PCOS (7)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gudinde spune:

Fetelor,

Va doresc Sarbatori Pascale fericite!

Sa aveti parte de dragostea si suportul familiei si celor apropiati voua.
Va doresc pace sufleteasca, fericire, sarbatori binecuvantate si multa, multa sanatate. Se zice ca in aceasta perioada Sfanta portile raiului se deschid si rugile noastre sunt ascultate mai mult ca oricand. Fie ca Cel de Sus sa ne asculte dorintele, sa ne vada durerea si sa intre in casele noastre odata cu Lumina Sfanta si binecuvantarea Lui.

Sarbatori fericite!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LisaLashes spune:

Nu figurez si eu pe lista :(
Nu am certitudinea unui PCOS diagnosticat de endocrinolog ci doar de ginecolog. Tratamentul a fost ACO si acum nu mai iau nimic. Astept flaconul de Vitex si programarea la endocrinolog. am 27 de ani :) va pup si va doresc: Lumina Sfanta sa va intre in case si in suflet. Paste Fericit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gudinde spune:

LisaLashes


Am remediat omisiunea. Te-am trecut pe listuta

Fetelor,
Daca mi-a mai scapat cineva sau mai sunt update-uri de facut va rog trageti-ma de maneca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Sarbatori fericite, cu soare, flori si liniste!



rodica, felicitari!!!!

gudinde, eu nu sunt trecuta pe lista, nu am fost nici pana acum. Mie mi-e indiferent daca vrei sa ma treci sau nu. Sunt pe naturiste deocamdata, nu stiu pentru cat timp... caci sunt in a 44-a zi, ciclul trecut a tinut 43 de zile. Deci intarzie mai tare, e de rau... trebuie sa merg la doctor sa-mi dea metformin. La doctor nu am ce cauta cu idei din astea cu naturiste...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gudinde spune:

raluk16,

Am remediat situatia.
Esti pe listuta.


Deeeeeeci fetelor .... pe cine am mai omis? Ce date trebuie modificate?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karinutza spune:

Va doresc un Paste Fericit fetelor si fie ca dorinta de a va tine bebeii in brate sa vi se implineasca foarte curand.
Eu nu stiu daca sa ma trec inca pe listuta ca nu am confirmarea diagnosticului si sper si eu inca sa nu fie... oricum sunt bucuroasa ca v-am gasit si ca pot sa vorbesc cu cineva asa cum vorbesc cu voi, care ma intelegeti si stiti atat de multe.

Va pup



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodicaosoian spune:

Raluk,multumesc mult
Fetelor am intrat sa va doresc Sarbatori Fericite si sa de-a Domnul sa se implineasca visele fiecaruia
va pup


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adrriana spune:

Va doresc un Paste Fericit tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adrriana spune:

Care este rolul metforminului mai exact?...Curata ovarele de chisturi?....Induce ovulatia?....Singurul lucru pe care l-am observat de cand iau metformin(de aproape 1 luna) este faptul ca nu mai pot manca oua...este un lucru bun oare?..De slabit nu am slabit delok...Curios...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns persephonna spune:

quote:
Originally posted by Adrriana

Care este rolul metforminului mai exact?...Curata ovarele de chisturi?....Induce ovulatia?....Singurul lucru pe care l-am observat de cand iau metformin(de aproape 1 luna) este faptul ca nu mai pot manca oua...este un lucru bun oare?..De slabit nu am slabit delok...Curios...

Adriana



Buna Adriana,

Din cat am inteles eu, metforminul se ia pentru scaderea glicemiei.

PS: Pentru mai multe informatii:

http://www.pulsmedia.ro/article--x-Varia-Metforminul_sau_antiandrogenii_in_tratamentul_hirsutismului_din_sindromul_ovarelor--293.html

Mergi la inceput