Gemanutele... impreuna la bine si la greu

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

SURPRINS.

Asteapta-te la vesti bomba, care te iau prin surprindere si-ti strica toate planurile. Nu fi atat de sigur ca ceea ce mergea bine pana azi va continua pe aceeasi linie si de acum incolo, pentru ca neprevazutul are si el un cuvant de spus in toate. Poate aparea o situatie complet neasteptata care sa dea peste cap intregul edificiu, obligandu-te sa schimbi complet directia.

--------------------------------------------------------------------------------
28 aprilie 2008 - Cheile Bicazului-Lacul Rosu
Ducu Bertzi la Iasi, 1 mai 2008
www.flickr.com/photos/24498379@N03/?saved=1" target="_blank">Iasi 600 - 18 aprilie 2008
Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Este posibil ca la serviciu sa ai parte de multa alergatura pentru a rezolva chestiuni urgente aparute pe ordinea de zi. Persoanele mai tinere din familie vor avea nevoie de mai multa indrumare din partea ta mai ales pe la jumatatea intervalului. Cu banii va va fi destul de bine, caci vei reusi sa obtii unele castiguri din colaborari sau din activitati extraprofesionale.

--------------------------------------------------------------------------------
28 aprilie 2008 - Cheile Bicazului-Lacul Rosu
Ducu Bertzi la Iasi, 1 mai 2008
www.flickr.com/photos/24498379@N03/?saved=1" target="_blank">Iasi 600 - 18 aprilie 2008
Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Bani: Banii pe care ii castigati dvs. direct, prin munca, au o soarta mai ciudata, in sensul ca parca s-ar risipi in neant.

Profesional: Exista, in continuare, colaboratori care, dintr-un motiv sau altul, va poarta sambetele. Din fericire, aplombul dvs. profesional bate tot. Astrele va ajuta sa finalizati toate proiectele.

Dragoste: La acest capitol sunt posibile doua variante foarte diferite. Puteti - fie pune capat unei relatii de lunga durata, din cauza rigiditatii si racelii intervenite in comportamentul partenerului, fie intalni pe cineva care va juca un rol important in viitorii ani.

Sanatate: Ingrijiti-va in continuare cu mare grija genunchii.

--------------------------------------------------------------------------------
28 aprilie 2008 - Cheile Bicazului-Lacul Rosu
Ducu Bertzi la Iasi, 1 mai 2008
www.flickr.com/photos/24498379@N03/?saved=1" target="_blank">Iasi 600 - 18 aprilie 2008
Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

ce horoscoape urate avem
va doresc o zi frumosa tuturor

Mami si www.flickr.com/photos/olimpiabota/" target="_blank">Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

mai Olim, da' tu ce faci la ora asta pe forum? n-ai somn?

--------------------------------------------------------------------------------
28 aprilie 2008 - Cheile Bicazului-Lacul Rosu
Ducu Bertzi la Iasi, 1 mai 2008
www.flickr.com/photos/24498379@N03/?saved=1" target="_blank">Iasi 600 - 18 aprilie 2008
Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

'Neata!
Vine cineva la o cafea??? Ca eu o beau pe-a doua...m-am trezit de la 5...nu's ce-am avut...
Ralnied, vila la care am stat noi e frumoasa, insa nu poti sta decat daca merg mai multi si o inchiriati toata - are 5 camere si doar 2 bai. In rest, conditiile super - caldura, apa calda, curatenie, bucatarie utilata, gratar acoperit, terasa...vila Razvan e, in Moeciu de Sus. Insa in zona aia sunt f. multe pensiuni frumoase - mi-a atras atentia in mod deosebit pensiunea Millenium tot in Moeciu de Sus.
Blackgirl, fain restaurantul ala, pe mai multe etaje, au si vinoteca, mancarea f. buna, nu f. scumpa, eu zic ca merita..plus ca e si f. linistit, noi am avut si copilul dupa noi si nu mergem chiar in orice restaurant cu fiica-mea.
Luna, unde esti???
O zi cat mai buna va doresc!

Lora, mami de Iustina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

Nici mie nu-mi place ceea ce ne tot zic astrele Chiar asa nasol sa fie??
Cea mai tare si mai tare chestie, care mi se potriveste ca o manusa e asta:

quote:
Bani: Banii pe care ii castigati dvs. direct, prin munca, au o soarta mai ciudata, in sensul ca parca s-ar risipi in neant.

