Power Plate - a folosit cineva?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns orchideea32 spune:

cateodata e bine sa fii o zdruncinata! mai ales cand e vb de aceste platouri de vibratii si cand e vb de sanatate. Eu ma zbengui pa un Fitvibe si vreau sa va zic e efectul e super misto. Are diferite programe de sport, si-ti lucreaza exact acea grupa de muschi de care esti interesata. Nu ai nevoie nici macar de antrenor ptr ca asta are un display color unde vezi toate exercitiile. E chiar un antrenor personal www.youtube.com/watch?v=a2m1pO-BXC4 " target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=a2m1pO-BXC4 ... doar ca nu e negru http://forum.desprecopii.com/forum/icon_mi_4.gif

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dooku3 spune:

Nu stiu o sala in Bucuresti unde sa gasesti aparatul dar pot sa spun cate ceva din experienta proprie.Iubitul meu si-a luat un astfel de aparat si zace acolo de luni de zile,doar eu il mai folosesc din cand in cand.Da,este foarte tonifiant ca efect dar,daca gresesti pozitia corporala,simti ca risti sa ti se deplaseze oarece organe,atat de puternice sunt vibratiile!Si nu poti regla intensitatea(cel putin nu la asta).Exemplu:program anti-celulita,cca 6 min.(majoritatea programelor dureaza cam atat);6 faze(cca.50sec faza,40 sec.pauza intre faze),intensitatea vibratiilor creste treptat cu fiecare faza..ca ajungi la faza 5 si-ti vine sa sari de pe aparat!Oricat de perfecta ar fi pozitia,eu tot simt acele vibratii ca fiind prea violente..
Si,dupa aia,nu e ridicol sa stai nemiscat in pozitie de flotare,cu mainile pe un"piedestal"in loc sa faci flotarile in stil"clasic"?Singurul program care imi place este dren-tonic pentru ca nu-mi zgaltaie creierii si ma simt si "lejera" dupa.Asta in cateva minute,pe cand un drenaj limfatic la un alt aparat dureaza minim 30 min.
Concluzia mea:bani aruncati aiurea,raman la un alergat sanatos pe role!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristi22na spune:

buna, am vz la romana un salon 10 min 1o lei cu power plate .ma gandesc ca daca de duci 2 luni nu patesti nimic si nici nu cred ca este asa daunator la 10.000 euro.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Cris22na ai fost pina la urma la vreo sedinta de Powerplate? Sunt curioasa daca exista cu adevarat efectele despre care se povesteste.
Am gasit si eu aici multe saloane care au asa ceva si, citind parerile fetelor de mai sus, mi-a mai scazut elanul, insa ma gandesc si eu ca voi, acum pt 2 luni nu o fi foc....



_

Iubeste-ma atunci cand merit cel mai putin, pentru ca atunci am cea mai mare nevoie.





www.youtube.com/watch?v=Yo2lzhB282Y" target="_blank">Tribute to an angel

Mergi la inceput