Endometrioza ne-a unit in lupta pentru BEBE - (31)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

mada

bafta tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

cele ce au reushit vorbeau despre un regim alimentar care se pare ca a dat roade. ma poate ajuta cineva cu detalii? exista suplimente nutritive care se pot lua si in cazul unei posibile sarcini?



bafta tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Buna fete dragi!
Mada23 ma bucucr ca i-ti place titlul, aveam emotii ca poate nu va place! Mai ales ca nu prea a votat multa lume subiectul...!
Boo, Ralu_t, Alexia28 abia astept sa va revad!

cu drag Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancaoradea spune:

Ioanatugs Ne place f mult titlul...f buna ideea
Aris26 Bine ai venit printre noi! Eu zic ca ar fi mai simplu sa dai cautare sau sa citesti capitolele anterioare, s-a discutat mult despre regimul pt endo, sunt multe articole si link-uri postate.E o lupta grea, cu aceasta boala, dar asa se zice ca lucrurile bune nu se obtin usor...merita tot efortul ca sa-ti ti minunea in brate.
Boo Am reusit sa va vaz...Supertare graviduta, doar burtica ai facut. Mie imi creste si fundul direct proportional, ca la
nu ma suparPoze as pune, dar nu stiu din 2 motive, am primit un filmulet pe dvd cu bebe, de unde nu stiu sa scot pozele si daca as sti sa le scot de pe dvd, nu stiu sa le pun pe net. Deci sunt varza. In legatura cu placenta, incerc sa nu-mi fac griji, dar nu intodeauna reusesc.Oricum incerc sa nu ma gandesc prea mult.
RaluExact acelasi lucru il simt si eu, dar sentimentul e mult mai slab, deoarece eu mai am luni bune pana se apropie momentul.Dar desi nu credem in noi, suntem niste curajoase, prin cate am trecut, mai avem un ultim hop.Ma gandesc la voi, sa fie totul cat mai bine si mai usor
aerlilianSi eu sunt de parere ca e cazul sa schimbi strategia, poate medicul. Eu zic sa cauti pe cineva care face si fiv-uri, care stie sa urmareasca mai bine o stimulare, cu dozarea hormonilor in sange si monitorizare. sa auzim de bine
Pup restul de fete dragi!

13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Boo spune:

Anca pai pune direct filmultetul. E lung rau ? fetele de la odisee asa fac. iti faci un cont pe un site de pus poze, poti sa incerci pe ala unde am pus eu ca sa fie mai simplu si pe urma faci upload la film. Si iti faci si tie poze cu burtica si le pui si pe alea ca sa te vedem si pe tine

Ioana esti o nasica innascuta, foarte bun numele ales. Iarta-ma ca nu m-am exprimat pana acum. Am si votat cu ocazia asta ca sa fie clar !

Aris foarte multe informatii poti gasi pe site-ul endo-resolved.com Cauta aici ca vei gasi o groaza de informatii utile, si regim. Eu aveam si o carte in format electronic, in engleza. trebuie sa o caut. Daca o vrei sa-mi spui si ti-o trimit.



cu Alexandru
Buburuza
asa creste Buburuza


"Nu ti se da niciodata o dorinta fara sa ti se dea si puterea de a o duce la indeplinire. Totusi, va trebui sa muncesti pentru asta ..." - Richard Bach

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

boo, anca, multumesc mult. asha am si facut. am gasit deja ceva informatzii. unele lucruri vad ca deja le faceam bine. adica eu nu mananc aproape niciodata carne de porc sau vita, nu prea mananc paine, ciocolata aproape niciodata, pe alcool nu pun gura...oricum de ieri am inceput sa imbunatatezesc regimul. ma indop cu legume si fructe ai am marit cantitatea de apa plata de la 2 la 3 l., o sa incerc sa elimin carnea din meniu deshi pana acum nu am mancat decat piep de pui, sa vedem daca reushesc. ce nu stiu eu este ce inseamna iaurt viu?! imi poate da cineva exeplu o marca anume(asta daca imi permite adminul)
pupici

bafta tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mada23 spune:

