Asociatia PROADOPTIA

Asociatia PROADOPTIA | Autor: asi

Link direct la acest mesaj

Azi s-au semnat actele pentru infiintarea asociatiei PROADOPTIA Asociatia pentru Promovarea si Protejarea Intereselor Familiior Constituite prin Adoptie.
Este o asociatie care intentioneaza sa protejeze familiile care au adoptat copii, care vor sa adopte sau care doresc informatii despre adoptie.
Ne-am infiintat acum din cauza hotararii Curtii Constitutinale insa era nevoie de mai mult timp de aceasta asociatie.
Deocamdata toate fondurile si eforturile noastre sunt indreptate spre a obtine o modificare favorabila copiilor nostrii a legii adoptiilor sau mai precis a ordonantei de urgenta care va aparea in curand.
In acest sens am contactat o casa de avocati din Bucuresti care ne-a compus un memorandum foarte bine documentat cu exemple din legislatia internationala si ne vor ajuta sa sutinem acest memorandum la Ministerul de Justitie, ORA, CSM,Guvern .
Intentionam sa facem un site in care sa publicam statutul, povestile noastre, activitatile etc.
Stiu ca demult ne dorim si aveam nevoie acesta asociatie si va astept sa va inscrieti sa aratam ca si noi existam.
Cotizatia va fi 120 de lei pe an.

Doamne ajuta sa fie intr-n ceas bun!


Mami de Razvan(07 martie 2004) si de
Cand Dumnezeu inchide o usa , intotdeauna deschide o fereastra.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns claudia72 spune:

Buna ASI ,

Bravo, asteptam cu drag aceasta asociatie.

DOAMNE AJUTA !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sabineta spune:

Felicitari! Sa ne traiasca asociatia! Hai sa-i facem reclama acum...
Asi sa ne zici cand incepem sa ne inscriem si sa cotizam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Teoretic de saptamana viitoare o sa se poata inscrie toti cei care doresc.
Sper sa ne lase administratorii DC sa vorbim despre asociatie aici.E o asociatie non-profit.



Mami de Razvan(07 martie 2004) si de
Cand Dumnezeu inchide o usa , intotdeauna deschide o fereastra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaalice spune:

Sa fie intr-un ceas bun!
Sper ca identitatea membrilor asociatiei va fi confidentiala...

ioana, mama lui Mihai
http://community.webshots.com/photo/2851178420103287451koEYbc?vhost=community

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Buna idee Ioana o sa ne identificam prin numere



Mami de Razvan(07 martie 2004) si de
Cand Dumnezeu inchide o usa , intotdeauna deschide o fereastra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha74 spune:

Doamne ajuta si sa fie intr-un ceas bun. FELICITARI!Sa ne spui ce este de facut sa va trimitem banuti...stim ca este nevoie. Putem face un grup pe yahoo....daca DC-ul nu ne vrea, dar eu nu cred ca va fi cazul.

Puteti depune acel memorandum saptamina viitoare la ORA...si unde mai trebuie?


Pupici,
MIha



http://tt.lilypie.com/UpVgp3.png
"Este de o mie de ori mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate." (Jack Penn)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Da, o sa de punem memoriul luni ,5 mai, unde trebuie si o sa facem tot ce se poate ca sa reusim sa lasam legea asa cum e (deocamdata).Daca nu se rezolva nimic cu memorandumul o sa invocam o clauza de neconstitutionalitate de data asta prin nerespectarea confidentialitatii si tot o sa rezolvam ceva.

Deocamdata nu avem sentinta de infiintare(am semant actele de infiintare in fata avocatului si avem rezervarea de nume), pentru ca e vacanta, ca sa putem deschide cont.Odata deschis contul vom putea sa facem si inscrieri.





Mami de Razvan(07 martie 2004) si de
Cand Dumnezeu inchide o usa , intotdeauna deschide o fereastra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nico_ro spune:

Necesitatea unei forme de organizare a noastra, a adoptatorilor, am resimtit-o acut in aceasta campanie de strangere de semnaturi pentru memoriul catre ORA, cand toata lumea la care apelam ma intreba pe cine reprezint, ideea ca o persoana privata strange semnaturi era privita cu scepticism.
Bine ca in sfarsit strangem randurile, sa speram ca vom izbandi.

http://www.onetruemedia.com/shared?p=4ebedd6199c5caedfca458&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=email

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dariastoica spune:

Bravo fetele.Sa fie intrun ceas bun!Nico ai dreptate,acelasi lucru am patit si eu.
Asi sa ne anunti cand putem trimite banii si sa ne inscriem.Daca este nevoie de o filiala in Bucuresti ma ofer cu multa placere.Doamne ce veste buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mmmaria spune:

Asi, ma inclin in fata voastra.
Pentru ca noi tot vorbim de ani de zile despre infiintarea unei astfel de asociatii, fara insa sa fi facut nimic.
Felicitari, asteptam informatii noi despre aceasta asociatie si cum putem ajuta si noi (macar atat).
Sa fie intr-un ceas bun.

Mergi la inceput