Puiuti de Randunici 2008!! (1)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns delphin spune:

Sa ne fie de bine fetelor!


zozelici, ador poza muahhh! parca iese iubirea din ea!

pozici
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=59ecfb6ceda7fc8433bfcc&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> montaj




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

Doamne, uite-ne si aici, sa dea Dumnezeu sa ramanem impreuna pana la batranete, cand vom ajunge soacre!! am citit de unde am ramas, ati scris toate niste lucruri minunate, am plans...si eu va iubesc pe toate si tare mi-ar placea sa va cunosc si in persoana!!

..eu sunt bulversata, obosita, furioasa...am fost la spital cu Mufa..de fapt la 3 spitale, pe langa vizita la policlinica de dimineata, si am plecat bou m-am intors vaca, cu bebe intepat in vena la manuta pt un antialergic, parca ii spune hemisuscinat de cortizon, pe motiv de alergie sau nu se stie ce...am crezut ca acolo mor, si sotul la fel, am plans pana nu mai vedeam, de mila lui, asa tare plangea, ca i-au dat lacrimile, pt prima oara...
cert e ca nimeni nu a reusit sa-i faca nici eco, nici analize pe motiv de noapte, lipsa mewdici sau pasat de colo colo, pur si simplu: intai la G.Alexandrescxu, l-au consultat, si mi-au dat trimitere de internare la Gomoiu pt varsaturi si trimitere la consult de urgenta la V. Babes pt bubitele de pe piele..tipa de acolo habar nu avea pe ce lume e..ca ar putea fi hepatita, sau nu stiu ce la stomac, sau rubeola, de ce nu?!..asa ca am luat copilul pe sus si hai la Babes..acolo ca nu au ce sa faca acum, dar ca pt analize trebuie sa ne interneze 3 zile!!incepand de maine, ca acum nu se fac, de, e noapte!..desi tipa nu credea ca e altceva decat alergie..sau la cu plata..asa ca am ales sa plecam..la Gomoiu! aici o dr mai in varsta, m-a mai linistit..a spus asa: varsaturile nu par a fi boala, ci bebe hulpav, neragait..pt ca de luat a luat in greutate, e vioi, activ, nu febra, avea 36,8..deci pare mai mult decat ok...continuam cu Debridatul, Sab si Gripe water.
Dar dr de aici era mai ingrijorata pt bubite decat pt varsaturi..asa ca ne-a pus sa facem baita cu violet de gentiana, si sa dam cu baneocin pudra, iar la ora 8 dimineata sa revenim sa vedem cum a evoluat..si i-am dat si calciu gluconic...
fetelor, am crezut ca cedez cand am vazut cum incerca sa-i prinda vena ca sa-i faca cortizonul ala sau ce era....imi vine sa vomit eu de frica(asta e reactia mea la frica si emotie nasoala)..
nu cred ca am fost foarte coerenta, dar sunt terminata..abia acum 20 min l-am culcat..ma doare capul si nu-s chiar linistita...
poti sa mori linistit in tara asta, dar pt un copilas, nu exista frate un loc unde sa poti merge cu el si sa fie in stare sa-ti spuna ce are, sa i se faca investigatii?..cum adik e noapte?? nu-mi vibe sa cred ce mizerie e in sistemul sanitar, cata bataie de joc si lipsa de respect..cum vor sa sscape de responsabilitate, ne-au pasat de la un spital la altul si degeaba!!

imi pare rau ca va intunec eu trecerea la scutece, dar simt ca explodez...

LUNY, mami de bebe MATEI CRISTIAN!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriuta spune:

Vai ce emotii ammmmmm....:)
Primul mesaj de la scutece.
Acum cateva luni parca asa de incet trecea timpul si ne vroiam puiul in brate si uite-ne mamici. Sa ne ajute Bunul Dumnezeu sa ne crestem puii mari si sanatosi.Sa ramanem mereu impreuna, sa fim unite mereu si peste 4 ani sa fim tot impreuna la urmatoarea odisee.