Anca.... vrem pozici, vrem pozici sa vedem burtik frumos pup bebelinul sa se lipeasca bine acolo sa se faca mare
Ralu...nu ai pus nici o poza sa ne bucuram de burtik ta, te pedepsesc cu doua pupuri
Hera..ce crezi ca tu scapi vrem sa vedem si tie comoara
Alexia, Monica..pup mamicile fericite, sa mai trece-ti pe la noi
Ioana..sa va ganditi si la mine la intalnire mi-ar fi placut mult sa va cunosc

in 2008 miracolul va veni pe strada mea...madutz
asteptand miracolul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdita spune:

Buna fetele mele scumpe,

Nu am mai scris de multicel, insa v-am citit.
Ioana, multumim pentru noul capitol imbracat in straie noi A disparut negatia din titlu, iar lupta continua pana ne vom tine copilasii in brate ! Am citit postarea finutei tale de la tutunici si am plans ! Ma bucur din tot sufletul pentru reusita ei !
Boo, te-am vazut in pozici, ti-am vazut si burtica, esti o gravidutza radioasa ! Se vede cu ochiul liber fericirea ta !
Ralu, ma bucur ca ne-ai mai dat vesti despre tine, sarcina usoara pe ultima suta de metri iti urez si intalnire minunata cu baiatul tau !
Ancutza, te pup dulce si sper ca te simti mai bine acum, ca sarcina nu mai e chiar mica
Mada, ce mai faci? Incerci IA? Iti tin pumnii si ma gandesc la tine !

Aerlilian

Va pup pe toate cu mult drag

Cu siguranta se va intampla minunea !!!
Doamne ajuta tuturor
magdita
aspiranta din aprilie 2004

"Am invatat ca indiferent cat de mult suferi,
Lumea nu se va opri in loc pentru durerea ta."
"Avem timp" - Octavian Paler
www.flickr.com/photos/12786534@N04/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdita spune:

Aris, bine ai venit printre noi. Te confund eu, sau tu scrii si la tutunici? Bafta multa in aceasta lupta cu infertilitatea si endometrioza, care nu e usoara deloc, dar nu ne lasam infrante !
Legat de iaurtul viu, e vorba de iaurtul fara conservanti, nu stiu exact daca il gasesti in comert, insa poti sa ti-l faci singurica acasa, din lapte pasteurizat pus la prins. Mie nu prea imi place, de-aia nici nu mi-am facut



Cu siguranta se va intampla minunea !!!
Doamne ajuta tuturor
magdita
aspiranta din aprilie 2004

"Am invatat ca indiferent cat de mult suferi,
Lumea nu se va opri in loc pentru durerea ta."
"Avem timp" - Octavian Paler
www.flickr.com/photos/12786534@N04/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luci.eilm spune:

Iaurtul se obtine prin fermentatia laptelui, procedeu realizat cu ajutorul a doua bacterii: “Lactobacillus bulgarius” si “Streptococus thermophilus”. Nu te teme insa! Aceste bacterii nu sunt daunatoare pentru organism, dimpotriva. Tocmai prezenta fermentilor lactici in stare vie si activa confera iaurtului numeroase proprietati benefice. De aceea, cand cumperi iaurt, citeste cu atentie ambalajul - aici trebuie mentionata prezenta acestor fermenti vii. Iaurturile cu astfel de fermenti vii contin circa 10 milioane de bacterii pe gram. Datorita culturilor vii si active, iaurturile trebuie pastrate la temperaturi cuprinse intre 2 si 6 grade Celsius si au o perioada limitata in care isi pastreaza calitatile si prospetimea. Iaurturile mai contin si un alt tip de bacterie, numita Bifidobacterium (bifidus) - o bacterie unica, singura care poate fi gasita doar in organismul uman si pe care o primim odata cu laptele matern. http://www.revistafelicia.ro/da_Iaurtul,_secretul_longevitatii_1000926.htm

Binecuvantati animalul fara stapan si copilul fara parinti!

Mergi la inceput