Nasterea in apa-o alternativa, un miracol (3)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns khrisu spune:

Oh .. m-am linistit... Chiar nu e scump..la spitalul de stat cred ca e cheltuiala mai mare plus stress.

KHRISU 16+, mamik de baietel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gropite spune:

ACINA< si eu vreau sa ma inscriu pe acea lista UM 16.nov.2007, DPN 22.08.2008, bebitza Bianca;

Vorbind cu d. B, si spunandu-mi ca va fi in concediu , am intrat in panica. Altceva nu vreau decat sa nasc in apa. Doctorul mi-a spus ca daca nu va fi el la Eva cand nasc, va fi un inlocuitor al acestuia care ma va ajuta sa nasc dar pe cale naturala...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvionex spune:

acina - cred ca da; eu purtam pantaloni rosii si un pancho tot rosu..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eld spune:

Buna seara, delfinutelor

Am fost azi la Eva, am facut 4 ore pe drum din piata Unirii, drumul a fost urat, a plouat...
Am gasit usor clinica, mi-a placut atmosfera. Am asteptat o ora pana am intrat, dar a fost ok pentru ca am vorbit cu gravidutele care asteptau.
Dl dr era foarte obosit, dar de data asta s-a uitat atent pe ultimele analize. Bebica noastra nu e gata inca, vrea sa mai stea, asa ca a ramas sa vorbim pe 4 mai si sa ne vedem pe 5 mai pentru inducere. Asta daca nu intervine "ceva travaliu" pana atunci. Mi-e teama ca nu ajung la Bv daca mi se declanseaza travaliul cu blocajele din traficul bucurestean.
Sper sa nu se intample nimic pana pe 5 si sa fie totul ok, altfel trebuie sa merg la medicul de garda la una din maternitati (sa dau cu banul sa aleg una???)

Pupici la toate delfinutele

Eld, mami de printesa si (38s)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acina spune:

Silvionex, esti bruneta nu?
Imi amintesc de tine.erai cumintica atunci .Eu asteptam deja de 2 ore atunci , nu mai aveam rabdare...
eld, nu te speria, o sa fie bine , o sa vezi.Ajungi tu la Bv sa nasti nu va fi nevoie sa nasti cu dr de garda la Bucuresti.Fii cumintica acum de pasti si bb o sa astepte .
Hai sa va zic de mine...
Din 5 mai nu mai merg la serviciu, intru in concediu, iar pe 17-18 mai se face in firma team building...la Moeciu , ma gandeam sa ma duc si eu ca daca e ceva de la Moeciu ajung in jum de ora la BV de la Bucuresti fac 2 ore minim...nu?Le-am zis colegilor treaba asta si ei cica, mama sa vezi petrecere ce facem la maternitate unde nasti tu.Doamne parca si vad 25 de nebuni , care sarbatoresc nasterea broscutei mele...


Anca 35 sapt+ mami de Buburuz Andrei (13.02.2006)
Pozele Noastre
Povestea Nasterii
votati-ne in clipe de viata 2007 www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=4" target="_blank">andrei si pestii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sovietica spune:

http://good-times.webshots.com/album/563201884FtejKK

felicitari pentru mobilizarea cu listuta!

Hai delfinasiiiiii!! cuminti, ordonati, asteptati sa ajunga mami la Bv si tzusti in celebra cada!

sovi, mami de sasha (de la Alexandru) 17 Apr 08
pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns khrisu spune:

Pozele sunt fantastice sovietica!!
Ai un delfinas tare frumusel!! Sa fiti sanatosi!!
Mi-as dori si eu asa o nastere!

KHRISU 16+, mamik de baietel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eld spune:

Sovi, arati super, foarte frumoasa familia voastra! Multumim de fotografii si felicitari inca o data pentru minunea careia i-ai dat viata.
Sasha a stat in scoica tot drumul pana acasa? Si eu vreau sa o aduc tot asa, dar nu-mi dau seama daca nu o sa fie prea lung drumul pentru ea. L-ai alaptat pe drum? Acum il alaptezi?
Va doresc sa scapati rapid de colici, daca il alaptezi, vezi ca probabil ceva din ce mananci tu nu-i prieste.




Eld, mami de printesa si (38s)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eld spune:

Acina, am vazut si eu lista, multumim.
Noi avem , dar nu ne-am hotarat la nume, sunt in discutii cu familionul, ca fiecare are alta varianta (printesa vine cu tot felul de variante de la gradinita). Sotul zice ca ne hotaram dupa ce o vedem.

Eld, mami de printesa si (38s)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acina spune:

Uaaaau Sovi ce bine aratati.Imi plac toate pozele cu voi.Sunteti suuuper toti 3 .O familie foarte frumoasa.
Multumim mult pentru poze .
Chiar asa l-ati pus pe Sasha in scoica?Eu ma gandeam sa iau landoul...ma mai gandesc.
Gropite, te-am trecut in listuta.

Anca 35 sapt+ mami de Buburuz Andrei (13.02.2006)
Pozele Noastre
Povestea Nasterii
votati-ne in clipe de viata 2007 www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=4" target="_blank">andrei si pestii

Mergi la inceput