Gemanutele... impreuna la bine si la greu

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

quote:
Originally posted by blackgirl0

Finalul de saptamana va poate aduce o suma importanta de bani, sau discutii legate de ei. In tot cazul o atmosfera frumoasa in legatura cu finantele dumneavoastra. [/blue]




iar bani??????
ce fac, frate, cu atata banet???
ca aproape zilnic aud de bani care vin la mine...
numai ca nu-i vad...

--------------------------------------------------------------------------------
28 aprilie 2008 - Cheile Bicazului-Lacul Rosu
Ducu Bertzi la Iasi, 1 mai 2008
www.flickr.com/photos/24498379@N03/?saved=1" target="_blank">Iasi 600 - 18 aprilie 2008
Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

quote:
Originally posted by olim
Scuzati off topic,ada asa mi-o venit toti dracii acuma



Bine ca te-ai descarcat.

--------------------------------------------------------------------------------
28 aprilie 2008 - Cheile Bicazului-Lacul Rosu
Ducu Bertzi la Iasi, 1 mai 2008
www.flickr.com/photos/24498379@N03/?saved=1" target="_blank">Iasi 600 - 18 aprilie 2008
Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

quote:
Originally posted by olim

ralu mama nu fa planuri ca sa vezi ca o fii bine maine, fii si tu optimista



pai nu-mi fac neaparat griji in privinta mea, cat mai ales in privinta situatiei, in general, de la munca... Ca maine e ziua schimbarilor.

--------------------------------------------------------------------------------
28 aprilie 2008 - Cheile Bicazului-Lacul Rosu
Ducu Bertzi la Iasi, 1 mai 2008
www.flickr.com/photos/24498379@N03/?saved=1" target="_blank">Iasi 600 - 18 aprilie 2008
Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackgirl0 spune:

Deci maine este ziua "problema"... Hai ca om trece cumva-cumva peste ea. Desi la mine se prevede o zi obisnuita, de rutina, insa mai stii de unde iese comoara??? Eu chiar o astept in perioada asta, de fapt trebuie sa sap adanc dupa ea!

Raluca, iti voi da numarul pe pm. Suna bine, dar si obositor periplul vostru. Sper sa aveti ceva timp la dispozitie, sa ramaneti si voi cu ceva amintiri! Si la noi concediul este planificat abia de la jumatatea lui iulie! Inca nu pun AMR, am altele deocamdata ce-mi stau pe suflet!

Olim, gata, ti-ai spus off-ul! Hai ca pe aici nimeni nu a fost apostrofat sper pe probleme de gramatica/ortografie/probleme lingvistice. Adevarul este ca si mie imi mai scapa, chit ca incerc sa-mi corectez postarea! Iar de bani, chiar ma bucur ca s-a nimerit in sfarsit si horoscopul! Vineri ia sotul salariu, se pune?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackgirl0 spune:

Luna, sunt in plina dieta! Am mancat azi 4 patratele ciococ si placinta cu carne! Maine trec pe zeama de ciorba, un iaurt si muuuult ceai!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

am uitat, si al meu tot vineri ia salariu dar si abnca creditele
nu am primit apostrofari aici, dar sunt subiecte, si chiar ma deranjeaza.Cu toate caam terminat liceu de filo, dar se simte occidentul

Mami si www.flickr.com/photos/olimpiabota/" target="_blank">Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

quote:
Originally posted by blackgirl0

Deci maine este ziua "problema"... Hai ca om trece cumva-cumva peste ea.

eu sper, totusi, ca nu se lasa cu urmari nasoale in ceea ce ma priveste. Totul tine de cum reusesc eu sa-mi stapanesc gura si sa nu ma trezesc vorbind. Ceea ce e aproape imposibil

quote:
Desi la mine se prevede o zi obisnuita, de rutina, insa mai stii de unde iese comoara???

Asa mai ziceam si eu cu alte ocazii. Si din senin, tot s-a ivit ceva care a schimbat situatia. Stii vorba aia... niciodata sa nu spui niciodata...

quote:
Raluca, iti voi da numarul pe pm.

Multumesc! Nu stiu de ce, da' tare am senzatia ca ne vom pierde si voi apela la ghid (adica la tine!)

quote:
Suna bine, dar si obositor periplul vostru. Sper sa aveti ceva timp la dispozitie, sa ramaneti si voi cu ceva amintiri!

Intotdeauna, de cand plec in concedii, ma intorc de o mie de ori mai obosita, dar ma simt mult mai bine, sufleteste mai ales. Si cu satisfactii, de fiecare data. Ceea ce compenseaza oboseala.
Timp suficient? Pai... niciodata n-ar fi suficient... Acum vom fi plecati 11 zile. Si vrem sa prindem cat mai multe in drumul nostru. Sa profitam ca suntem cu masina si nu depindem de trenuri.

quote:
Si la noi concediul este planificat abia de la jumatatea lui iulie!

un pic mai este si pana plecati voi...


quote:
Inca nu pun AMR, am altele deocamdata ce-mi stau pe suflet!

sper sa le rezolvi pe toate, cu bine...

quote:
Vineri ia sotul salariu, se pune?!


si eu iau vineri, cred. Si sotul - sambata.

--------------------------------------------------------------------------------
28 aprilie 2008 - Cheile Bicazului-Lacul Rosu
Ducu Bertzi la Iasi, 1 mai 2008
www.flickr.com/photos/24498379@N03/?saved=1" target="_blank">Iasi 600 - 18 aprilie 2008
Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

quote:
Originally posted by olim

am uitat, si al meu tot vineri ia salariu dar si abnca creditele



bravo, Olim! Noroc de tine ca mi-am amintit si eu de rata, telefoane, cablu si internet de platit. Uitasem ca acusi se apropie data de 10... Sunt aeriana cu totul.

--------------------------------------------------------------------------------
28 aprilie 2008 - Cheile Bicazului-Lacul Rosu
Ducu Bertzi la Iasi, 1 mai 2008
www.flickr.com/photos/24498379@N03/?saved=1" target="_blank">Iasi 600 - 18 aprilie 2008
Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

am vrut sa spun banca da se intelege
asta da noroc ralu

Mami si www.flickr.com/photos/olimpiabota/" target="_blank">Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

quote:
Originally posted by blackgirl0

Luna, sunt in plina dieta! Am mancat azi 4 patratele ciococ si placinta cu carne!


La cat mai multe inainte!
(sper ca te-ai prins ca glumesc si nu te superi.)

--------------------------------------------------------------------------------
28 aprilie 2008 - Cheile Bicazului-Lacul Rosu
Ducu Bertzi la Iasi, 1 mai 2008
www.flickr.com/photos/24498379@N03/?saved=1" target="_blank">Iasi 600 - 18 aprilie 2008
Foto Ralu

Mergi la inceput