Vreau cu aceasta ocazie sa MULTUMESC DIN SUFLET CELOR 2 RANDUNELE DRAGI NATY SI ZOZE CARE AU FOST SUFLETUL ODISEEI NOASTRE SI CARE AU PUS ATATA SUFLET IN EA. N-am cuvinte sa va multmesc, dragele mele. Sunt realista si inteleg perfect eforturile depuse pentru ca noi sa ne bucuram de o paginutza asa frumoasa. Nu e usor sa tii totul la zi, sa-ti programezi viata ca sa poti fi la pagina 20 sa faci un nou capitolas, fiecare copilas, mamica, DN, DPN... modificat si actualizat.
Pentru tot ce ati facut pentru noi si pentru sufletul vostru mare va multumesc.
Ma bucur nespus de mult sa vad cum Micuta Movalinda si Bebe Magic cresc mari si frumosi si voi dragele mele sunteti bine acum si va puteti bucura de ei.
Naty ...
Zoze ...

Asa creste mare puiul


www.our365.com/NewbornPortraits/BabyDetail.aspx?birthid=f671635f-2b23-4e26-8953-e81fefa35501&babyid=f6181213-113f-4e32-89b5-e0b65b1e006a" target="_blank"> Paginuta mea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriuta spune:

Luny calmeaza-te mami. Nu cred ca e nimic foarte grav dar oricum tu trebuie sa fii mereu pe faza. Imi pare nespus de rau sa aud experienta ta. Pune poze cu bubitele si mai googaleste si tu.
Iti multumesc ca mi-ai impartasit si experienta ta cu alaptatul,si mie mi pare rau dupa laptic.
Si Adrian are bubite dar sunt mici s apar si trec si reapar....mie pediatra a zis ca sunt foarte comune la bebe f mic.
Pune poze cu bubitele.
Hai odihneste-te si ai grija de tine.Pupici

Asa creste mare puiul


www.our365.com/NewbornPortraits/BabyDetail.aspx?birthid=f671635f-2b23-4e26-8953-e81fefa35501&babyid=f6181213-113f-4e32-89b5-e0b65b1e006a" target="_blank"> Paginuta mea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delphin spune:

Luny, si-mi pare tare rau ca treceti print-un astfel de chin! Nu stiu daca te incalzeste cu ceva, dar si aici in satucul acesta unde sunt, daca mergi noaptea la spital e fix la fel, ca sa nu mai zic ca daca te pune al rau sa te imbolnavesti in week-end ala esti. Doar pompierii te salveaza. Si ca sa-ti iei retzeta de la farmacie sambata sau duminica...ehe! Trebuie sa mergi la comisariatul de politie, care suna farmmacistul de garda ca sa deschida farmacia..

acu va las si pozele promite si mergem la culcush:
http://community.webshots.com/album/563264605nexIhz?vhost=community


pozici
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=59ecfb6ceda7fc8433bfcc&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> montaj




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihutza11 spune:

bag si eu primul mesaj de la Scutece!

ce mai trece timpul... am avut o odisee minunata si ma bucur ca am avut si eu parte de ea! de acum urmeaza mamiceala!

Ela ce ma bucur sa te revad pe crengutza!!!
Giani super poezioara!
Delphin ce pui de comando am vazut!
Vio ms si tie de raspuns la buba aia a mea
Luny imi pare rau sa aud de Mufa!
Naty f frumoasa predarea stafetei!
Simo felicitari pt Samuel crestinat!
Bubule vad ca nu te dezminti nici acum cu 2 copilasi... cum frate le poti face pe toate?
Roxanici
Cris am vazut si eu grasunica!
Mussara super cheliosul mic!
Deea super freza! hai ca ne ajungi din urma acush acush!!
Hai Danutza si tu!!
si una bucata Gecko-cea constiincioasa cu urarile de bine la bbei!
Sovi, Olga

ma retrag acum poate prind si eu una bucata mica de somn cu gaza..
stolul randunicesc care scutecesc!


