Puiuti de Randunici 2008!! (3)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gudinde spune:

tuchita cred ca la ora asta ti-ai botezat puiul asa ca sa-ti traiasca micul crestin.

naty felicitari pt blugi. Pupici multi Iuliei. Cred ca movalinda mica are un stomacel tare, tare sensibil.

ariel

olga

cory esti ok? un semn de viata, ceva?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gudinde spune:

Sovi de la Kaufland faina alba Riva de 480. Daca nu gasesti de 480, poti lua faina alba Boromir de 650. Dar daca gasesti de 480 e pacat sa nu iei caci nr. mai mic indica ca-i mai putin prelucrata.

Iar atunci cand fac paine neagra (programul wholewheat) amestec faina alba cu faina integrala din grau de la Sano Vita. De curand am luat si faina integrala de secara, tot de la Sano Vita, dar pe asta nu am incercat-o inca. Faina Sano Vita o cumpar de la un soi de plafar.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delphin spune:

Am scos putin nasu din cartoane si din forumuri cu viatza la Gibuti ca sa vad ce mai faceti.

Naty, sa-ti fie de bine in blugi!Ma bucur ca Iulia e mai bine.

Clau, eu zic sa stai linistita atata timp cat Rebecutza are colacei, mananca bine, doarme bine. Ai sa vezi ca daca aduci vb de asta vreunui dr, cam cu ce fatza se va uita la tine.

Ariel, vroiam sa-ti spun acelasi lucru ca si Adriutza(), poate ca e jetul prea puternic. Nu vreau sa te influentzez cu nimic, asa am avut si eu cu David pana sa trec la bibe. Te compatimesc sincer caci stiu prin ce treci...cunosc durerile astea. Evita sa te mai mulgi caci vei produce lapte mai mult si puiutzul nu suge atata si pe tine te doare ca sunt plini. Cerc vicios. Eu luam ceva homeopate ca sa nu se mai produca asa mult. Nu oprea lactatia, timp de o luna jumate am luat in permanentza.

Sovi, delicioase pozele cu delfinasul tau scump.Ma bucur ca e de folos pontul cu feonul.

Tuchitza, sper ca a-ti petrecut bine.

duminica placuta tuturor

pozici
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=59ecfb6ceda7fc8433bfcc&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> montaj




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amira_roxana spune:

sovi ce tare faza cu motanski! ai grija cu el sa nu se supere sa fie gelos! nici eu nu fac diferenta intre haine de zi si de seara pt bb, deci cred ca e ok!

naty,scuze...cred ca am incurcat borcanele!am citit cam pe diagonala si mi s-a parut ca ai fi supi un pic pe mine!dar apoi am recitit si m-am dat seama ca am gresit!

clau si eu la fel, tot in blugii de gravidosenie! dar nici nu ma agit pana nu termin cu alaptatul! am o gramada de day-pass-uri la sala de fitness din plaza (obtinute de sot) care ma asteapta...dar daca nu tin si un pic de regim, nu are rost sa ma duc la sala! oricum eu sunt umflata de felul meu si ar trebui sa fac ceva, dar...de la a zice pana la a face...

azi am fost sa-mi caut o bluza mai lalaie dar nu de gravida prin mall vitan, si bineinteles ca nu am gasit, si i-am mai luat piticei ceva, un costum cu blugi tricou si jachetica de la debenhams cu un bulion de lei! au lucruri f dragute acolo, si mi se par accepatibile ca pret, nici prea ieftine, nici prea scumpe! si am mai luat si 2 bentite dar tot nu gasesc cum vreau eu (adica, cu o fundita, floricica din material ceva mai interesant). si mi-am luat niste balerini, ca m-am saturat de adidasi! in fine... si asteptam impreuna cu sotzul liftul ca sa urcam cu carutzul pt ca pe scarile rulante mi-e cam frica...si cand colo..apar niste tarani (in comportament si haine nu de nascare ca loc) cu neveste si puradei care aveau ei chef sa se plimbe cu liftul la ora aia ca sunt ei smecheri. si mai -mai sa ne luam la bataie cu ei, cand le-am spus ca nu avem loc toti in lift, adica ei cu noi si carutzul! vai ce ofuscati erau! si cand ne-am dat jos din lift le-am blocat liftul, am pus o punga, sa nu se mai inchida usile bine! cretini! asa ma enervez cateodata ca tara asta e plina de prostime!