Nu stiu, mai fetelor, unde naiba s-au dus cu totii! Aseara stateam si "socoteam si mi-a dat cu virgula... Deh, noroc ca mi-s femeie intretinuta, ca altfel s-ar alege praful la cat sunt de risipitoare.

olim Eu am convingerea ca o sa te descurci orice-ar fi. Si acum, am inteles care-i relatia ta cu soacra, dar eu spun ca trebuie sa-ti vezi interesul si eventual sa te faci dup-aia ca ploua Daca lucreaza in invatamant, cu atat mai bine, ca vara o are libera si ar putea sa dea o mana de ajutor. Eu de cand imi vad de interesul meu si al familiei mele, am o relatie excelenta cu soacra. Stam la ei exact atat cat este nevoie, trasam sarcini, cerem si ridicam pretentii. Daca ceva nu imi convine, il bag pe sotul meu la inaintare. Ori rezolva problema...ori hrana rece cateva saptamani

Lora Moeciu zici, hmmm... Pai bine, mai, da'i frumos unii sa mearga la munte si altii sa lucreze?? Si mai nasol, cand au cateva zile libere, sa stea sa admire ruperea de nori?? Treaba buna-i asta?? [icon cu una de-si pune mainile-n sold si ranjeste]
Acum, vorbind serios...am auzit si eu ca zona Bran-Moeciu s-a dezvoltat f mult in ultima perioada, dar din pacate noi ne-am cam pierdut haiducia pe drum, asa ca am devenit lenesi, vrem doar locatii unde se sta cu burta-n sus, fara prea mult efort fizic. La munte cam necesita miscare...si nu-s scot p-al meu nici macar la o plimbare la degetel, pana la coltul blocului, darmite pe carari de munte?!



Liliana& Andra-Maria

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:


Lora, multumesc pt info Mai zi-mi ceva, te rog: mai este in Piatra Neamt Gradina Zoo? Daca da, cam pe unde se afla?

Liliac, nu e corect ca unii sa se plimbe si altii sa munceasca. Da' ai de ales?

Fug la munca acum.
pe toata lumea!

--------------------------------------------------------------------------------
28 aprilie 2008 - Cheile Bicazului-Lacul Rosu
Ducu Bertzi la Iasi, 1 mai 2008
www.flickr.com/photos/24498379@N03/?saved=1" target="_blank">Iasi 600 - 18 aprilie 2008
Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

Liliac1, chiar, ca esti din Galati..vazui ce urat a plouat la voi... N-am avut decat un week-end....daca era vreo saptamana macar...
Ralnied, da, mai e gradina zoo si e chiar frumoasa, chiar daca e micuta. Veniti in Piatra? Musai sa mergeti cu telegondola, e super! Gradina zoo e chiar la poalele Cozlei, pe str. Stefan cel Mare, cum mergi de la hotel Ceahlau din spate spre stadion. Si neaparat sa treceti prin strand, e f. frumos amenajat, merita, locuri multe de joaca etc.etc.
Imagini din Piatra Neamt:
http://www.imagini.neamt.ro/categories.php?cat_id=6&sessionid=uamcnhcr7kh0kpqoup8if83b50

Lora, mami de Iustina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackgirl0 spune:

Ohooo, dar lumea aici vorbeste de concedii, vacante, locuri de plimbareala! Si io, care-s la doi pasi de toate, munte, Bran nu! Adevarul este ca la Bran, cat de des am mers (adica 3-4 ori! ) am vizitat Castelul, vizitat talciocul, stat la pensiune, insa in 2 zile deja ma plictiseam! O fi zodia de vina, nu?! In rest, si sa urc pe Tampa mi-e frica din cauza ursuletilor! Deci stau acasa, mergem eventual cu masina, sa stam cu burta la soare, (ca si lui Liliac! )

Lora, pe cuvantul meu ca Piatra Neamt (pe care l-am vizitat vara trecuta) mi s-a parut printre cele mai frumoase orase din Romania! Micut, cochet, cu multa verdeata, oameni primitori!

Olim, ceea ce-ti face soacra imi face mama: repros contra ajutor. Insa cand nevoia este mare, mai bine din familie decat strain! Parerea mea, mai ales ca este si cadru didactic! Iar sora ta, daca se poate, las-o acum sa dea la facultate. Altfel, fara suparare, prinde gustul banului si o lasa balta cu invatatura! Din pacate, am vazut acest scenariu de multe ori si este pacat! Anii de studentie isi iau farmecul lor la varsta potrivita! Mai bine iti iei tu ajutor strain in Spania cu Alex, insa daca ea vrea... Mai gandeste-te!

Raluca, hai sa iti zic si eu AMR 4 saptamani si 5 zile pana la concediu! Vad ca aveti planuri mari: si nordul Moldovei, si la munte!

Azi:

Evita sa iti schimbi intentiile mult prea des de-a lungul zilei, altfel ai toate sansele sa fii etichetat(a) ca neserios (neserioasa). Deschide ochii si priveste in ansamblu toate planurile pe care ti le-ai propus, in special cele care au legatura cu munca sau cu scoala. Daca vei avea ezitari in ceea ce priveste chestiunile pe care ar trebui sa le faci sau cele care sunt aprobate, vei fi responsabil(a) pentru rezultate.

si

Imaginatia ta inventiva te va ajuta astazi in diverse discutii la servici. Esti o fire deschisa, democratica, entuziasta.
Te descurci excelent in a-I invata si antrena pe cei mai tineri ca tine, ii ghidezi spre calea cea buna in situatii de reala importanta. Ai implicari de natura sociala in aceasta dupa-amiaza. Viata de cuplu sufera anumite modificari in bine.

O zi buna!

Luna, Aida, Doina, Diana, Tzuni,

Mergi la inceput