Piei, ispita.... dulce (22)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Monica, lenea e la scris pe forumuri, nu la gatit, asta e problema

------------------
Numai bine,
Natalia, Vlad si Vanda
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

am inteles natalia
eu am pus astazi sa fac branza dulce si maine sa fac o placinta cu branza si stafide ca mi-a facut miha pofta alaltaieri

monica

Prajituri si papa bun
Papa de post


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi69 spune:

Salutare si de la mine!!

Si eu sant lenesa la scris in ultima vreme,insa va citesc..:)
Am vazut tortulet cu miere,am notat sa se faca cu prima ocazie..

Miha,te-ai apucat iar de facut bunatati zilnic?

Monica,pune si reteta cand pui poza de la placinta.Sant in cautare de reteta de placinta cu branza buna si pufoasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

quote:
Originally posted by adi69
Miha,te-ai apucat iar de facut bunatati zilnic?


Eiii...nu chiar zilnic,doar o data la 2-3 zile.




Daca va este frica sa nu va ingrasati, incercati sa beti inainte de fiecare masa 100 ml de cognac. Cognac-ul, precum se stie din batrani, atenueaza teama...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

adi, reteta de aluat(o am de la principe) si este Aici iar umplutura cand sunt acasa in ro si am branza si smantana la discretie o folosesc pe cea de Aici cand sunt pe-aici...modific cantitatie in functie de ce am

monica

Prajituri si papa bun
Papa de post


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura72 spune:

buna fetele,
multumesc pt aprecieri Monica,Principe,Mihaela.despre ochii masinii aia mari,"rimelati" si roz marturisesc ca sunt furati de la o masinuta de-a lui George,luasem masina sa ma uit ca si model si-am dezmembrat-o.farurile,stopurile si gurita sunt M&M asa cum a-ti ghicit.ca trebuia sa semene cat de cat cu "Cars".i-am luat si un tricou cu el.
Miha arata apetisanta prajitura.reteta e pe aici?merge sa servesti si la serviciu?(sa nu se sfarame)
Monica spor la placinte,mersi pt link-uri cu poze.dar la voi nu este smantana?
Nati esti mai in forma?

Ma duc sa mai vizionez retete ca am de facut dulciuri pt duminica si luni.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Wow, Natalia ce nume dragutz ai gasit la noul capitol . Sper sa revin si eu cat de curand si sa contribui cu noi ispite .


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Laura,reteta e pe prima pagina.

Alinuta,ne scrii de pe alte meleaguri?

Am niste branza de vaci.Multa! Ce idei imi dati?




Daca va este frica sa nu va ingrasati, incercati sa beti inainte de fiecare masa 100 ml de cognac. Cognac-ul, precum se stie din batrani, atenueaza teama...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

mama Miho ce ma enervezi
branza de vaci si multa
eu azi am facut placintele si de obicei impart aluatul in 6, 3 le bag in congelator si 3 le fac pe loc...
bineinteles ca branza pe care o facusem eu nu mi-a ajuns nici pentru o rulada klumea(cred ca erau maxim 250 gr ...asa ca am facut 2 cu mere si una cu branza si aia combinata cu crema(puding) de vanilie...a iesit super bun, ati incercat vreodata?
stau si ma intreb cam cat lapte trebuie sa pun sa-mi iasa si mie 1 kg de branza de vaci...cred ca o cisterna, nu?
hai zii sincer miha ca sa ma oftici de tot ...tu cam cata branza ai asa vreo 2-3 kg nu?
pe toate

monica

Prajituri si papa bun
Papa de post


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

quote:
Originally posted by monica-elizabet
stau si ma intreb cam cat lapte trebuie sa pun sa-mi iasa si mie 1 kg de branza de vaci...cred ca o cisterna, nu?


10 litri.

quote:
hai zii sincer miha ca sa ma oftici de tot ...tu cam cata branza ai asa vreo 2-3 kg nu?


Mey,n-am cantarit-o,dar daca tii mortis o fac si pe asta. Da' cred ca-s mai mult de 3 kile.





Daca va este frica sa nu va ingrasati, incercati sa beti inainte de fiecare masa 100 ml de cognac. Cognac-ul, precum se stie din batrani, atenueaza teama...

Mergi la inceput