hai ca v-am plictisit destul...

mai fetelor...ma roade o idee de ceva timp: stiu ca ati planuit o intalnire la brasov in iulie, dar nu vreti sa facem o pre-intalnire si pe la inceputul lui iunie in Bucuresti? la o terasa intr-un parc ceva?

la tot stolul!

kitzy, f frumos filmuletul!

ROXANA, mami de AMIRA (16.03.2008)
pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

Amira-Rox, eu zic sa facem! Dupa cum vedeti, io-s gata la iesit oriunde si facut orice!

Naty
mamica Iuliei Elena (30.01.2008)
DOAMNE,TINE-O SANATOASA PE MINUNEA MEA!
Iulia mea
www.onetruemedia.com/shared?p=524cc5223d57ca1ff422c0&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Minunea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amira_roxana spune:

ok atunci asteptam propuneri de locatii pt intalnire! eu ma gandesc sa fie in prima sapt din iunie, dar sa vedem in ce zi! cred ca ar fi mai bine in timpul sapt, e mai liber!

ROXANA, mami de AMIRA (16.03.2008)
pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinusha06 spune:

Cristina,Adriuta multumim
Astazi am implinit 2 luni si avem 5200kg ne-am cantarit aseara,asta in conditiile in care ea sta la san 4-5 minute ,si noaptea doarme si 5 ore fara sa pape ,din ce a luat in greutate nu stiu ,ca incepe si se agita tare la san uneori ca nu o mai pot convinge sa mai pape sub nici o forma ,avem si colicei la greu,dar eu sunt obisnuita cu asemenea mofturi mai am o domnisoara manechin.
Dupa cum v-am spus va citesc mereu dar de scris mai greu pt ca in momentil in care sunt la calculator este imposibil sa fiu singura ori este cea,, mare ,,in brate, ori bebica deci numai pot scrie ,doar citi.
va


Flori mami de Bianca (29.05.2006)si acum de Madalina (04.03.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amira_roxana spune:

fetelor, face sau a facut careva dintre voi rotarix-ul la bb? se merita facut? naty, tu ce zici?

ROXANA, mami de AMIRA (16.03.2008)
pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

Nu cred ca se pune problema daca se merita...bun, poate ca orice vaccin "se merita" in ideea de a proteja copilul dar trebuie pus in balanta si efectul negativ al unui vaccin. Ca si asa schema obligatorie contine, dupa mine, destul si ca sa mai bagi si alte vaccinuri...nu stiu, parca prea ii dai peste cap copilului imunitatea. Gastroenterocolitele cu rotavirus sunt o realitate dar totusi nu sunt nici atat de larg raspandite si nici atat de amenintatoare de viata ca sa merite neaparat sa supui copilul stresului unui vaccin. Zic eu!
Propuneri de locatie? Mie mi-ar conveni Cismigiu sau Gradina Botanica, plus ca mi se pare relativ usor de ajuns de oriunde din oras. Ma rog, e drept ca in Gradina Botanica n-avem nici o terasa, dar in Cismigiu da! Sau Parcul Tineretului...

Naty
mamica Iuliei Elena (30.01.2008)
DOAMNE,TINE-O SANATOASA PE MINUNEA MEA!
Iulia mea
www.onetruemedia.com/shared?p=524cc5223d57ca1ff422c0&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Minunea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

felicitari, oprescuflore pt micuta care nu-i micuta! E ideala fata-suge putin, doarme noaptea si creste bine. Ce mai vrei??

Naty
mamica Iuliei Elena (30.01.2008)
DOAMNE,TINE-O SANATOASA PE MINUNEA MEA!
Iulia mea
www.onetruemedia.com/shared?p=524cc5223d57ca1ff422c0&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Minunea mea

Mergi la inceput