Puiuti de Randunici 2008!! (4)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Am fost la vaccin... David a plans o secunda si cand l-am luat in brate s-a linistit, apoi a adormit... Pfuuu, am scapat de-o grija!

Valentina, stiu remediul cu lapticul in ochisor. Crede-ma ca am incercat orice! Treaba la el e ca are canalul lacrimal infundat... Plus secretia! O sa-i mai picur si niste laptic...poate-poate... Asta m-a sfatuit si doctorita lui. Cat despre Pampersul ud... daca scoti manecuta de la picioruse in afara verifica sa fie si putica in jos, ca daca e in sus e clar ca se uda... Pipi nu trebuie sa iasa din Pampers... Mie mi s-a intamplat o singura daca, cand m-a sfatuit cumnata sa ii pun putica in sus si eu, fraiera, am ascultat-o!

Ca tot vorbim despre Pampers. Imi displace nr 3 pt ca are gelul ala de aloe verde inauntru si cand ii pun mana lui David pe el, prin haine, se simted mereu rece la mana... Nu mi se pare ok... Asa ca m-am gandit sa incerc Huggies. Apoi Libero si sa ma decid la una din firmele astea. Ati incercat? Parca Naty, tu folosesti Happy. Cum sunt fata de Pampers?

Bubu, mersi mult!!

Hai Dana!!! Hai cu bebe!!

Cum, Rebecca are doar 5 kg?? Cati cm are? Pai David are 6 kg si nu e asa gras... Ma gandesc ca poate e mai lungan si de-aia nu se vad suncile asa ca la Rebecuta! El are 61 de cm.



Ioana si David, cel mai scump martisor (01.03.2008)

poze




Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Am o mamica asa de draguta la gradinita!! Mi-a trimis o plasa mare plina cu hainute f frumoase de la baietelul ei. Unele sunt ca noi, nici nu zici ca sunt purtate. Multe sunt de firma... f dragute!! Maine o s-o sun sa-i multumesc. Saptamana trecuta i-am luat lui David un costumas de vara, f subtire din bumbac (camasuta si pantaloni) si m-au costat 100 RON!! Si 18 RON un body cu maneca scurta!! Si nici macar nu sunt de firma. Sunt asa de scumpe lucrusoarele de copii! Am vazut niste sandalute de piele 200 RON!!

Gudinde, o sa vorbesc cu preotul sa vedem care e parerea lui... Ai si tu dreptate!

Ioana si David, cel mai scump martisor (01.03.2008)

poze




Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_papatot spune:

gudinde, pupici, stii tu de ce! cate despre clineti, sa te auda Dumnezeu!

am vrut sa mai scriu ceva dar am uitat......oricum, sunt varza si deloc la zi cu ciripeala...

fug ca se trezeste Kitzybauer si trebuie sa pregatim baitza...

edit:
pt draga ioana,
eu despre pampers nu am o parere buna...de 3 ori a scapat cacacica asa ca eu zic pas...am terminat pachetul si am trecut iar pe happy...ca eu cumparaem intai pampers si pe urma am aflat de happy cu decupaj pt buric (care nu conteaza oricum ca trece de buric)...si am fost super multumita...dupa care am folosit pampers si ti-am zis ce am patit...
Honey Bunny, TE IUBIM, SI CA TINE NU GASIM!!!
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=51be13e67dfb912b27f7f1&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">POVESTE FARA SFARSIT

POZICI
Sunt cucoana-n casa mea!
BEBE-N BURTICA[/purple][/b]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VioletaH spune:

Ioana, eu folosesc Huggies. sunt multumita. foarte, foarte rar se intampla sa iasa ceva din ei, si atunci e din cauza de mami toanta care nu i-a prins cum trebuie.
chiar ieri am mai cumparat o cutie mare cu 264 bucati pe care am dat 40 dolari - super afacere, mai ales ca sunt nr. 1-2. adica 4-7 kg.

Clau, sigur Rebecca are mai mult de 5 kg, nu se poate sa fie asa rotunjoara doar cu 5 kg. e o dulceata!

Hai Dana Singh! Tinem pumnii sa vina Jasmine cat mai repede, fara dureri!

Peste o ora plecam la doctor, am controlul de 6 saptamani, care s-au facut 7 intre timp. Sunt curioasa ce zice de intepaturile in san care tot continua, indiferent ce as face.



Vio, mamic fericit de bebe Sean Adam (16 martie 2008)

MIRACOLUL DIN VIATA MEA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

Roxana, ne incuscrim , ca e dulcica foc AMIRA!! NATY, io-te un cuplu nou pentru listuta!! Dam de baut, sa ne traiasca!!!
ioanaeu numai HAPPY am folosit si imi plac, nu le schimb..am si un pachet de pampers nr.3, sunt curioasa de diferenta cand il voi desface..

LUNY, mami de bebe MATEI CRISTIAN!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

Hai Dana Singh, adu-o pe bebelina la 'scutece'!!

LUNY, mami de bebe MATEI CRISTIAN!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VioletaH spune:

Luny, si Sean are acelasi gen de bubite pe fata. E adevarat nu asa multe ca Mufa, dar este exact acelasi tip. Cred ca trec de la sine, eu una nu-l dau cu nimic, doar il sterg cu putina vata cu apa si atat. Si mai cred ca la un moment dat aproape toti bebeii fac aceste bubite/cosulete in masura mai mare sau mai mica. Deci e normal.





Vio, mamic fericit de bebe Sean Adam (16 martie 2008)

MIRACOLUL DIN VIATA MEA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

quote:
Originally posted by VioletaH

Luny, si Sean are acelasi gen de bubite pe fata. E adevarat nu asa multe ca Mufa, dar este exact acelasi tip. Cred ca trec de la sine, eu una nu-l dau cu nimic, doar il sterg cu putina vata cu apa si atat. Si mai cred ca la un moment dat aproape toti bebeii fac aceste bubite/cosulete in masura mai mare sau mai mica. Deci e normal.





Vio, mamic fericit de bebe Sean Adam (16 martie 2008)

MIRACOLUL DIN VIATA MEA




asa am inceput si eu sa cred..bafta la control, am fost si eu si-s super ok!!

LUNY, mami de bebe MATEI CRISTIAN!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns underqueen spune:

noapte buna va zic si eu... bebe a picat frant dupa baita si papitza acum o ora..am terminat ce mai aveam de facut...pap si eu si fug la nani..

-------------------------
inteligenta ma urmareste dar sunt prea rapida

Maria cea mai fericita mamica de bebe Tudor Stefan (26.02.2008)

POZE

POZE BOTEZ

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihatp spune:

Roxana, cred ca e un stres mai mare pentru noi decat pentru ei, ca al meu sta tare linistit la faza cu supozitoarea si apoi cu kk, mai linistit decat la schimbarea de scutec. sper numai sa nu-i pun in pachetul de facultate si cutii cu supozitoare, sa invete mai repede ca "totul se transforma" si ca daca ceva intra, ceva trebuie sa iasa.

Mamica de berbecut-Luca
9 aprilie 2008

http://community.webshots.com/album/563183266NLYiXr

Mergi la inceput