Mihaela mamik fericit de Andra - 29 martie 2008

Pozici
Creste gargaritza
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=5211d37ef93faf418fe040&source=category&category_id=all" target="_blank">Povestioara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gecko spune:

'neata randunici si puiuti de randunici.

am ajuns in odisee cautand informatii pentru sarcina mea. asa e viata...daca pantofarul nu are incaltari si croitorul nu are haine...atunci si doctorul cand vine vorba de el...i se aplatizeaza circumvolutiunile si habar nu are ce ar trebui sa faca si sa i se intample in timpul sarcinii.
am ajuns aici pe la mijlocul lui august...cand harmalaia pe crenguta era in floare, cand unele gravidute se intorceau deja de la primul ecograf cu "dovada" ca samburica e acolo...si cand alte gravidute se inarmau cu curaj si speranta pentru "marea intalnire". am stat in umbra si v-am citit, v-am compatimit cand am aflat ca greturile si varsaturile nu v-au ocolit, m-am intristat si speriat cand am aflat ca unele randunici au ramas fara puiuti sau cand am aflat ca altele au probleme si trebuie sa stea la pat, am stat cu frica in san si am tremurat cand unele fete si-au facut amniocenteza...nu stiam ce sa ma sperie mai mult..rezultatul sau manopera in sine...m-am bucurat si v-am invidiat cand am aflat ca deja puiutii din burtica va saluta...am citit cu infrigurare de venirea primului puiut pe lume si cu groaza am deschis cartile sa vad toate riscurile la care era supus...si fiecare batalie castigata de Iulia a fost si un sunet de usurare scos de mine...si au inceput nasterile pe crenguta si v-am citit gandurile voastre despre cum ati nascut si de bucuria ce v-a cuprins atunci cand v-ati tinut puiutii in brate... si v-am invidiat si am asteptam cu foarte multa nerabdare momentul intalnirii cu printzul meu...si toate grijile si toate temerile si toata nerabdarea mi-au fost rasplatite din plin...cand...am primit cel mai frumos cadou din lume, cel pentru care tot ce voi face de acum in viata va avea o motivatie, cel care imi va da putere sa mut muntii, cel care ma face sa zambesc si cand ultima picatura de energie imi este epuizata, cel pe care l-as privi ore in sir fara a inceta a ma mai minuna...

Patrick trifoiul meu cu patru foi, nascut intr-o zi de 13


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gecko spune:

La Multe Luni si Anisori!!!!


Natalia de Egonsis!!!

Teodora de Mstela!!!

Samuel de simo27!!!

David de numeioana!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns randunici spune:

'neata!!
Maaaii se pare ca mi-a priit mutatul la Scutece!!M-am trezit cu gandul la listuta,cum sa o facem mai frumoasa si mai frumoasa!Naty ce zici daca in loc de foto,pun ??!!Ma duc sa fac o incercare!
Ela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mussara2000 spune:

NEATA.
Naty -- iti multumim pentru munca ce-ai depus-o si ai rapit din timpul Iuliei si al randunoiului, sper sa ne ierte.
Luny - ce groaznic e cand te poarta de la un spital la altul, dar nu avem ce face, asta e sistemul. Linistestete si sper sa treaca cat mai repede.
Si de la noi primul mesaj la scutecele, daca n-am fost de la inceput in odisee macar sa fim la scutece chiar din primul capitol.
noi am dormit noaptea neclintiti, imi venea la un moment dat sa-l trezesc sa-l hranesc , dormise prea mult , dar l-a razbit foamea si s-a trezit singurel. Acum a adormit iaras.

Un inceput cu DOAMNE AJUTA sa fie.


Mergi la inceput