoare, iar viitorul tatic parca nu-si mai incape in pielicica de fericire! Sunteti foarte frumosi si va sta foarte bine impreuna asa, "graviduti" (cum zic americanii), de aceea sper ca o sa recidivati si-o sa-i faceti printesei voastre unu-doi-trei fratiori, ca sa nu va plictisiti!

Moni, scumpa mea, nici eu nu am idee ce sa-ti zic de microialo-virusul 'cela, caci nu am nici cea mai vaga idee. Imi pare nespus de rau ca biata Ruxita iar este bolnaviara si-i trimit de aici toata dragostea mea, ca sa se faca bine rapid! Te si pe tine si-ti doresc putere si rabdare multa, ca sa treci mai usor peste impas! Alex ce face???

Adriana, draguta, tu tot pe fuga esti, dar, oricum, bine ca nu ne uiti si mai dai cu cate o vorba buna in noi!

Nina2, ce face Renata mica-scumpica??? Am inteles ca ai dus-o din nou la cresa si nu pot decat sa ma bucur, fiindca asta inseamna ca-i sanatoasa! Hai, fetelor, mai rezistam noi cata, ca vara bate la usa si scapam de viroze si raceli si dam de insolatii, dizenterii si alte alea de sezon! Cu alte cuvinte, "curaj gaina, ca te tai!"

Gabbriela, iti si eu pentru noul capitol si sa dea Dumnezeu sa deschidem cat mai multe si mai vesele astfel de capitole!


As mai scrie multe si marunte, dar trebuie sa ma intorc la ale mele!

intreg !



Dori, mami de Vladut (17.10.2003) si Raducu (15.10.2005)!

"Invata-l pe copil calea pe care trebuie s-o urmeze si, cand va imbatrani, nu se va abate de la ea." (Pildele lui Solomon)

http://community.webshots.com/user/Dorina_71

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

quote:
Originally posted by Pisicuta


Gabi, pentru horoscop, gustarica si cafeluta si te dulce! ... Sper ca n-ai uitat de termoplonjonul 'cela, nu????



Cum sa uit il scot din mare atunci cand o sa vii tu,e in regula asa?



Doamne ajuta!
Acesta este blogul puiului meu Bogdan-Andrei
Varsta lui Bogdan
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisicuta spune:

quote:
Originally posted by Dodo-pui

quote:
Originally posted by Pisicuta


Gabi, pentru horoscop, gustarica si cafeluta si te dulce! ... Sper ca n-ai uitat de termoplonjonul 'cela, nu????



Cum sa uit il scot din mare atunci cand o sa vii tu,e in regula asa?



Doamne ajuta!
Acesta este blogul puiului meu Bogdan-Andrei
Varsta lui Bogdan
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!



ESTE PERFECT!





Dori, mami de Vladut (17.10.2003) si Raducu (15.10.2005)!

"Invata-l pe copil calea pe care trebuie s-o urmeze si, cand va imbatrani, nu se va abate de la ea." (Pildele lui Solomon)

http://community.webshots.com/user/Dorina_71

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

buna scorpiutelor,
ieri am fost la dr fiindca avea perioade cand era ok si prioade cand era moale de tot bine ca ne-am dus fiindca era destul de grav...era in plina criza de astm
ne-a trimis urgent la oxigen(Doamne fereste) nici nu vreau sa ma gandesc ce se putea intampla...noroc ca este un copil puternic(ea a mai facut pana acum inca 3 crize din astea care au trecut de la sine si f repede) si chiar si un dr din ro care nu a prins-o decat pe sf crizei s-a pacalit si a spus ca este enetro-viroza(pentru ca avea toate simpotmele ei)...dr-ul de aici a spus ca da...asta i-a declansat criza de astm(infectia virala) de aici toate simptomele (febra, tuse, muci, voma, etc) dar pe fondul ei incepe criza de astm...respiratie grea neirigare suficienta, durere de burtika, etc...off...nu va zic cum ulra saraca cu masca aia pe fatza...dar dupa 10-15 min de oxigen era alt om...isi revenise ii era foame, se juca, era vesela...i-am facut doua ture de oxigen pana au controlat ei ca a ajuns la nivelul la care trebuie
acum avem un spray(inhalator) si ii dam cu el mai des ca sa treaca criza(dupa o anume schema) dar apoi sa vedem ce mai zice dr-ul ce investigatii mai facem...
ieri am facut si radiografii la plamani, sinusuri...si mergem astazi cu ele sa vedem ce zice...
acum se simte bine...mai tuseste si mai zice ca o doare burtika putin dar a mancat si este vesela...sper sa fie bine...dr-ul a spus ca el crede ca atunci cand o sa mai creasca putin o sa se vindece total...Doamne ajuta!
cam aste-a vestile de la noi...din pacate nu bune...
va multumesc tuturor ca ati fost si sunteti alaturi de mine
pe toate sa aveti un we minunat


ps in seara asta mergem la petrecere cu haine de epoca(organizata de gradinita ruxandrei)

monica


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Monica sa dea DD asa sa fie.Petrecere frumoasa deseara.


Doamne ajuta!
Acesta este blogul puiului meu Bogdan-Andrei
Varsta lui Bogdan
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

multumim la fel gabi

monica


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela6 spune:

ce mai fac scorpiutele?
cum a fost saptamana asta?
eu sunt epuizata. astazi am suprevegheat copii la teza la geografie.

Mergi la inceput