Copilasi din 2002 (47)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Salut.

Nimic...

Gabi, sunt foarte diverse curiozitatile lor la varsta asta. Si Stefan are niste idei uneori... Cat despre nastere, vineri cica e gata, il scoatem! Insa cum socoteala de acasa... :D
Ramane doar sa am rabdare. Ca nu noi facem planurile adevarate...

Nicoleta 40+ (cu Matei, DPN 19.04.2008) si mami de Stefan (27.01.2003)
http://community.webshots.com/user/nicoletaliche78

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

La multi ani George!!!!!! Elena, sa iti traiasca baiatul...si tare ne e dor de un zambet dulce si o pozna de-a lui Geroge!!!!

Nicoleta, asta inseamna ca de Pasti vei fi in spital?? Sau pana atunci ajungeti toti 4 acasa??? Deci induce vineri nasterea??
Daca tot ai ajuns pana aici...hihi..macar sa apuci sa savurezi friptura de miel si cozonacii inainte sa nasti!!! haha!!!


GabiK, chiar ca interesanta observatie!!! Si pe David il preocupa amanunte la care altfel nu te-ai gandi!!!


Cristina22, in general ii iau un joc electronic cu noi (leaspter-ul) si isi vede de treaba lui...si nu stam mai mult de 1-2 ore la birou!!!!
Pe el nu il preocupa comp in schimb daca nu sunt pe faza raspunde la telefoane si vorbeste cu toata lumea ...iar avocatul mereu ii canta in struna...







“One test of the correctness of educational procedure is the happiness of the child.

Sinzi, Radu si David psihologul
:
varsta, poze, Disneyland 2008
Mami si tati


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Sinzi, nu, nu apuc sa degust... desi cred ca nu prea o sa am ce... cine sa le faca?? Se pare ca de Pasti voi fi in maternitate,
poate si a doua zi de Pasti, sper sa ies luni totusi, si sa fie totul bine... daca nasc vineri si nu sambata, luni ar trebui sa ies. Daca nasc sambata... hm... dar mai am si pretentii?? Hai sa le luam usureeeeel.



Nicoleta 40+ (cu Matei, DPN 19.04.2008) si mami de Stefan (27.01.2003)
http://community.webshots.com/user/nicoletaliche78

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Nicoleta, era un subiect aici "aredii umpluti mi-au provocat nasterea"...hihi...fa-ti si tu o portie, poate merge!!! haha!! Maine e joi...ai fi acasa duminica!!!!

Eu m-am lasat de facut cozonaci, am cumparat pana la urma!!!!





“One test of the correctness of educational procedure is the happiness of the child.

Sinzi, Radu si David psihologul
:
varsta, poze, Disneyland 2008
Mami si tati


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Sinzi, ce sa zic... nu vad cum ardeii ar putea provoca nasterea... la mine poate doar mi-ar bloca, de la orez, o alta cale... scuzati...

Raportez o noapte linistita, credeam ca incep niscaiva contractii, dar nu, nimic. Ce are de gand bebe asta?

Va doresc o zi buna. Azi e abia joi...

Nicoleta 40+ (cu Matei, DPN 19.04.2008) si mami de Stefan (27.01.2003)
http://community.webshots.com/user/nicoletaliche78

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crig72 spune:

Salutari de la Constanta!
Un Paste fericit cu multa sanatate,liniste sufleteasca si bucurii!
Sa va aduca iepurasul darurile dorite !!
va imbratisam cu drag!
Nicoleta ,saptamana viitoare abia astept sa vad poze cu voi!nastere usoara si pupici multi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Crig, arat poze, desigur, numai sa am mai repede ce sa pozez! Ca altfel ma gasiti pe coclauri... prea lunga asteptarea asta...

Nicoleta 40+ (cu Matei, DPN 19.04.2008) si mami de Stefan (27.01.2003)
http://community.webshots.com/user/nicoletaliche78

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

La multi ani, George, pentru ieri!
Elena oare ne mai citeste? Multe salutari, Elena!

Nicoleta, iata ca bb Matei va veni exact de . Cred ca si sotul tau, si Stefan ard de nerabdare, de tine nici nu mai spun!! Iar noi, noi suntem aici, pentru galerie! Nastere cat mai usoara maine (sau poimaine)!

Paste fericit, crig!
Paste fericit, fetelor! Dar sigur o sa va mai urez o data pentru ca intru si maine.
Noi am sarbatorit Pastele catolic dar, pentru ca eu sunt ortodoxa, o sa-l marcam cumva si pe asta. Vreau sa ascult o slujba de Inviere si sa ciocnesc din nou oua(nu mai gasesc vopsea, dar gasesc oua gata vopsite- aici sunt aproape tot anul).

Eu sunt la cura de slabire de luni si e crunt pentru ca, in a doua parte a zilei trebuie sa ma infometez si seara innebunesc de foame. Fac si cu bicicleta de camera de 2 ori pe zi cate o jumatate de ora. Dar merita, scap odata de kg astea - am 8 in plus si totul numai de la dulciuri mi se trage!! Am incercat inainte mai lejer dar nu merge...In cel mai bun caz stagnez.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina22 spune:

Ce frumos sa ne amintim de Elena!!! La multi ani, George!!
Gabi, presupun ca e o adevarata domnisoara, acum!!

Nico!! Nico!! Nico!! continuam galeria, sa stii!!!

Cristina-atunci mai intri si sarbatorim Pastele si pe DC!!Da?!

Crig-Paste fericit!! si NUMAI BINE!! voi plecati pe undeva, de nu mai intri?

Gabi- sunt normale preocuparile astea!! Andrei si la plusuri verifica, daca au de aia sau de aialalta!!

Pupam trupa!!


cristina si Andrei(am 5 ani!!!)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Sa va ganditi la mine maine, da?? Ca ma asteapta vremuri grele... sper sa le fac fata cu bine.

Va pup.

Nicoleta 40+ (cu Matei, DPN 19.04.2008) si mami de Stefan (27.01.2003)
http://community.webshots.com/user/nicoletaliche78

Mergi la inceput